reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2020

Sylvia,.właśnie już robię wszystko, żeby tylko obracał głowę też w lewo, dziś już mu się udało kręcić w obie strony. Mam nadzieje, że się nauczy
 
reklama
Dzisiaj jesteśmy juz po wizycie i dowiedziałam się, że wszystko robimy dobrze. A jak mała chce jeść mniejsze porcje częściej to będzie przy refluksie zdrowiej. Zasugerowała spróbować nutrition - zagęszczacz do mleka zamiast syropu ale jak będą problemy przy tym z kupką gorsze lub wróci masywne ulewanie to dawać syrop Gastrotuss Baby dalej.
Mogę dawać więcej esputiconu żeby ją odgazować.
Objawy refluksu ma ale nie aż tak poważne żeby wprowadzać jakieś inne leczenie.

Laski bedziemy testować nową butelkę od Canpol babies o nazwie haberman. Powiedziała że w naszym przypadku gazów i niedojrzałego układu pokarmowego to super pomysł bo żeby się napić będzie musiała faktycznie ssać a nie tylko czekać lub ściskać smoczek. Dam znać ✌🏻

Żeby było ciekawiej jadła w trasie o 11 i nie dopominała się do 14:40 🤷🏻‍♀️🥴 no i zjadła 80 i śpi.
Hej, moja córeczka to identyczny przypadek do Twojego, tylko właśnie skończyła 7 tygodni, ulewanie jak fontanna, przejście z piersi na BAebilon Pepti, bo na moim pokarmie zatkany nos, AZS i wysypka na buzi, zagęszczam Nutritionem mleko, nie ulewa prawie w ogóle, ale wydaje mi się, ze ma zatwardzenie - ci prawda kupkę robi codziennie, ale muszę ja rozpakować z pampersa i ciśnie jak dorosły taka plastelinę i dopiero jest spokój. Ciekawa jeste jakie zalecenia masz od gastrologa ba refluks? Bo ja mam rozbierze zalecenia, jeden mówi odbijać nawet godzine po jedzeniu, a drugi żeby nie odbijać w ogóle bo to nasila refluks. Powiedz mi, czy Twoja córeczka śpi normalnie na plecach? Bo moja tylko śpi nam na brzuchu/klatce na bruszku, bo inaczej jej się cofa pokarm, nie ulewa ale mlaska, przełyka i się wybudza i to obecnie moja największa zmora - położyć ja spać... ehh
 
Dzisiaj jesteśmy juz po wizycie i dowiedziałam się, że wszystko robimy dobrze. A jak mała chce jeść mniejsze porcje częściej to będzie przy refluksie zdrowiej. Zasugerowała spróbować nutrition - zagęszczacz do mleka zamiast syropu ale jak będą problemy przy tym z kupką gorsze lub wróci masywne ulewanie to dawać syrop Gastrotuss Baby dalej.
Mogę dawać więcej esputiconu żeby ją odgazować.
Objawy refluksu ma ale nie aż tak poważne żeby wprowadzać jakieś inne leczenie.

Laski bedziemy testować nową butelkę od Canpol babies o nazwie haberman. Powiedziała że w naszym przypadku gazów i niedojrzałego układu pokarmowego to super pomysł bo żeby się napić będzie musiała faktycznie ssać a nie tylko czekać lub ściskać smoczek. Dam znać ✌🏻

Żeby było ciekawiej jadła w trasie o 11 i nie dopominała się do 14:40 🤷🏻‍♀️🥴 no i zjadła 80 i śpi.
A u jaki syrop macie na refluks? Gastrotuss? Bo moja tego nie chce w ogóle wypić, bo takie klejące
 
Paula, mój też na plecach nie potrafi spać. Rzuca rączkami to jedno, ale cofa mu sie pokarm i go wybudza, rzuca sie i robi kwaśne miny. Gondolana spacerze to rzadkość, ale teraz w zimne dni mimo wszystko biorę gondolę,ale wkładam poduszkę
 
A jak śpicie w nocy?
Albo on na mnie na brzuchu albo obok mnie na boku. A jak na plecach go kładę,to śpi między nami, ja trzymam jedną jego rączkę a mąż drugą, żeby nimi nie rzucał, ale wtedy nie odkladam go za szybko ( z pół godz.mam go najpierw na sobie i czasem sie uda,że mu się nie cofnie jedzenie).
 
Hej, moja córeczka to identyczny przypadek do Twojego, tylko właśnie skończyła 7 tygodni, ulewanie jak fontanna, przejście z piersi na BAebilon Pepti, bo na moim pokarmie zatkany nos, AZS i wysypka na buzi, zagęszczam Nutritionem mleko, nie ulewa prawie w ogóle, ale wydaje mi się, ze ma zatwardzenie - ci prawda kupkę robi codziennie, ale muszę ja rozpakować z pampersa i ciśnie jak dorosły taka plastelinę i dopiero jest spokój. Ciekawa jeste jakie zalecenia masz od gastrologa ba refluks? Bo ja mam rozbierze zalecenia, jeden mówi odbijać nawet godzine po jedzeniu, a drugi żeby nie odbijać w ogóle bo to nasila refluks. Powiedz mi, czy Twoja córeczka śpi normalnie na plecach? Bo moja tylko śpi nam na brzuchu/klatce na bruszku, bo inaczej jej się cofa pokarm, nie ulewa ale mlaska, przełyka i się wybudza i to obecnie moja największa zmora - położyć ja spać... ehh
Na początku spała na boku i na klinie a teraz na płasko na placach. My odbijamy nie zawsze się jej beknie. Gastrolog mówiła że grawitacja to nasz sprzymierzeniec i warto korzystać z kładzenia wyżej i odbijania. Jest te szkoła żeby nie kłaść dziecka wyżej bo lepiej jak się uleje ten nadmiar niż jak ma dziecko męczyć. To indywidualna sprawa. Wg mnie lepiej pozbyć się gazów które powodują dodatkowo dyskomfort no i cofanie się.
Jakie butelki z jakimi smoczkami używacie? Może córcia łyka za dużo powietrza?

U nas doktor powiedziała że refluks nakłada się z dyschezją czyli niedojrzałością mięśni odpowiedzialnych za robienie kupki i efekt taki jak widać.
Mamy mocno ją odgazować esputiconem i powoli go zmniejszyć tak do 3x1 kropla.

Nic nie powiedziała.na to że podajemy makrogole - 0,5-1 porcje dicopeg junior dziennie trochę bardziej rozrzedzoną. Po tym nie ma juz kupy jak plastelina (taką kwalifikuje się już jako zatwardzenie u niemowląt) tylko bardziej konsystencja "zupa krem" 😆
 
Ostatnia edycja:
Beata, a jak objawiala sie u Twojej Córeczki alergia na białka mleka?
U mojego maluszka ciągle wysypka na policzkach. Pediatra sugerowala właśnie alergie na białka mleka. U mnie karmienie mieszane, więc odstawilam nabiał na prawie 2 tygodnie i inne podejrzane alergeny np. soję i wysypka zaczela znikać. Potem pomału wracalam do jedzenia poszczególnych rzeczy i nic nie dzialo sie, a tu ostatnio nagle znowu czerwona kaszka na policzkach i sucha skóra na czole... Nie wiem już na co mały jest uczulony.... Mm ma caly czas zwykle Bebiko,bo jak probowalam mu dawać Bebiko hipoalergiczne lub Nutramigen z wysokim stopniem hydrolizy bialek mleka to wymiotowal na potęgę. Teraz tez duzo ulewa i wymiotuje, ale nie aż tak...
Skóra na czole, brwiach szorstka i sucha jak papier ścierny i trochę też na policzkach.
A Bebilon pepti? Jeśli mówisz o aptecznym nutramigenie to słyszałam że jest bardzo niesmaczny, gorzki. Bebilon pepti ujdzie choć nie jest tak słodki jak mleka zwykłe nie na receptę.
 
reklama
Matko zalałam forum moimi wypowiedziami i nie zdążyłam jeszcze napisać że: mamy za mały przepływ smoczków i mała się wścieka że musi ssać. Butelką Canpol haberman to super wynalazek ale Anitka ma po podaniu jej focha takiego że nie chce na mnie patrzeć 😆 płakała 10 min z wyrzutem że ma ssać po czym dostała starą butelkę lovi i dalej musiała ssać bo troszkę gęstsze jedzenie w niej 🤦🏻‍♀️🤷🏻‍♀️ i teraz nawet o wytarcie buzi się drze.
Ogólnie mam wrażenie że robię krok w tył bawiąc się w to zagęszczone mleko bo je co chwilę po troszkę tylko od czasu do czasu zje ok 100. Jak ze smoczkiem z większym przepływem to nie pójdzie w 2-3 dni wracam do syropu.
 
Do góry