reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2020

Ledwo, ale powoli się przyzwyczajam 🤦🏻‍♀️ wychodzi że na pół roku będzie miala 10kg 🤯😵🤷🏻‍♀️🥴
Wydaje mi się że później przystopuje😉 mój najpierw rósł w zastraszającym tempie🙈 przybieral ponad kilogram miesięcznie. Teraz wyszło że za równy miesiąc przybył 700g.

A ile ml mleka jej dajesz na jedną porcje? I jak to wychodzi dobowo?

Nasz już tak ładnie jadł i wychodziło około 900ml na dobe. A teraz znów zwariował je po 1200ml🙈😱
 
reklama
Dziewczyny, powiedzcie mi jakie macie odkurzacze do noska?
Muszę coś kupić, bo aspirator słabo sprawdza się. Małemu robią się jakieś duże kozy w nosie, praktycznie co drugi dzień muszę je wyciągać, a tym wynalazkiem słabo idzie. Nie dość, że trzymają się mocno to jeszcze maluch nie ułatwia zadania, bo mi głowę do tyłu odchyla jak tylko się da albo co gorsza nauczył się łapać i rozmontowywać aspiratorek :D Pisałyście, że Wasze maluchy spokojne są przy tym i że fajnie szumi to może u nas też się sprawdzi ;)
Ja mam katarek do nosa , moja nie ma akurat z tym problemu, lubi czyścić nosek ale też łapie już rączkami i chce się nim bawić 🙂 te zwykłe się w ogóle nie sprawdziły a tym parę sekund i nosek czysty 🙂
 
U nas w kąpieli wlewam jej do uszek wodę z mydłem delikatnie i też w kąpieli wacikiem na patyczku myję to co się wylewa z uszka. Potem na sucho.

Zobacz sobie rzetelną analizę akustone 😊 Link do: Akustone - analiza składu i opinia Pana Tabletki - Pan Tabletka
Nam polozna zabroniła moczyć uszek żeby zapalania nie dostała i teraz w sumie nie wiem czy dlatego że była malutka, może teraz już mogę ? Zadzwonię z ciekawości do położnej zapytam czym jej czyścić uszy
 
Sopek, mały nosi nadal 62, ale troche ciasne mu sie robią spodenki, na długosc są ok 🤣
Sopek, Qmika bardzo mi mama pomaga. Ona glównie zajmuje się dzieckiem, a ja mogę nam obiad ugotować bez biegania ciągle i sprawdzania jak tam mały albo poprasować spokojnie itd. Ale zawsze ja karmię, uciszam wrzaskota i usypiam. Dziś miałam z małym ciężką nockę po szczepieniach i rano nielepiej, to mama po 5 mi go wziela, żebym pospała, ale oczywiscie nie zasnelam 🙈 tak, mama już widzi, jak mały potrafi dać po garach, ale ona ma metodę- nosić, nosić, nosić i nosić. Ale to jakbym sama była, to już nic nie robię, tylko noszę🤣 także ją trochę upomniałam, żeby go czasem też zostawiła samego np.na macie.
A Wy się wybieracie do Polski teraz ? 🙂 To super że mama Ci pomaga przy małej, ja też tak mam, że wolę po takich kilku dniach cały czas z małą na rękach robić co innego, gotować, prasować a do Biedronki jechać to w ogóle rozrywka 😁
 
A Wy się wybieracie do Polski teraz ? 🙂 To super że mama Ci pomaga przy małej, ja też tak mam, że wolę po takich kilku dniach cały czas z małą na rękach robić co innego, gotować, prasować a do Biedronki jechać to w ogóle rozrywka 😁
Tak, za tydzień odwieziemy mamę i zostaniemy w Pl. Mąż tydzień, a ja z małym dwa i pozniej nas odbierze. Taki jest plan. Tylko jestem ciekawa jak maly w domu pełnym nowych mu ludzi sie bedzie zachowywal🙈🙃
Ooooo tak, zakupy spożywcze samej , to jest to😁👌
 
Nam polozna zabroniła moczyć uszek żeby zapalania nie dostała i teraz w sumie nie wiem czy dlatego że była malutka, może teraz już mogę ? Zadzwonię z ciekawości do położnej zapytam czym jej czyścić uszy
Nam tak samo, kazała zawsze uważać, żeby woda się nie nalała do uszków
 
Wydaje mi się że później przystopuje😉 mój najpierw rósł w zastraszającym tempie🙈 przybieral ponad kilogram miesięcznie. Teraz wyszło że za równy miesiąc przybył 700g.

A ile ml mleka jej dajesz na jedną porcje? I jak to wychodzi dobowo?

Nasz już tak ładnie jadł i wychodziło około 900ml na dobe. A teraz znów zwariował je po 1200ml🙈😱
Odkąd dajemy z kaszką to około 700-800ml. Wcześniej tak 950-1100.
 
Mój mały oszalal, jak robił kupke raz na dwa,trzy dni tak teraz wczoraj 2 razy robił i dziś już też jedna poszła. Zastanawiam się czy to nie zęby czasem...
 
reklama
Dziewczyny, za zgodą administratorki i założycielki forum - Ani Ślusarczyk, wklejam Wam linki do rozmów ze specjalistami, które odbędą się niedługo:

22.02.21 r. Kiedy warto skonsultować się z gastrologiem dziecięcym - tu możesz zadać pytania https://www.babyboom.pl/forum/temat/kiedy-pojsc-z-dzieckiem-do-gastrologa-22-02-21-webinar.112434/

27.02.21 r.W jakich obszarach pomoże nam psychiatra dziecięcy?
https://www.babyboom.pl/forum/temat/kiedy-skorzystac-z-pomocy-psychiatry-dzieciecego.112435/

20.02.21 r.Jak wygląda nastoletnia depresja z perspektywy rodziców i dlaczego trzeba zadbać o siebie. Liczba miejsc jest ograniczona, więc próbujcie się zapisać Link do: DZIEŃ OTWARTY 20.02.2021 – ON-LINE | Forum Przeciw Depresji

4.02 została nagrana rozmowa, która się przyda każdej z nas, a może być impulsem, żeby zadbać o własne zdrowie. Dr n. med. Filip Dąbrowski opowiadał o badaniach, o których powinnyśmy pamiętać oraz rozmawialiśmy o tym, jak podczas pandemii wyglądają porody, przebywanie z dziećmi itd. Oto link:
https://www.babyboom.pl/forum/temat...ii-rozmowa-z-ginekologiem-poloznikiem.112436/

A tutaj znajdziecie link do programu Mamo, zaopiekuj się sobą: https://www.babyboom.pl/rodzina/psychiczna-rownowaga

Pozdrawiam Was serdecznie,

Gabriela Nowak
 
Ostatnia edycja:
Do góry