reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrześniowe mamy 2021

Szew szyjkowy? Mi ginekolog powiedział, że jak szyjka będzie mi sie skracać to po prostu wyląduje w szpitalu leżeć.... Nic nie wspominał o takim rozwiązaniu. A szpitala chce uniknąć :( ile Twoja szyjka ma długości? Moja jak narazie 3.68cm jak narazie jest dobrze, ale dalej pobolewa mnie brzuch, więc boje sie, ze dalej mi się skraca... w piątek mam wizytę wiec się dowiem.
nie koniecznie ból czy twardnienia skracają szyjkę, tez mi twardnieje brzuch a szyjka tfuu tfuu 4 cm, a brzuch twardnieje,bo mam wrażliwa macice na aktywne dziecko 😄 chociaż dostałam na to luteinę i od tego czasu z twardnieniem mam spokój 😊
 
reklama
Nie przejmuj się, zjedziesz z wagi po porodzie. Ja dzisiaj 25+2, na plusie też 10 kilo, ale i tak mniej niż w pierwszej ciąży, w ktorej pod koniec miałam 30 na plusie. Jakby liczyć od teraz po dwa kilo na miesiąc na plusie, to zatrzymamy skę przy ok 16 na plusie, czyli jeszcze nie tak źle :-)
ja też się martwię tymi kilogramami bo szybko przybieram się liczę na to że jak będę karmić to dziecko wyssie 🙂
 
A mi twardniejący brzusio się uspokoił ale żebym za długo się za dobrze nieczuła to od trzech dni plus noce boli z prawej strony pod żebrami najczęściej przy leżeniu i siedzeniu, ponoć to normalne 😑a może któraś z was ma jakiś sposób żeby tak nie bolało.
 
ja też się martwię tymi kilogramami bo szybko przybieram się liczę na to że jak będę karmić to dziecko wyssie [emoji846]
Mi po pierwszej ciąży waga zjechała ładnie, miesiąc po porodzie wbijałam się już w spodnie sprzed ciąży. No, ale latka lecą, wtedy 20, teraz 34, oraz waga, teraz startowałam z nieco wyższej niż wtedy [emoji28] także metabolizm już też innej jakości. Ale jestem dobrej myśli, daję sobie czas od porodu do wiosny, ewentualnie początku lata, żeby zjechać powoli bez szoku dla organizmu, do preferowanej wagi.
 
Szew szyjkowy? Mi ginekolog powiedział, że jak szyjka będzie mi sie skracać to po prostu wyląduje w szpitalu leżeć.... Nic nie wspominał o takim rozwiązaniu. A szpitala chce uniknąć :( ile Twoja szyjka ma długości? Moja jak narazie 3.68cm jak narazie jest dobrze, ale dalej pobolewa mnie brzuch, więc boje sie, ze dalej mi się skraca... w piątek mam wizytę wiec się dowiem.
Też o tym słyszałam, ale kurczę ja mam 2,7 i nie mam żadnych zaleceń i się nie skraca, dopiero co sprawdzałam na wizycie, biorę luteinę i normalnie pracuję i wszystko.
Dziewczynki ile juz przytyłyście? Ja dziś doznałam szoku 25+5 a ja już 10 kilo na przodzie.... 😳 A gdzie tam jeszcze 3 miesiące...
U mnie skończone 26 tyg i 6,5kg, a najlepsze że wszyscy mówią, że mam mały bruzch czyli w tylek mi chyba poszlo 😂
To znowu ja 😀 Dziewczyny jak tam Wasze badanie krzywej? Ja jestem troche zalamana bo chyba wyszlo ze mam...na czczo 78, po 1 h 147 a po 2 h 158😳 wiec po 2 godzinach wynik przekroczony😭 i oczywiscie bardzo duzo bakteri w moczu ale to nie dziwne jak mocz stal z 5 godzin w punkcie w temp.pokojowej..martwia mnie tez obecne leukocyty 79 :(
Ja mam o 2 pkt przkroczony cukier na czczo, reszta całkowicie w normie i już mam skierowanie do diabetologa :|
 
To znowu ja 😀 Dziewczyny jak tam Wasze badanie krzywej? Ja jestem troche zalamana bo chyba wyszlo ze mam...na czczo 78, po 1 h 147 a po 2 h 158😳 wiec po 2 godzinach wynik przekroczony😭 i oczywiscie bardzo duzo bakteri w moczu ale to nie dziwne jak mocz stal z 5 godzin w punkcie w temp.pokojowej..martwia mnie tez obecne leukocyty 79 :(
Też o tym słyszałam, ale kurczę ja mam 2,7 i nie mam żadnych zaleceń i się nie skraca, dopiero co sprawdzałam na wizycie, biorę luteinę i normalnie pracuję i wszystko.

U mnie skończone 26 tyg i 6,5kg, a najlepsze że wszyscy mówią, że mam mały bruzch czyli w tylek mi chyba poszlo 😂

Ja mam o 2 pkt przkroczony cukier na czczo, reszta całkowicie w normie i już mam skierowanie do diabetologa :|
No ja wiem od lekarza ze bede miala juz skierowanie na 1 dniowy pobyt w szpitalu... nie wiem dzien przed badaniem maialam "dzien depresyjny", maly stresik egzaminem i nie spalam dobrze a to moze troche zafałszowac wynik, ale coz zawsze lepiej uwazac z dietą i tymi cukrami niz nie 😊 tylko ten ciagly stres o zdrowie malego jest najgorszy ale to moja 1 ciaza....
 
To znowu ja 😀 Dziewczyny jak tam Wasze badanie krzywej? Ja jestem troche zalamana bo chyba wyszlo ze mam...na czczo 78, po 1 h 147 a po 2 h 158😳 wiec po 2 godzinach wynik przekroczony😭 i oczywiscie bardzo duzo bakteri w moczu ale to nie dziwne jak mocz stal z 5 godzin w punkcie w temp.pokojowej..martwia mnie tez obecne leukocyty 79 :(

No ja wiem od lekarza ze bede miala juz skierowanie na 1 dniowy pobyt w szpitalu... nie wiem dzien przed badaniem maialam "dzien depresyjny", maly stresik egzaminem i nie spalam dobrze a to moze troche zafałszowac wynik, ale coz zawsze lepiej uwazac z dietą i tymi cukrami niz nie 😊 tylko ten ciagly stres o zdrowie malego jest najgorszy ale to moja 1 ciaza....
Ja dostałam glukometr i cały tydzień mierzyłam cukier, ani razu nie byłam nawet blisko dopuszczalnych granic tylko w normie więc myślę, że ten podwyższony na badaniu to właśnie wypadek przy pracy bo miałam właśnie taki słodki dzień, mało piłam itp. Nie było to moje standardowe żywienie, mam nadzieję, że diabetolog od razu będzie wiedział po moich pomiarach, że jest ok
 
reklama
Też o tym słyszałam, ale kurczę ja mam 2,7 i nie mam żadnych zaleceń i się nie skraca, dopiero co sprawdzałam na wizycie, biorę luteinę i normalnie pracuję i wszystko.
No to mi lekarz kazal się oszczędzać , zero współżycia itd. Ale może u Ciebie jest to spowodowane tym, że Ci się nie skraca i dlatego nie masz żadnych przeciwskazań 🤷🏻‍♀️. Ja dowiedziałam się, że szyjka mi się skraca, przy badaniu na samolocie, nie zrobił mi usg aby stwierdzić ile ma długości szyjka, dopiero mu powiedzialam na następnej wizycie by mi ją zmierzył przeciez to podstawa.... No i zmierzył mi ją 2 tyg temu i teraz w piątek ide znowu, powiem mu żeby mi zmierzył i zobaczymy czy mi się skraca
 
Do góry