reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrześniowe mamy 2021

Macie już imiona dla bobasków? Bo ja niby mam, ale jeszcze nie tak na 100% i ciągle się waham właściwie między 3. Chciałabym mieć taką pewność, że to TO :D
U mnie miały być negocjacje, bo chłopak się jeszcze wahał między kilkoma opcjami, ale właściwie odkąd mamy potwierdzona płeć (czyli od usg 2 trymestru) to mówimy „Adaś” i nie wyobrażam sobie tego teraz zmienić 😄
 
reklama
U mnie miały być negocjacje, bo chłopak się jeszcze wahał między kilkoma opcjami, ale właściwie odkąd mamy potwierdzona płeć (czyli od usg 2 trymestru) to mówimy „Adaś” i nie wyobrażam sobie tego teraz zmienić 😄
U nas będzie Grześ 🙂
No to widzę, że u Was już konkret zdecydowane! Zazdroszczę :D
 
U mnie Piotruś ☺️ Z początku partner się naśmiewał, że Pioter, jak ten od Janusza, ale teraz już przywykł i raczej nic się nie zmieni 😊
 
Szew szyjkowy? Mi ginekolog powiedział, że jak szyjka będzie mi sie skracać to po prostu wyląduje w szpitalu leżeć.... Nic nie wspominał o takim rozwiązaniu. A szpitala chce uniknąć :( ile Twoja szyjka ma długości? Moja jak narazie 3.68cm jak narazie jest dobrze, ale dalej pobolewa mnie brzuch, więc boje sie, ze dalej mi się skraca... w piątek mam wizytę wiec się dowiem.
Heeej, tak ja bylam na kontroli u mojej gin w 23+2 (wtorek) i szyjka miala 25 mm. To jest taka granica, ktora wyznacza ze szyjka juz za bardzo sie skrocila. Dostalam skierowanie do szpitala I luteine 2x2 100mg. Kolejny poniedziałek juz zaczynałam pobyt w szpitalu. Po usg okaze sie ze szyjka ma juz tylko 20mm. I następnego dnia byla juz decyzja o tym ze zakladamy szew McDonalda. Z racji Bozego Ciala i infekcji grzyb. Szew dopiero mi zalozyli w niedzielę. 2 tyg lezenia.
Rowne 2 tyg w szpitalu, przy wypisie szyjka 29-30mm. Zalecany normalny tryb zycia, tylko starac sie tez ocdpoczywac, nie podrozowac i nie dzwigac.
Teraz po wypisie staram sie duzo odpoczywac ale jednak domowe obowiązki typu pranie i obiad robie. I swiruje 😉 czy nic sie tam nie dzieje. We wtorek kontrolna wizyta.
Dzis mam 26+3
Stad moje pytanie do dziewczyn, ktore juz to przeszly czy taki tryb funkcjonowania jak obiad, pranie i chodzenie po domu - czy lezec, lezec
Lekarz wrecz mi powiedzial ze mam nie lezec caly czas, bo to tez niedobrze a po to jest ten szew by normalnie funkcjonowac
 
No to widzę, że u Was już konkret zdecydowane! Zazdroszczę :D
Noo napoczatku był problem mąż nie miał rzadnej propozycji ja nie byłam pewna i zaczęłam z młodszym synkiem mówić Grześ i jak już się przyzwyczailiśmy i wtedy mąż wypalił że może Szymek ale został przeglosowany😄
 
Do dziewczyn z problemem skracajacej sie szyjki macicy... Jakie macie zalecenia, leki, od razu Pessar? Ja dzis bylam na wizycie i niestety szyjka sie skraca, 31 mm, i od razu mialam posiew i lekarz zastanawia sie nad pessarem...narazie wiecej lezec, odpoczywac i magnez 3x1, i.ewentualnie nospa... a wszystko bylo juz dobrze :(
 
Mnie położyli na 3 dni na to w szpitalu (podobno szyjka się obniżyła i ma 3.15cm), dostawałam nospe, kroplówki z magnezem. Do domu żadnych szczególnych zaleceń, prócz oszczędzania sobie nadmiernego wysiłku. Nikt mi nie kazał leżeć, nikt nie wspomniał o krążkach czy szwach. W domu mam brać 3x nospe i luteinę i to tyle z zapobiegania wcześniejszemu porodowi 😏
W środę mam wizytę u innego ginekologa, tam się dowiem rzetelnie, jak sprawa stoi.
 
reklama
Do góry