reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrześniowe mamy 2021

Ja niestety już teraz muszę zrobić ten test, pójdę chyba w sobotę :/

Niestety tą wysoką glukozę na czczo podobno ciężko jest zbić, po jedzeniu to się jeszcze dietą udaje, a ta na czczo nawet przy restrykcyjnej diecie jest często wysoka. Ja miałam taką na limicie w poprzedniej ciąży, wiec się trochę pilnowałam i ostatecznie na plusie było tylko 8 kilo. Ale byłam raz u lekarki, która mi powiedziała, że w przypadku nadwagi nie powinnam przybrać nic! Czyli w zasadzie powinnam po porodzie ważyć mniej. I wiem, że często dziewczynom przy diecie cukrzycowej się to udaje. To jest w ogóle bardzo zdrowa dieta w ciąży, no ale niestety trzeba mieć dużo samozaparcia...
Masz rację. W tej diecie je się dużo i zdrowo, dlatego waga nie rośnie lub rośnie powoli. Mi lekarz powiedział, że przy swojej wadze powinnam przytyć między 5, a 9 kg. Choć nie wiem jak to zrobić, bo w pierwszej ciąży przytyłam 37 kg (byłam wtedy młoda i głupia ;) ), w drugiem 16 kg.

Fajnie dziewczyny, że część z Was ma doświadczenie w tym temacie, bo będzie łatwiej sprawy cukrzycy ogarnąć.
 
reklama
Ja mam lekka nadwagę, dlatego chciałabym nie więcej niz 8kg. No ale ja to mogę sobie chcieć 😂. A ja tak lubie słodycze i przekąski. Odkad sie dowiedzialam ani pół cukierka nie zjadlam.
 
Ja mam różnie dzis bylo 90 nieraz do 115stu dochodzi. Jak narazie po posiłkach mam ladny, w granicach 110. Mi pewnie lekarka da skierowanie jutro. Ale tak szczerze to juz wole insuline na noc. Wstaje o 23 jem ser bialy i chleje wodę i czasem ok a czasem nie.🤨
ja mam około 87-90 godzinę po jedzeniu,wiec chyba ok :)
 
Ja teraz otworzyłam poprzedni książeczkę ciąży i poszłam w 36dni po ostatniej miesiączkę i był zarodek a teraz w 31dni i nawet pęcherzyka nie było ciążowego 😢
Każda ciąża inna.
Dziewczyny a jak tam Wasz waga? U mnie nic nie podskoczyla a wrecz spadla. Ale ja mam zerowy apetyt. Odrzuca mnie od jedzenia. Lekarz powiedzial zebym chociaz pila. Ze potem nadrobie. Ale aie teoche martwie. Nie wymiotuje ale nie moge patrzec na jedzenie.
Mnie nie odrzuca, ale narazie 1kg na minusie. Jem tyle samo, ale wiadomo odstawilam tak lubiane słodkie winko i smakowe piwa a i wiadomo jakieś przekaski do tego. Czyli wychodzi na to, że to był powód przytycia ostatnio 5 kg w 5 miesięcy🙈.
 
Ja przed zajściem w ciążę byłam na lekkiej redukcji i postanowiłam nie rezygnować ze współpracy z moją dietetyczka, ułożyła mi dietę od nowa pod kątem ciąży, mimo mojej nadwagi mówi, że to nie jest tak, że nie powinnam przytyć bo nawet mimo pilnowania się ciąża to specyficzny stan i czasem tak zaskakuje, że efekty są inne od planowanych. Mam fajnie zbilansowana dietę pod kątem wartości odżywczych i mojej aktywności, która niestety oprócz pracy i spacerów jest zerową że względu na tą kosmowke. Tylko śmiać mi się chce bo ładnie zdecydowałyśmy co na każdy posiłek, ja do robienia jajecznicy rano wg diety, a mnie wszystko rośnie na sam widok w gardle, a mój mózg podpowiada, że nie zmuli mnie po jogurcie i bananie :D
 
Ja dzisiaj się postarałam,bo zrobiłam sobie kanapki z żytniego chlebka z jajkiem i roszponka a tu jak na złość mi się cofa jak o nich pomyśle :p ale kefir mogę pic litrami :D i weź się tu staraj 😂😂
Jery mam to samo.. 🙄 gdy mam na coś ochotę to muszę to zjeść natychmiast, inaczej później na sama myśl mnie cofa
 
reklama
Ja dzisiaj się postarałam,bo zrobiłam sobie kanapki z żytniego chlebka z jajkiem i roszponka a tu jak na złość mi się cofa jak o nich pomyśle :p ale kefir mogę pic litrami :D i weź się tu staraj 😂😂
Ja jajka na chlebku z roszponką i awokado i pieprzykiem wcinam-mniam :D a od jogurtu, maślanki czy kefiru natychmiast mnie odrzuca. Wcześniej jadłam codziennie :D
 
Do góry