reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrześniowe mamy 2021

reklama
Hej dziewczyny :) u mnie dziś 7+1 wizyta w środę, ale jakoś dziwnie się czuje w tej ciąży, wgl nic nie czytam, nie ciągnie mnie w tematy ciążowe, mam wrażenie jakby mnie to nie dotyczyło wręcz, nie wiem chyba trochę wypieram na wszelki wypadek gdyby w środę spotkało mnie rozczarowanie
 
Hej dziewczyny :) u mnie dziś 7+1 wizyta w środę, ale jakoś dziwnie się czuje w tej ciąży, wgl nic nie czytam, nie ciągnie mnie w tematy ciążowe, mam wrażenie jakby mnie to nie dotyczyło wręcz, nie wiem chyba trochę wypieram na wszelki wypadek gdyby w środę spotkało mnie rozczarowanie

Ja sobie cały czas myśle, że co ma być to będzie. Niestety niewiele od nas zależy i nie da się tez pewnych etapów przyspieszyć. Te pierwsze tygodnie to jest stres czy się ciąża rozwinie, ale potem dochodzą inne zmartwienia - czy szyjka ok, czy przepływy właściwe, czy dzieciątko rośnie, czy wód nie za mało. Ogólnie jakby tak człowiek analizował to zwariować można [emoji28]
Ale pamietajmy, że jednak większość ciąż kończy się porodem, a większość dzieci rodzi się zdrowych :)
 
Hej dziewczyny obserwuje was od kilku dni. Jeszcze nie mogę się oficjalnie przywitać bo u mnie jeszcze nie wiadomo co będzie, ale stwierdziłam, że się odezwę po trochę wsparcia, bo już wariuje.To tak ostatnia miesiaczka 11.12. Test 6.01 w dniu spodziewanej miesiączki pozytywny ale kreska bledziutka. Drugi test następnego dnia kreska mocniejsza. Zrobiłam betę 14. O1 to był wg aplikacji 4 tydzien i 5 dzień i i wyszła 1893 no ale poszlam do ginekologa tego samego dnia i nic nie było na usg. Pani powiedziała że podejrzewa ciaze pozamaciczna, bo hcg wysokie i kazała przyjść za tydzien. No i od czwartku się zamartwiam, A ta niepewność mnie dobija.☹
 
O mamuś to na styk 😱 dziekuje za pomoc, bo wlasnie nie umialam sie połapać jak z tymi miesiacami, bo czytam, ze liczy sie 28 dni kalendarzowych jako jeden miesiac ciazy inie wiedzialam czy liczyc to od pierwszego dnia ostatniego okresu?
No rzeczywiście się udało i wychodzi ci na styk. Myślę, że jakby kilka dni brakło to jakoś byś załatwiła z lekarzem, ale masz ten tydzień zapasu więc na spokojnie.
Też jestem po terapii, też brałam leki. Teraz tobie treningi wyciszające i jest okej. Daje rade - nerwica nie wraca i mam nadzieję że już odpuściła na dobre🥰
A co to za treningi? Będzie coś o tym w necie? Może się przyda mi i innym dziewczynom.
 
Hej dziewczyny obserwuje was od kilku dni. Jeszcze nie mogę się oficjalnie przywitać bo u mnie jeszcze nie wiadomo co będzie, ale stwierdziłam, że się odezwę po trochę wsparcia, bo już wariuje.To tak ostatnia miesiaczka 11.12. Test 6.01 w dniu spodziewanej miesiączki pozytywny ale kreska bledziutka. Drugi test następnego dnia kreska mocniejsza. Zrobiłam betę 14. O1 to był wg aplikacji 4 tydzien i 5 dzień i i wyszła 1893 no ale poszlam do ginekologa tego samego dnia i nic nie było na usg. Pani powiedziała że podejrzewa ciaze pozamaciczna, bo hcg wysokie i kazała przyjść za tydzien. No i od czwartku się zamartwiam, A ta niepewność mnie dobija.☹
Wcześnie byłaś u lekarza. Niby przy tej becie powinien być widoczny pęcherzyk, ale może miała kiepski sprzęt, może przeoczyła. Jest szansa, że się jeszcze pojawi. Szkoda że nie sprawdziłaś przyrostu bety 16.01. Ale jak cie to uspokoi może idz jeszcze do innego lekarza w poniedziałek, albo zbadaj jeszcze raz bete. I jak zacznie Cię coś boleć to absolutnie nie czekałabym do czwartku.
 
Cześć dziewczyny, wstałam po 9, po 10 przygotowałam sobie śniadanie. Zjadłam, ale też nie wszystko. Dziś poczułam takie poranne zmęczenie. Nie mam siły w kuchni do obiadu za dużo przygotować. Czas korzystać z niedzieli i odpoczywać. Poleżę i może będzie lepiej[emoji4]
Co tam u Was, jak się czujecie? Jak mija weekend? Odpoczywacie?[emoji3]
U nas w koncu soadl snieg wiec tylek z synem musiałam ruszyc i juz na dworze bylismy. Wstal o 7 wiec nie pospalam ale teraz jest na drzemce. Poszlabym spać ale pranie i obiad trzeba zrobic eh. Chociaz chyba sen wygra ttak mi sie wydaje [emoji23]reszte dnia w domku będziemy
Hej dziewczyny obserwuje was od kilku dni. Jeszcze nie mogę się oficjalnie przywitać bo u mnie jeszcze nie wiadomo co będzie, ale stwierdziłam, że się odezwę po trochę wsparcia, bo już wariuje.To tak ostatnia miesiaczka 11.12. Test 6.01 w dniu spodziewanej miesiączki pozytywny ale kreska bledziutka. Drugi test następnego dnia kreska mocniejsza. Zrobiłam betę 14. O1 to był wg aplikacji 4 tydzien i 5 dzień i i wyszła 1893 no ale poszlam do ginekologa tego samego dnia i nic nie było na usg. Pani powiedziała że podejrzewa ciaze pozamaciczna, bo hcg wysokie i kazała przyjść za tydzien. No i od czwartku się zamartwiam, A ta niepewność mnie dobija.[emoji852]
Witaj. Rozumiem co czujesz pewnie tez bym wariowala ale jakos dasz rade wytrzymać [emoji1320] oby jednak ciaza okazala sie byc na swoim miejscu. Trzymam kciuki
 
No Pani doktor nie kazała mi bety sprawdzać. Dopiero tu na forum wyczytałam o tym przyroscie. A najdziwniejsze że ja czuje się dobrze. Nie mam plamien ani ostrego bólu. Pobolewa mnie brzuch ale tak samo mnie bolal w pierwszej ciazy. Już nie wiem co myslec
 
Swoim rodzicom i rodzeństwu powiedziałam od razu. Czekam z powiedzeniem dzieciom bo jak dzieci będą wiedziały to dowiedzą się o tym już wszyscy. Takie małe paple. Jeszcze nie wiem jak to zrobić ale pewnie zwyczajnie i prosto z mostu. Od 2 lat łazili za mną, że chcą mieć rodzeństwo to mam nadzieję że się ucieszą.
Ciekawa jestem czy macie już powoli pomysły na poinformowanie o ciąży przyszlych dziadków? [emoji848][emoji4] Jak tak to opiszcie [emoji3] Poczytamy a na pewno się przyda zbiór pomysłów. [emoji86][emoji16]
 
reklama
Cześć dziewczyny, u mnie brak objawów jakichkolwiek. Usg nie mogę się doczekać przeokropnie, ale czekam :)
Ciekawa jestem czy macie już powoli pomysły na poinformowanie o ciąży przyszlych dziadków?
emoji848.png
emoji4.png
Jak tak to opiszcie
emoji3.png
Poczytamy a na pewno się przyda zbiór pomysłów.
emoji86.png
emoji16.png
Zastanawiam się nad tym mocno. Choć my już od dawna mówiliśmy, że się staramy. Także raczej wszyscy czekają.Łącznie z dziećmi, które czekają na rodzeństwo, choć sceptycznie podchodzą już do informacji, że może tym razem fasolka rośnie :)
Co nie zmienia faktu, że można w miły sposób poinformować, że się udało. Planuje dopiero po tych badaniach genetycznych.

Cały czas czytam i się nakręcam o przyrostach bety, ja zrobiłam tylko jedna na potwierdzenie ciąży w 25 dniu cyklu, dzień przed
emoji204.png
i wynosiła 47.5, (niby 3+4, wg tabelek w porządku) ale czy to nie jest za mało? Nie mogłam powtórzyć jaki jest przyrost i teraz się martwię że jakaś taka niska była...
emoji25.png
Czy któraś z was robila w podobnym czasie, jaki miałyście wynik?
Na pewno wszystko ok. Na spokojnie :)
25 dzień cyklu to praktycznie same początki.
 
Do góry