reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrześniowe mamy 2021

mam nadzieję że będę miała pokarm ale na wszelki wypadek mam juz butelki a mleko to nawet jeszcze nie wiem jakie.
Ja myslalam o Kozim z CarpiCare bo nie zawiera tego całego syfu. Dołączam niżej tabelkę wszystkich mlek, które najlepiej wybrać
 

Załączniki

  • Screenshot_20210705-201746_Gallery.jpg
    Screenshot_20210705-201746_Gallery.jpg
    350,3 KB · Wyświetleń: 77
reklama
Pytałam na początku ciąży lekarza, czy mogę się farbować. Powiedział, że nie [emoji55] Nie posłuchałam jednak, bo mam same siwe włosy na czubku głowy i nie wyobrażałam sobie tak chodzić 9 miesięcy. Dziewczyny z mojej rodziny normalnie się farbowały, tylko bez amoniaku właśnie i nic się dzieciom nie stało, żadne nie urodziło się rude [emoji6][emoji6]
Ja używam Palette Intensive Color Cream w odcieniach brązu i mi się nie wypłukują tak szybko. Tylko rosną za szybko i moment mam 2 cm odrostu [emoji849]

Podobno w pierwszym trymestrze lepiej unikać, a teraz farby robią bez amoniaku czyli bez drażniącego zapachu, i myślę że tu glownie o to chodzi, żeby może qskutek zapachu farby i ciąży nie zwmdleć czy coś.
Ja L'oreal Casting Creme Gloss granatowa czerń :-) a przed ciążą L'oreal Préférence.
Zafarbowalam wlosy chyba w 17 czy 18 tygodniu, a mała śmiga po brzuchu ładnie, obecnie 28+2.
 
Ja farbowalam sie teraz Garnier Olia i masakra odrost mi się spłukał do rudego ( reszta wlosow ciemny brąz) no I oczywiście pełno siwych, tez mi wlosy bardzo szybko rosna teraz co oczywiście jest super sprawa[emoji1]. Widziałam teraz reklamę farby z loreala ponoc fajna bo ultra chłodny brąz wiec by mi rudy nie wybijał, no ale niestety ma amoniak i mam rozkmine w sumie czytam na Google, że amoniak to nic złego tylko żeby tak nie wdychać, no ale może wytrzymam juz, jeszcze niecałe 3 miesiące zostały [emoji2370]
Weź z L'oreala Casting Creme Gloss, jesli jest akurat twoj odcien. Przyjwmny zapach i nawet w miarę ładnie i dlugo mi na wlosach trzyma, a farbowalam nieco ponad 10 tygodni temu. W weeeknd farbuję jeszcze raz, potem pod koniec sierpnia jeśli dam radę, no a potem to już po porodzie.
 
My poszliśmy klasycznie w pampersa na początek a potem chcemy spróbować z dady bo maja tez dobre opinie wśród rodziców. Większość naszych znajomych mowi zeby na początku zainwestować w pampersa.
Przy pierwszej córce uzywalam Dady, teraz też nastawiam się na Dadę, ew. babydream z Rossmana, też zdawały wtedy egzamin u nas.
 
Ja jeśli chodzi o pampersy zobacz dade ponoc są ok, jakoś ceny pampersow z firmy pampers mnie przerażają [emoji85] a jak Mamuśki chcecie karmić swoje pociechy stawiacie na pierś czy od razu na mleko w proszku ? Ja chce piersią ale kupie na wypadek mleko w proszku tez, bo boje się, że będę miala za mało pokarmu
Ja stawiam na początku na cycka, tak do ok. pół roku tylko pierś, potem od pół roku do roku przestawiamy karmieniem mieszanym na butlę, bo jak wrócę do pracy to nie chciałabym, żeby mi coś z cyców kapało i koszulka była mokra [emoji28] mleka póki co niw kupuję, jak będzie wcześniej potrzeba niż planuję, wtedy szybko do sklepu i tyle.
 
A chusteczki nawilżane? Dużo się mówi o składach, ale jak widzę Waterwipes za ponad 14 zł/60 szt to mi się portfel trzęsie 🙉
 
A chusteczki nawilżane? Dużo się mówi o składach, ale jak widzę Waterwipes za ponad 14 zł/60 szt to mi się portfel trzęsie [emoji86]
Na allegro są fajne ofeety na chusteczki nawilżane, akurat widziałam z Pampersa, chyba jakieś Pure coś tam, albo ogolnie z Pampersa, za 9-12 paczek po około 50-55 zł. Ale nie zamawiałam jeszcze. Najpierw musimy ogarnąć malowanie i skladanie mebelków. Wpokoju dla małej.
 
Ja jeśli chodzi o pampersy zobacz dade ponoc są ok, jakoś ceny pampersow z firmy pampers mnie przerażają 🙈 a jak Mamuśki chcecie karmić swoje pociechy stawiacie na pierś czy od razu na mleko w proszku ? Ja chce piersią ale kupie na wypadek mleko w proszku tez, bo boje się, że będę miala za mało pokarmu
W Biedronce ostatnio promocje robia na pampersa ze po 13-15 zl za paczke 43 szt dawałam :) i na start jestesmy zabezpieczeni 😋
 
Jeżeli chodzi o pieluchy to my postawiliśmy na firmę pampers, chusteczki nawlizane też z pampersa a później to zobaczymy.
Właśnie co do kąpieli to też myślałam nad tą seria Hippa bo słyszałam że jest super ewentualnie Babydream. Na odparzenia to albo sudocream, bephanten i słyszałam że linomag też jest dobry.
Octenisept to mamy, sól fizjologiczna etc.
Co do katarku to właśnie rozmyślamy nad aspiratorem ale kompletnie nie wiemy jaki byłby odpowiedni.

Jeżeli chodzi o karmienie to bardziej się nastawiam na karmienie mlekiem modyfikowanym ale nie wykluczam karmienia piersią.. Zobaczymy
A co do mleka to chyba postawimy na NAN.

Butelki myślę nad tymi z Philipsa avent.
 
reklama
Do góry