reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrześniowe mamy 2021

Dziewczyny a jak tam Wasz waga? U mnie nic nie podskoczyla a wrecz spadla. Ale ja mam zerowy apetyt. Odrzuca mnie od jedzenia. Lekarz powiedzial zebym chociaz pila. Ze potem nadrobie. Ale aie teoche martwie. Nie wymiotuje ale nie moge patrzec na jedzenie.
 
reklama
Ja cała pierwszą ciążę nie miałam objawów, teraz też nie mam żadnych, a kilka dni temu bolał mnie jajnik. Ale jakoś się nie przejmuje, myśl pozytywnie, zwłaszcza jak beta jest ok. Ja nawet bery nie robiłam i czekam na wizytę u ginekologa, ale na to jeszcze z 2 tygodnie chce poczekać[emoji85]
Witam wszystkich[emoji3526]
5.01 dowiedziałam sie o ciąży Beata 178, miałam bolące piersi, zgagę i wzdęcia. Zaczęłam sie niepokoić 3dni temu bo wszystkie te objawy zniknęły, dzisiaj już nawet piersi ani trochę nie bolą. Wczorajsza beta 1350. Czy miałyście tez taki zanik objawów?? Bardzo sie boję że coś poszło nie tak....
 
Hejka. Ja już pierogów nalepilam. Aż muszę odpocząć [emoji6] ja też mam cukier na czczo 98. Tzn miałam w sierpniu, postawiłam miód bo mega dużo używałam, kukurydzę bo też podobno ma dużo cukru, banany. Pieczywo bezglutenowe lub żytnie razowe. Zobaczymy czy będzie jakiś efekt.
 
Hejka. Ja już pierogów nalepilam. Aż muszę odpocząć [emoji6] ja też mam cukier na czczo 98. Tzn miałam w sierpniu, postawiłam miód bo mega dużo używałam, kukurydzę bo też podobno ma dużo cukru, banany. Pieczywo bezglutenowe lub żytnie razowe. Zobaczymy czy będzie jakiś efekt.
a z czym pierożki robiłaś?:)
 
Moczone figi sa dobre na zaparcia. Ja tez mam ten problem. U mnie waga ok cos tam lekko na minusie. Ja mialam insuline od 12 tyg do samego konca. Zaczelo sie od zlego cukru na czczo i tak przeszło na inne posilki. Pomimo diety i ważenia jedzenia przytylam 14kg😆strach sie bac. Przy tych mdlosciach slabo widze test obciazenia glukoza.
 
Moczone figi sa dobre na zaparcia. Ja tez mam ten problem. U mnie waga ok cos tam lekko na minusie. Ja mialam insuline od 12 tyg do samego konca. Zaczelo sie od zlego cukru na czczo i tak przeszło na inne posilki. Pomimo diety i ważenia jedzenia przytylam 14kg[emoji38]strach sie bac. Przy tych mdlosciach slabo widze test obciazenia glukoza.

Ja niestety już teraz muszę zrobić ten test, pójdę chyba w sobotę :/

Niestety tą wysoką glukozę na czczo podobno ciężko jest zbić, po jedzeniu to się jeszcze dietą udaje, a ta na czczo nawet przy restrykcyjnej diecie jest często wysoka. Ja miałam taką na limicie w poprzedniej ciąży, wiec się trochę pilnowałam i ostatecznie na plusie było tylko 8 kilo. Ale byłam raz u lekarki, która mi powiedziała, że w przypadku nadwagi nie powinnam przybrać nic! Czyli w zasadzie powinnam po porodzie ważyć mniej. I wiem, że często dziewczynom przy diecie cukrzycowej się to udaje. To jest w ogóle bardzo zdrowa dieta w ciąży, no ale niestety trzeba mieć dużo samozaparcia...
 
@Elena26 Dla mnie to wszystko to też nowość. Jak nie wiedziałam, że jestem w ciąży, to zrobiłam glukozę na czczo (98) i krzywą (po godzinie ponad 120 niestety). Wiem, że kiedyś norma dla ciężarnych po godzinie to było do 140, a teraz do 120. Lekarz na ten moment kazał mi wdrożyć żywienie IG, bo równocześnie dowiedziałam się o hashimoto (ale ono chyba różni się od cukrzycowego trochę) i zapowiedział, że od następnej wizyty glukometr i jak dieta nie pomoże to insulina. Teraz mimo diety cukier i tak mam powyżej 90, ale waga mi spadła o 3,5 kg :o
 
reklama
Ja mam różnie dzis bylo 90 nieraz do 115stu dochodzi. Jak narazie po posiłkach mam ladny, w granicach 110. Mi pewnie lekarka da skierowanie jutro. Ale tak szczerze to juz wole insuline na noc. Wstaje o 23 jem ser bialy i chleje wodę i czasem ok a czasem nie.🤨
 
Do góry