reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrześniowe mamy 2021

A ja mam zamiar najzwyczajniej powiedzieć rodzicom:) a reszta czyli rodzeństwo i znajomi dowiedzą się przypadkiem pewnie w trakcie :). Tak zadecydowaliśmy z partnerem ze nie będziemy robić niewiadomo czego :))
Ale wasze pomysły super 😘
U nas tak samo, po poprzedniej stracie do wszystkiego podchodzimy bardzo ostrożnie i też nie będziemy robić niewiadomo czego.
 
reklama
Hej, witam się niedzielnie [emoji4]
Nie umiem rano zwlec sie z łóżka...[emoji42][emoji42] wstaje dosłownie zmęczona.

Ale mam do was pytanie, bo ja sie zupelnie nie orientuje, a moze ktoras was cos wie. Mianowicie mam umowe na okres probny na 3 mies, do 9 marca, gdzies wyczytalam ze po 12 tyg ciazy jestem chroniona i musza mi umowe przedłużyć, czy tak faktycznie jest? Bo w sumie pracodawcy o ciazy moge powiedziec po 12 tyg przeciez...

Jeśli umowa kończy się po 12 tyg to musza Ci ja przedłużyć do dnia porodu.
 
A ja mam zamiar najzwyczajniej powiedzieć rodzicom:) a reszta czyli rodzeństwo i znajomi dowiedzą się przypadkiem pewnie w trakcie :). Tak zadecydowaliśmy z partnerem ze nie będziemy robić niewiadomo czego :))
Ale wasze pomysły super [emoji8]

My tez powiemy normalnie, zwłaszcza, że mamy tylko jednych dziadków. Chociaż przez chwile chciałam kupić synowi koszulkę z napisem „Będę starszym bratem” ale wydaje mi się, że oni by nie załapali, a żarty, które trzeba tłumaczyć nie są śmieszne ;)
Z mojej strony wie już moja siostra i kilku najbliższych znajomych. Reszcie powiemy po badaniach prenatalnych pewnie.
 
My tez powiemy normalnie, zwłaszcza, że mamy tylko jednych dziadków. Chociaż przez chwile chciałam kupić synowi koszulkę z napisem „Będę starszym bratem” ale wydaje mi się, że oni by nie załapali, a żarty, które trzeba tłumaczyć nie są śmieszne ;)
Z mojej strony wie już moja siostra i kilku najbliższych znajomych. Reszcie powiemy po badaniach prenatalnych pewnie.
No ja mam to samo myślenie :) nirmalnie powiemy i tyle :) na razie tylko wie moja przyjaciolka i brat :)
 
No wlasnie ja tego nie umiem obliczyc [emoji19] 10 marca sie zatrudnilam i wtedy tez mialam ostatni okres, umowa do 10 marca... aktualnie wg apki 5+4 tydz...

Jeśli masz 5+4 to 12 tydzień kończysz w pierwszym tygodniu marca.

Edit: ale liczy się to co napisze lekarz na zaświadczeniu.
 
Ja mam stwierdzoną nerwicę lękową, pracuję w obsłudze klienta telkomu w centrum handlowym, więc moja ginekolog nie chce ryzykować, że coś się stanie ze stresu.
Rozumiem cię doskonale , ja ma stwierdzoną zaburzenia lękowo - depresyjne z którymi męczę a raczej męczyłam się kilka dobrych lat. Jak byłam z synem w ciąży to właśnie zamiast mieć nudności czy coś to ja miałam pięciokrotnie nasilone objawy nerwicy. Mam wiele lat wyjętych z dupy, wyjście do sklepu to jakiś koszmar , zawroty głowy non stop , uczucie ze zemndleje i milion innych. Postanowiłam coś z tym zrobić i zapisałam się na terapie, odwarzyłam się wziąść leki i teraz czuję się zdrowa , minęło już wiele miesięcy od kiedy odstawiłam leki i zakończyłam psychoterapię dzięki której zdecydowałam się na drugie dziecko. Nastawiałam się że to wróci a tu nic , czuje się fantastycznie i to mnie martwi. Pocieszę cię że w okolicach 12 tygodnia napewno ci przejdzie 😊 trzymaj się ❤️
 
Jeśli masz 5+4 to 12 tydzień kończysz w pierwszym tygodniu marca.
O mamuś to na styk 😱 dziekuje za pomoc, bo wlasnie nie umialam sie połapać jak z tymi miesiacami, bo czytam, ze liczy sie 28 dni kalendarzowych jako jeden miesiac ciazy inie wiedzialam czy liczyc to od pierwszego dnia ostatniego okresu?
 
reklama
Do góry