reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrześniowe mamy 2021

reklama
ja bym poczekała na 11 tydzień,bo jak nie wyłapie jeszcze serduszka to będzie stres,ze nie bije 😊 a to poprostu sprzęt jeszcze go nie wykryl
Dziś na wizycie lekarz mi powieezial że Dopplerem można się pobawić od ok 12 tc. Wczesnj szanse niezbyt duże że znajdziesz tetno. Ja jestem 9+3 i powiedział że za wcześnie więc nawet nie szukaliśmy.
Penwie dużo zależy ile ma się tłuszczyku na brzuchu haha:)
 
Dziś na wizycie lekarz mi powieezial że Dopplerem można się pobawić od ok 12 tc. Wczesnj szanse niezbyt duże że znajdziesz tetno. Ja jestem 9+3 i powiedział że za wcześnie więc nawet nie szukaliśmy.
Penwie dużo zależy ile ma się tłuszczyku na brzuchu haha:)
no mi w 11+0 pokazało tętno 153 (oczywiście nie sugeruje się ta wartością) ale to tętno naszego bobo,bo wszędzie indziej było koło 80 😜
 
Hej dziewczyny 😊 dawno nic nie pisałam, czasu brak. Jestem po wizycie u gina, Mikrusek ma 4 cm, serduszko bije, wszystko ok 😊 dzisiaj zaczęłam 11t. Badania prenatalne mam 4.03, wiek 35+ 😉 więc też mam stresa. Jeszcze nie zdecydowałam czy będę robiła dodatkowo Nifty 🤔 zapomniałam zapytać gina co on o tym myśli z tego stresu na wizycie🤦🏻‍♀️
Trzymam kciuki za wszystkie wizyty dzisiaj ❤️
Tez jestem już po wizycie. Nie wiem jaki wymiar, ale odpowiada 10+6 a u ciebie jaki dokładnie wymiar i wiek ciąży wg usg? Bo chyba teraz jeszcze powinno być podobnie u mnie. Prenatalne tez mam 4.03, dostalamskierowanie ze względu na 36 skończone.
 
Powiem wam, że chyba zostanę tylko przy wizytach na NFZ, bo powiedziałam mu wprost, że narazie byłam jeszcze prywatnie i w przyszłym tygodniu mam drugą wizytę po której zdecyduje. Zapytał co mi nie odpowiadało w poprzedniej ciąży prowadzonej na NFZ. To powiedziałam prawdę- brak zdjęcia przynajmniej tych dwóch pierwszych na których widać całość dziecka i to że nie robili usg na wizycie tylko dawali skierowanie i trzeba było iść w inny dzień na samo usg. Powiedział że on robi sam i prawie na każdej wizycie, bo dla niego wizyta bez usg to nie wizyta. Dał mi zdjęcie, zrobił takie usg że widziałam wszystko, ręce, nogi, wstępnie NT chociaż wiadomo, ze trzeba poczekac jeszcze, serce, mózg. Siedziałam dobre 45 min. Do tego mam znowu liczne bakterie w moczu i leukocyty więc czeka mnie antybiotyk. Powiedziałam że nie chce brać w ciemno, bo w poprzednie ciąży nonstop miałam z tym problem. wzięłam chyba z 3 zanim nie zrobiłam posiewu i nie dobrali odpowiedniego. Dał mi swój nr tel żebym wysłała wynik to wypisze mi E-receptę. Chyba już przy nim zostanę, chociaż wyglądał jakby był w moim wieku lub niewiele starszy. Może przez przez to jeszcze mu się chce i cierpliwość do pacjentek. Dobrze że są te maseczki, bo nie widać czy się czerwieniłam jak mnie badał.
 
Powiem wam, że chyba zostanę tylko przy wizytach na NFZ, bo powiedziałam mu wprost, że narazie byłam jeszcze prywatnie i w przyszłym tygodniu mam drugą wizytę po której zdecyduje. Zapytał co mi nie odpowiadało w poprzedniej ciąży prowadzonej na NFZ. To powiedziałam prawdę- brak zdjęcia przynajmniej tych dwóch pierwszych na których widać całość dziecka i to że nie robili usg na wizycie tylko dawali skierowanie i trzeba było iść w inny dzień na samo usg. Powiedział że on robi sam i prawie na każdej wizycie, bo dla niego wizyta bez usg to nie wizyta. Dał mi zdjęcie, zrobił takie usg że widziałam wszystko, ręce, nogi, wstępnie NT chociaż wiadomo, ze trzeba poczekac jeszcze, serce, mózg. Siedziałam dobre 45 min. Do tego mam znowu liczne bakterie w moczu i leukocyty więc czeka mnie antybiotyk. Powiedziałam że nie chce brać w ciemno, bo w poprzednie ciąży nonstop miałam z tym problem. wzięłam chyba z 3 zanim nie zrobiłam posiewu i nie dobrali odpowiedniego. Dał mi swój nr tel żebym wysłała wynik to wypisze mi E-receptę. Chyba już przy nim zostanę, chociaż wyglądał jakby był w moim wieku lub niewiele starszy. Może przez przez to jeszcze mu się chce i cierpliwość do pacjentek. Dobrze że są te maseczki, bo nie widać czy się czerwieniłam jak mnie badał.

Ja tez miałam fajna, młoda lekarkę na NFZ i pewnie jakby miała USG w gabinecie to też by robiła. Także ja uważam, ze można fajnie trafić. A jak jeszcze lekarz jest w trakcie specjalizacji albo zaraz po to zazwyczaj ma najbardziej aktualna wiedze ;)
 
Ja ostatnio miałam robione oba i w dopochwowym był o wiele lepszy obraz 😁 za to przez brzuch lepszy dźwięk 😉

Co do pełnego pęcherza to nigdy i tym nie słyszałam, żaden lekarz mi o tym nigdy nie mówił 🤷🏼‍♀️ myślałam że pełny pęcherz trzeba mieć przy badaniu uroginekologicznym 🙊

Jak dzwoniłam w tym tygodniu zapisać sie na usg prenatalne to powiedzieli mi żebym godzinę przed wizytą wypiła conajmniej szklankę wody.
 
reklama
Dokładnie. Myślę, że lekarz nie podejmie się badania, jeśli dziecko będzie za małe :) W którym tygodniu miałabyś mieć prenatalne?
Wiecie też jak to jest.. Poprzedni lekarz, od którego uciekłam mówi: przyjdzie Pani 23-go, a później od razu za 2 tyg. prenatalne. W domyśle: bo będzie Pani w tygodniu w którym zalecane są prenatalne. I pewnie sporo lekarzy jest takich, którzy sugerują się tylko terminem (nie mówię, że oni są niedobrzy), ale mam wrażenie, że tak to trochę wygląda. Sama na takiego trafiłam w pierwszej ciąży. Ten ma inne podejście.
Ja chyba dobrze wybrałam lekarza, bo jak zadzwoniłam na ustalenie terminu to w ten sam dzień powiedzial zeby przyjechać zmierzyć plod i na podstawie wymiarów na jego sprzęcie ustalil mi termin :)
 
Do góry