reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrześniowe mamy 2021

hej, ja jestem w 24 tyg ciąży i przed ciążą miałam zdiagnozowaną arytmię nadkomorową (bez leków), w związku z tym od początku jestem pod kontrolą kardiologa. Miałam pierwszego holtera ekg w 1 trym i wyszły tez zaburzenia komorowe (które dość intensywnie czułam w 1 trym) - nie miałam żadnych omdleń, ani innych dolegliwości, wiec lekarz nie zalecał włączania żadnych leków. Nie było to określane, jako coś niebezpiecznego dla dziecka, czy tez zagrażającego. Uspokoiło mnie to i obecnie jestem po 2 kontrolnym holterze w 2 trym. Arytmię komorowe zmniejszyły się, za to nadkomorowe, których kompletnie nie czuje zwiększyły się x3. lekarz uprzedzał mnie, ze to jest naturalne, ze bedzie ich wiecej ze względu na to, ze serce się powiększa oraz przeplyw i ilość krwi również. Czuje się dobrze. Problemem byłoby gdyby dochodziło do omdleń, lub wzrostów ciśnienia, pulsu. Warto wykluczyć też migotanie przedsionków, bo z tym cholerstwem trzeba już powalczyć. Myśle, ze nie masz się czym martwić. Mam takie podejrzenie, ze bardzo dużo kobiet w ciąży ma arytmię nadkomorowa, ale wcale nie jest zdiagnozowana, bo jej po prostu nie czuje... warto jednak przebadać się i to kontrolowac. Od moich lekarzy wiem, ze arytmia nie jest przeciwwskazaniem do porodu SN. 😊
Ja nigdy wcześniej nie miałam problemu z sercem a przynajmniej nie miałam żadnych symptomów ze coś się dzieje dlatego jestem tak zaskoczona. Mam nadzieję ze to nic poważnego i będę mogła rodzic naturalnie.
 
reklama
Witajcie przyszłe mamy. Mam termin na połowę września. Jestem teraz w 22 tygodniu. Czytałam niektóre wasze posty i też chcę się podzielić swoimi przeżyciami. Moja ciąża przebiegała w miarę prawidło, oprócz niedoczynności tarczycy od początku ciąży. Jestem pod stałą kontrolą endokrynologa. Teraz jestem po drugim badaniu prenatalnym i lekarz powiedział mi że mała ma zastój moczu w lewej miedniczce i że trzeba to obserwować. Martwię się bo naczytałam się strasznych rzeczy o tym a ten lekarz który mnie badał niewiele mi powiedział. Dziś idę na konsultacje do mojej lekarz prowadzącej i mam nadzieję że mnie uspokoi. Poza tym byłam wczoraj u mojej lekarki rodzinnej i na ekg i wyszły jakies zaburzenia rytmu serca. Dała mi skierowanie do kardiologa. Nigdy wcześniej nie miałem problemy z sercem i nic mnie nie boli. Nie wiem skąd się to wzięło tak jak i ta tarczyca, z którą wczesniej nie miałam problemów. Co wizytę od lekarza wychodzę z nowym pudełkiem leków. Martwię się. Czy któraś z was ma podobnie?
Hej, ja też jestem w 22 tygodniu i na prenatalnych badaniach wyszło mi, że mała ma powiększona lewą miedniczkę nerki i pani doktor, która mi robiła USG powiedziała, że mamy to obserwować z moim lekarzem, a po porodzie obowiązkowo kontrola nerek.
 
Hej, ja też jestem w 22 tygodniu i na prenatalnych badaniach wyszło mi, że mała ma powiększona lewą miedniczkę nerki i pani doktor, która mi robiła USG powiedziała, że mamy to obserwować z moim lekarzem, a po porodzie obowiązkowo kontrola nerek.
Moja lekarka powiedziala mi zeby się nie martwić bo norma jest nawet do 10mm do porodu. Będziemy to kontrolować caly czas. A po porodzie i tak zbadam jej nereczki.
 
Miałam USG w 20+2. może któraś z was może mi napisać wymiary HC/AC maluszka bo mi to wyszło 1,03 i kropkę na skali mam tak jakby na początku albo i jeszcze przed normą i nie wiem czy mam się czym przejmować czy jest wszystko ok. W opisie nie ma nic na ten temat napisane. HC 163,8mm AC 153,3 mam
 
Dziewczynki, sorry za być może głupie bezsensowne pytanie, ale jestem ciekawa. Chodzicie do lekarzy prywatnych? I na prenatalne prywatne? Jeśli tak to Wasi partnerzy/narzeczeni/mężowie wspierają Was wtedy finansowo?( jeśli np. Nie dysponujecie wspólnym kontem bankowym) ? Ja np. Teraz w maju wydam około 700 zł z dwoma wizytami u ginekologa i prenatalnymi, dlatego mnie to ciekawi [emoji848] Jak to nie odpowiednie pytanie do danego tematu forum, to przepraszam :)
Ja mam prenatalne za darmo, badania z krwi też, leki też.
Chodzę na NFZ plus na pakiet z PZU - za ten pakiet płaci mi facet.
Nie mamy wspólnego konta.
Mi zostają do kupienia tylko witaminy i paski do glukometru.
 
Dziewczyny czy ktoras z Was brala/bierze Urosept? Znowu mam brac 3x2 tabketki przez leukocyty :( i jak z ruchami dziecka? Ja jestem w 21 tc i czuje bardzo malo :( mam nadzieje ze to przez lozysko z przodu. Pozdrawiam
 
Dziewczyny czy ktoras z Was brala/bierze Urosept? Znowu mam brac 3x2 tabketki przez leukocyty :( i jak z ruchami dziecka? Ja jestem w 21 tc i czuje bardzo malo :( mam nadzieje ze to przez lozysko z przodu. Pozdrawiam
Hej ja w 21 też słabo czułam teraz jestem w 24 i lozysko nadal mam na przedniej ścianie a córcia w dole brzuszka co podobno zdaniem położnej przy ruchach może być mniej wyczuwalne a ja czuję rano po południu i wieczorem głównie jak leżę sobie spokojnie. Nie martw się zapas bo ja też panikowałam
 
Dziewczyny czy ktoras z Was brala/bierze Urosept? Znowu mam brac 3x2 tabketki przez leukocyty :( i jak z ruchami dziecka? Ja jestem w 21 tc i czuje bardzo malo :( mam nadzieje ze to przez lozysko z przodu. Pozdrawiam

Ja mam łożysko z przodu, 25tc i mały mnie dręczy od 5 tygodni już wyraźnymi kopniakami
 
reklama
Dziewczyny czy ktoras z Was brala/bierze Urosept? Znowu mam brac 3x2 tabketki przez leukocyty :( i jak z ruchami dziecka? Ja jestem w 21 tc i czuje bardzo malo :( mam nadzieje ze to przez lozysko z przodu. Pozdrawiam
Brałam urosept oraz furagin w 10-11 tc z powodu wysokich bakterii w moczu. Teraz znow mnie dopadło w 23 tc ale jeszcze nie mam dobranych leków bo bedziemy badac jaka bakteria. Z dzieckiem wszystko dobrze nie bylo żadnego wpływu tych leków. Co do ruchów to czuje od ok 19 tc. Teraz juz sa takie wyraźne. Najczęściej czuć małą po jedzeniu :)
 
Do góry