reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrześniowe mamy 2021

Ja to jeszcze dopisze ze od 2 tygodni wieczorami mam taką zgagę że szok, męczy okropnie. Przez całą ciąże ani razu nie miałam. A jeśli chodzi o ruchy malutkiej to też mi położna powiedziała że nie potrzeba liczyć jeśli ruchy pojawiają się regularnie. A u mnie jest tak że są aż nad to regularne :) ciekawe czy będzie też taka wiercipięta jak się urodzi :=
 
reklama
Co do ruchów, moja ostatnia rozmowa na ten temat z lekarzem:
- Dostałam wytyczne od położnych, żeby liczyć ruchy. Mam liczyć, jeśli dziecko rusza mi się non stop? W ciągu godziny to nawet 30x.
-Lekarz: - A gdzie tam, nie trzeba. My tak piszemy w zaleceniach, żeby kobiety miały co robić.
🤦‍♀️ 🤦‍♀️ 🤦‍♀️
Nie liczę ruchów, ale ta odpowiedź wydała mi się tak mało śmieszna, że aż niepoważna 🤦‍♀️
 
U mnie 31+1 i już ciężko założyć skarpetki, buty, wszystkie koszulki przymałe, siedzieć źle, bo brzuch uciska na żebra, na prawym boku coś kłuje, na lewym nie lubię, na wznak nie za bardzo wolno, no same przyjemności 😂 i jeszcze ostatnio zaparcia takie uciążliwe, tak napinające brzuch, że mam wrażenie, że mi wybuchnie zaraz 🙈 coś mnie zaczyna w kroczu kłuć i nie wiem czy to tak jest na tym etapie, czy powoli rodzę 🙈🙈 spontanicznie spakowałam dziś swoją część torby do szpitala, niech już sobie czeka, jakby młody chciał wyjść wcześniej (tfu! tfu! tfu!) to zawsze to mniej do ogarnięcia w pośpiechu 😉
Mam podobnie 😂
 
U mnie 32 tc. Rzeczywiście oddycha się juz gorzej i ciężko ubrać buty. Wieczorem też nie mogę się ułożyć w wygodnej pozycji. Dzięki Bogu mam swoją ciążową podusie i dzięki niej zasypiam w miarę wygodnie. Z takich dolegliwości to jedynie mam spuchniete dlonie aż bolą rano i mrowią. Jakoś trzeba dotrwac do końca. Już nie mogę się doczekać az przutyle moją Hanię 🥰🥰🥰
 
Mnie od wczoraj brzuch zaczął pobolewac w dole i zrobił sie twardy ale dzis juz jest ok ale nie moge miejsca sobie znaleźć bo nie za wygodnie. Zaczellismy 32 tydzień ;) co do ruchów to mloda ma swoje stałe pory kiedy sie wierci 😀 już powoli sie doczekać nie moge juz mniej niz 60 dni zostało do terminu😋 wstepnie mam zalecenie cesarki więc ciekawe jak to wszystko wyjdzie. A wiecie coś może o skurczach Braxtona-Hicksa? Jak one wyglądają?
 
Mnie od wczoraj brzuch zaczął pobolewac w dole i zrobił sie twardy ale dzis juz jest ok ale nie moge miejsca sobie znaleźć bo nie za wygodnie. Zaczellismy 32 tydzień ;) co do ruchów to mloda ma swoje stałe pory kiedy sie wierci 😀 już powoli sie doczekać nie moge juz mniej niz 60 dni zostało do terminu😋 wstepnie mam zalecenie cesarki więc ciekawe jak to wszystko wyjdzie. A wiecie coś może o skurczach Braxtona-Hicksa? Jak one wyglądają?
Ja je mam od 20tc, wtedy brzuch w okolicy pępka robi się twardy jak kamień ze nie jesteś w stanie włożyć palca i po max minucie puszcza
 
Kochane! Obecnie 30 tc + 4 dni.
W rutynowym badaniu moczu wyszło białko -31mg/dl. Cieśninie ok, obrzęków brak, posiew jałowy. Mocz oddany około 7 rano po wypiciu około szklanki wody, wcześniej byłam w toalecie około 3 w nocy. wizyta u ginekologa w przyszłym tygodniu, czy do tego czasu powtórzyć badanie, miałyście tak. Trochę się zmartwiłam.
 
Ja to jeszcze dopisze ze od 2 tygodni wieczorami mam taką zgagę że szok, męczy okropnie. Przez całą ciąże ani razu nie miałam. A jeśli chodzi o ruchy malutkiej to też mi położna powiedziała że nie potrzeba liczyć jeśli ruchy pojawiają się regularnie. A u mnie jest tak że są aż nad to regularne :) ciekawe czy będzie też taka wiercipięta jak się urodzi :=
Co do zgagi też mi się pojawiła jakiś czas temu najgozej jak się schyliłam mi położna mówiła żeby ogórki kiszone jeść i zapomnialam o tym ale ostatnio zrobiłam swoje ogóreczki miałam taka ochotę że zjadłam słoik na raz 😅 i puki co mam spokuj że zgaga🙂
 
reklama
Co do zgagi też mi się pojawiła jakiś czas temu najgozej jak się schyliłam mi położna mówiła żeby ogórki kiszone jeść i zapomnialam o tym ale ostatnio zrobiłam swoje ogóreczki miałam taka ochotę że zjadłam słoik na raz 😅 i puki co mam spokuj że zgaga🙂
O widzisz sproboje też tego sposobu :)
 
Do góry