reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2020

Jakie macie butelki do karmienia? Mój chyba łyka za dużo powietrza, te dziury w smoczkach są takie , że mleko samo leci, a mam trzy różne butelki antykolkowe.
Ja mam Chicco. Podawaliśmy ze 2 razy mleko i wydawało się,że upiła strasznie dużo bo tak ciągnęła a tam ledwo co ubyło także ta dziura jest faktycznie malutka ale za wiele nie mogę powiedzieć bo karmię piersią.
 
reklama
Jakie macie butelki do karmienia? Mój chyba łyka za dużo powietrza, te dziury w smoczkach są takie , że mleko samo leci, a mam trzy różne butelki antykolkowe.
Ja mam szeroką butelkę dr Browns, taka jak tutaj
Link do: Dr Brown's Options+, butelka antykolkowa z szeroką szyjką, ze smoczkiem, poziom 1, 0-3 miesięcy, 150 ml - cena | Apteka Internetowa Gemini
Z tych co miałam ta wydaje mi się najlepsza, bo w miarę wolniej leci mleko i nie gazuje tak jak w innych. A mimo butelki u mojego malucha i tak sa wzdęcia, podejrzewam, ze wystarczy jak krzyczy to łyka powietrze... Mam tylko wrażenie, ze nie ma już takich boli jak na początku, ale sądzę,ze to zmiana mleka pomogła i to ze dajemy kropelki.
 
Byliśmy dzisiaj w poradni neonatologicznej i poradzono mi wprowadzenie diety eliminacyjnej na 2 tygodnie z wykluczeniem nabiału 🙁 Mały ma wysypke na buzi, która zmienia sie w takie szorstkie, czerwone plamy. Pediatra mówiła, ze to może być na tle alergicznym, skaza białkowa i zaproponowała diete, zeby sprawdzic czy to pomoże. A oprocz tego zmienić mleko na specjalistyczne. Alergia może częściowo wpłynąć na niepokój dziecka, wybudzanie w nocy itd., a u nas jeszcze dochodzi wzmożone napięcie mięśniowe i to jest kolejne 50%,ktore może generować takie objawy...
Któraś z Was miała może problemy z taką wysypka u dziecka i po czymś przeszło?
Albo wzmozone napiecie miesniowe, bo ja dopiero będę zapisywać dziecko do neurologa/rehabilitanta.
 
Byliśmy dzisiaj w poradni neonatologicznej i poradzono mi wprowadzenie diety eliminacyjnej na 2 tygodnie z wykluczeniem nabiału 🙁 Mały ma wysypke na buzi, która zmienia sie w takie szorstkie, czerwone plamy. Pediatra mówiła, ze to może być na tle alergicznym, skaza białkowa i zaproponowała diete, zeby sprawdzic czy to pomoże. A oprocz tego zmienić mleko na specjalistyczne. Alergia może częściowo wpłynąć na niepokój dziecka, wybudzanie w nocy itd., a u nas jeszcze dochodzi wzmożone napięcie mięśniowe i to jest kolejne 50%,ktore może generować takie objawy...
Któraś z Was miała może problemy z taką wysypka u dziecka i po czymś przeszło?
Albo wzmozone napiecie miesniowe, bo ja dopiero będę zapisywać dziecko do neurologa/rehabilitanta.
Mój mały ma szorstka wysypke na buzi. Pytałam nawet lekarzy w szpitalu jak byliśmy o to bo właśnie chciałam się upewnić że to nie skaza. Ale wszyscy jednoznacznie stwierdzili że to nie skaza tylko najprawdopodobniej uczulenie na proszek. Nie jestem co do tego przekonana bo zmieniłam już proszek a wysypka nadal jest. Na chwilę obecną przebywam buzię rumiankiem ale średnio pomaga skóra niby już nie jest zaczerwieniona ale nadal jest szorstka bo czuć pod reka
 
Dziewczyny jak z waga u waszych maluszków? Mój mały ma 1.5 miesiąca i waży 5240g ma 62cm długości. Urodził się z waga 3505g i 56cm. Boję się czy to aby nie za dużo? Jak jest u was?
 
Gunka u nas będzie teraz jakieś 3900g, ma 49cm. Było 2400g i 45cm. Mamy 7 tygodni. Nie wydaje mi się żeby Twój utył jakoś mega dużo.. wychodzi niewiele ponad 1kg na miesiąc to jest ok :)
 
reklama
Do góry