reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrześniowe mamy 2021

reklama
Dziewczyny ale mi narobiłyscie smaka na zupkę chińska [emoji85]już mąż poleciał do sklepu [emoji16]
Byłam dziś na tej wizycie NFZ. Trwała całe 5 minut. Zero badań, zero USG i zero skierowań. Lekarz kazał mi przyjść po prenatalnych więc dziś chyba ostatni raz poszłam bo to serio strata czasu. Dobrze , że chociaż na początku wypisał mi skierowanie na te wszystkie badania to trochę kasy zaoszczędziłam

To jest jakiś ewenement dla mnie, kuzwa na co te składki są ze nawet się jeden z drugim nie pofatyguje żeby do tego dziecka zajrzeć i zlecić badania? Szok jak się cieszę ze nie muszę chodzić na NFZ bo bym dostała kurwicy
 
To jest jakiś ewenement dla mnie, kuzwa na co te składki są ze nawet się jeden z drugim nie pofatyguje żeby do tego dziecka zajrzeć i zlecić badania? Szok jak się cieszę ze nie muszę chodzić na NFZ bo bym dostała kurwicy
No ja chodziłam ze względu na darmowe badania ale skoro nie dostaje skierowań to nie widzę sensu dalszej współpracy [emoji85] dobrze , że 3 marca mam wizytę u swojego lekarza- oczywiście prywatnie [emoji7]
 
Mi na prenatalnych powiedziała że na tak wczesnym etapie to jeszcze za wcześnie na płeć, najlepiej w 16-20 tyg, oczywiście o ile dzidzia się ujawni;)
Kilkoro znajomym dziewczynom czy to w realu czy na forum jednak płeć się Mieniła, w sensie na pierwszych prenatalnych tak a potem w kolejnych tygodniach okazało się inaczej. Więc ja będę się starała nie sugerować.i jeszcze poczekać na dalsze tygodnie;)
A w ogóle historia z porodówki, myslalm że takie historie to nieprawda. Leży dziewczyna po cesarce, obok dziecko. I jakaś taka się wydawała hmmm smutna, otumaniona? Nie wiem jak to opisać. Za niedługo wyjaśniło się dlaczego. Ma dwóch synów, w rodzinie po obu stronach sami chłopacy. I miała mieć dziewczynkę, potwierdzone przez dwóch lekarzy. Wszystko na różowo, wszyscy szczęśliwi bo pierwsza dziewczynka w rodzinie. Wiozą ja na cesarkę więc spytali co będzie, mówi że ma być Zosia, więc już przygotowali różowy identyfikator na rączkę. A tu zonk, wyszedł chłopak[emoji85]
Czyżby zaczal sie u nas na grupie kolejny etap - poznawanie płci [emoji7][emoji7], ale to beda 3-4 tyg emocji. Same prenatalne przed nami.
 
No ja chodziłam ze względu na darmowe badania ale skoro nie dostaje skierowań to nie widzę sensu dalszej współpracy [emoji85] dobrze , że 3 marca mam wizytę u swojego lekarza- oczywiście prywatnie [emoji7]

Ale wyobraźcie sobie ze na pewno jest gro osób które zdają się tylko na NFZ bo np nie stać ich na wizytę prywatna itd 😭 ogromnie jest to przykre i daje poczucie niesprawiedliwości bo jeśli faktycznie kobieta jest zdrowa to prowadzenie ciąży jest pierwszym takim dłuższym stykiem ze służba zdrowia. Ja szlam do diabetologa do szpitala to myślałam ze ocipieje, rejestracja od 7:30 do 8:30, trzeba być szybciej bo będziesz ślęczeć, lekarka przyjmuje od 10 ale się spóźni bo śnieg spadł więc ja spędziłam ten dzień od 6 do 12:30 poza domem a wizyta trwała 6 minut (ale nawet w brzuch zajrzała wiec szybka babeczka) 🤣
 
reklama
Do góry