reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrześniowe mamy 2021

Hej dziewczyny mam pytanko, jestem po wizycie u mojej gin (wredne babsko) ale nie mam możliwości zmiany na inną niestety moja mieścina jest malutka 😑wracjaca do p ytania czy wam na wizytach wasz gin podaje wagę maluszków u mnie zaczynam 28 Tc i zastanawiam się czy to z tej wredoty nie podała mi czy to normalne?
 
reklama
Mnie nic nie podaje, tylko waży, mierzy ciśnienie, obmaca brzuch i dziękuję, do widzenia. A chodzę prywatnie. Badań genetycznych u niego nie miałam, połówkowych też nie, tak naprawdę zrobił mi jedno usg i to wtedy, kiedy sprawdzał, czy jestem w ciąży. Też nie mam możliwości zmiany, bo wszędzie daleko, ale przy następnej ciąży stanę na głowie, żeby kogo innego znaleźć.
 
Mnie nic nie podaje, tylko waży, mierzy ciśnienie, obmaca brzuch i dziękuję, do widzenia. A chodzę prywatnie. Badań genetycznych u niego nie miałam, połówkowych też nie, tak naprawdę zrobił mi jedno usg i to wtedy, kiedy sprawdzał, czy jestem w ciąży. Też nie mam możliwości zmiany, bo wszędzie daleko, ale przy następnej ciąży stanę na głowie, żeby kogo innego znaleźć.
Masakra, po prostu ja aż się wściekłam i powiedziałam bo co bo dlaczego mi Pani nie poda ale to nic nie daje bo Ci małpa powie taki mamy sprzęt z nfz co nic nie pokazuje. Ah szkoda gadać
 
Ja na nfz chodze przy szpitalu to usg 2 razy mialam robione i tez za wiele nie mowila. W miedzy czasie jeszcze ze 2 teleporady obskoczy :p Na prenatalnych i polowkowych tez na nfz w innej placowce wszystko dokladnie omówione. Także zależy od lekarza najwyraźniej. Teraz powoli zbliża sie usg ok 30 tyg to zobaczymy czy w ogóle zrobi bo tez z tym ciężko, a musze juz u niej :/
 
Ja na nfz chodze przy szpitalu to usg 2 razy mialam robione i tez za wiele nie mowila. W miedzy czasie jeszcze ze 2 teleporady obskoczy :p Na prenatalnych i polowkowych tez na nfz w innej placowce wszystko dokladnie omówione. Także zależy od lekarza najwyraźniej. Teraz powoli zbliża sie usg ok 30 tyg to zobaczymy czy w ogóle zrobi bo tez z tym ciężko, a musze juz u niej :/
No ja też przy szpitalu poradnia, ale usg połówkowe to tylko prywatnie, a żeby czegoś się więcej dowiedzieć to też prywatnie tak dla upewnienia czy aby gin nie gada na odczepnego.
 
Hej dziewczyny mam pytanko, jestem po wizycie u mojej gin (wredne babsko) ale nie mam możliwości zmiany na inną niestety moja mieścina jest malutka 😑wracjaca do p ytania czy wam na wizytach wasz gin podaje wagę maluszków u mnie zaczynam 28 Tc i zastanawiam się czy to z tej wredoty nie podała mi czy to normalne?
Ja słyszałam że na NFZ robi się 3 usg na początku w połowie i chyba po 30 tyg jakoś No chyba że coś jest nie tak to częściej ja teraz chodzę 1 raz w miesiącu i za każdym razem robi mi usg i mowi ile waży ale prywatnie i w końcu za to place i niewyobrazam sobie żeby nie zrobiła usg. Moja ginekolog jest bardzo miła tak miła że aż czasami mi niezręcznie i jak widzi dziecko to się cieszy że takie ruchliwe itp 😁
 
A ja mam takie pytanie, co kupić dla maluszka z apteki? Jakiś specyfik do pępuszka, jaki? Maść Alantan w razie jakichś problemów ze skórą i co jeszcze? Słyszałam o ampułkach z solą fizjologiczną, ale szczerze to nie wiem po co 😶
Ja przemywałam oczka synkowi solą fizjologiczna bo miał zaropiale po porodzie czasami otworzyć aż niemogl ale jeśli wszystko jest w porządku niewidze potrzeby🙂
 
Ja słyszałam że na NFZ robi się 3 usg na początku w połowie i chyba po 30 tyg jakoś No chyba że coś jest nie tak to częściej ja teraz chodzę 1 raz w miesiącu i za każdym razem robi mi usg i mowi ile waży ale prywatnie i w końcu za to place i niewyobrazam sobie żeby nie zrobiła usg. Moja ginekolog jest bardzo miła tak miła że aż czasami mi niezręcznie i jak widzi dziecko to się cieszy że takie ruchliwe itp 😁
Tak to wiem o tych 3 usg, tylko ja grzecznie zapytałam czy by mi powiedziała wagę dzidziusia jak robiła badanie 🙂 to zazdroszczę w takim razie ginekologa i dzięki wszystkim za odpowiedzi 😃
 
reklama
Hej dziewczyny mam pytanko, jestem po wizycie u mojej gin (wredne babsko) ale nie mam możliwości zmiany na inną niestety moja mieścina jest malutka 😑wracjaca do p ytania czy wam na wizytach wasz gin podaje wagę maluszków u mnie zaczynam 28 Tc i zastanawiam się czy to z tej wredoty nie podała mi czy to normalne?
Ja chodzę prywatnie i mam USG na każdej wizycie plus wydruk z wszystkimi pomiarami, wagą. Zawsze mam napisane czy jest budowa prawidłową, czy ilość płynu owodniowego itd.
 
Do góry