reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrześniowe mamy 2021

Cześć dziewczyny, a ja nerwicowiec znowu zadam pytanie o ruchy Maleństwa :) powiedzcie jak Wam lekarze/położne mówili od kiedy ruchy powinny być już w miarę regularne ewentualnie od kiedy dostalyscie zalecenie liczenia ich?
Wszystko zależy od ciazy, która to Twoja ciaza ? Jak pierwsza ruchy mogą być późno wyczuwalne, ja zaczęłam czuć ruchy dopiero między 21 a 22 tygodniem. Niektóre kobiety czują juz od 16 tygodnia, więc różnie z tym bywa 😀
 
reklama
Wszystko zależy od ciazy, która to Twoja ciaza ? Jak pierwsza ruchy mogą być późno wyczuwalne, ja zaczęłam czuć ruchy dopiero między 21 a 22 tygodniem. Niektóre kobiety czują juz od 16 tygodnia, więc różnie z tym bywa 😀

ciaza pierwsza, jestem w 26tc, ruchy czuje bardzo dobrze od 18tc, nie o to mi chodzi ;) Pytam o regularność ruchów tzn ze np jesteście w stanie zauważyć ze wasza Dzidzia rusza się np zawsze po jedzeniu albo zawsze rano. Od którego tygodnia da się zaobserwować tego typu regularność w ruchach?
 
ciaza pierwsza, jestem w 26tc, ruchy czuje bardzo dobrze od 18tc, nie o to mi chodzi ;) Pytam o regularność ruchów tzn ze np jesteście w stanie zauważyć ze wasza Dzidzia rusza się np zawsze po jedzeniu albo zawsze rano. Od którego tygodnia da się zaobserwować tego typu regularność w ruchach?
czytałam gdzieś że od 28tc trzeba liczyć ruchy dziecka w ciągu dnia.
 
Wszystko zależy od ciazy, która to Twoja ciaza ? Jak pierwsza ruchy mogą być późno wyczuwalne, ja zaczęłam czuć ruchy dopiero między 21 a 22 tygodniem. Niektóre kobiety czują juz od 16 tygodnia, więc różnie z tym bywa 😀
Aaa no i mój synek w jeden dzień rusza się mniej w drugi dzień bardziej, więc to też zależy dzis jestem 26+3 i coraz częściej daje o sobie znać w nocy aż się przebudzam, ale tak jest od paru dni dopiero
ciaza pierwsza, jestem w 26tc, ruchy czuje bardzo dobrze od 18tc, nie o to mi chodzi ;) Pytam o regularność ruchów tzn ze np jesteście w stanie zauważyć ze wasza Dzidzia rusza się np zawsze po jedzeniu albo zawsze rano. Od którego tygodnia da się zaobserwować tego typu regularność w ruchach?
Aha ok :) u mnie bardziej rusza się gdy leze, szczególnie na lewym boku i gdy zjem coś słodkiego, zazwyczaj rusza się tak przed południem, potem pod wieczór, a potem już tak 23, no i teraz zaczal baraszkowac w nocy ;) oczywiście niezawsze tak jest, bodajrze tydzień temu nie ruszał się od wieczora do dnia następnego do chyba godziny 13.00 i już mialam jechać na izbę, bo nic nie pomagało, leżenie na boku, zjedzenie czegoś słodkiego, no nic. Ale chyba po prostu spał tyle, bo później ruszał bardzo intensywne 😃 ale o regularności Ci nie napisze niestety, bo tak jak wcześniej wspomniałam, u mnie to różnie bywa
 
Cześć dziewczyny, a ja nerwicowiec znowu zadam pytanie o ruchy Maleństwa :) powiedzcie jak Wam lekarze/położne mówili od kiedy ruchy powinny być już w miarę regularne ewentualnie od kiedy dostalyscie zalecenie liczenia ich?
Hej ja jestem 27+6 i jeszcze nie dostałam zaleceń, myślę że 28 mam teraz położna to mi o tym powie, ale nie martwię się póki co bo mała nie robi zbytnio przestojów w przypominaniu o sobie
 
ciaza pierwsza, jestem w 26tc, ruchy czuje bardzo dobrze od 18tc, nie o to mi chodzi ;) Pytam o regularność ruchów tzn ze np jesteście w stanie zauważyć ze wasza Dzidzia rusza się np zawsze po jedzeniu albo zawsze rano. Od którego tygodnia da się zaobserwować tego typu regularność
Ja w pierwszej ciąży nie mogłam dostrzec regularności raz dzidzia się ruszała a raz pół dnia nic i nic nie pomagało muzyka, leżenie czy coś słodkiego. Teraz mam zupełnie inaczej mamy stałe pory rano i podczas popołudniowego odpoczynku albo jak zjem coś słodkiego.
 
Dziewczyny a czy któraś ma taki problem jak ja? Jak rano się budze to mam całe spuchniete i zdrętwiałe dłonie. Dość to nieprzyjemne. Minie kilkadziesiąt minut zanim rozruszam palce. Rano bolą mnie też stopy spod spodu i nie mogę przez to normalnie chodzić. Zmieniłam już buty na profilowane sandały i nie noszę zwykłych klapek a broń boże butów na obcasie ale dalej jest to samo. Chyba od mojego ciężaru. Nie wiem. Czy któraś też tak ma?
 
Dziewczyny a czy któraś ma taki problem jak ja? Jak rano się budze to mam całe spuchniete i zdrętwiałe dłonie. Dość to nieprzyjemne. Minie kilkadziesiąt minut zanim rozruszam palce. Rano bolą mnie też stopy spod spodu i nie mogę przez to normalnie chodzić. Zmieniłam już buty na profilowane sandały i nie noszę zwykłych klapek a broń boże butów na obcasie ale dalej jest to samo. Chyba od mojego ciężaru. Nie wiem. Czy któraś też tak ma?
Mam ten sam problem ze stopami, aż mnie wręcz pięty palą ogniem, ale myślę że to przez to, że przytyłam, no i gdy spie to mam ciągle zgięte nogi bo inaczej mnie ciągnie brzuch...więc stopy jakby nie mają odpoczynku i ciągle maja styczność z jakimś podłożem 🤷🏻‍♀️
 
Cześć dziewczyny, a ja nerwicowiec znowu zadam pytanie o ruchy Maleństwa :) powiedzcie jak Wam lekarze/położne mówili od kiedy ruchy powinny być już w miarę regularne ewentualnie od kiedy dostalyscie zalecenie liczenia ich?
Na wypisie ze szpitala mam napisane, żeby liczyć od 28 tygodnia.
Moje dziecko nie ma stałych pór, w których się rusza. Kiedyś to było po jedzeniu, ale teraz bardziej jak mu się w danym momencie podoba. Czasem cały dzień buszuje, jak dziś, a czasami większość śpi, jak ostatnie kilka dni. Sprawdzam wtedy detektorem, czy tętno w porządku i jestem spokojna, że sobie odpoczywa.
 
reklama
Na wypisie ze szpitala mam napisane, żeby liczyć od 28 tygodnia.
Moje dziecko nie ma stałych pór, w których się rusza. Kiedyś to było po jedzeniu, ale teraz bardziej jak mu się w danym momencie podoba. Czasem cały dzień buszuje, jak dziś, a czasami większość śpi, jak ostatnie kilka dni. Sprawdzam wtedy detektorem, czy tętno w porządku i jestem spokojna, że sobie odpoczywa.

czy na tym etapie ciąży często korzystasz z detektora? Jakiej firmy używasz?
 
Do góry