reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrześniowe mamy 2021

reklama
Dziewczyny czy u którejś maluszek ma sapke? Mój już się od tygodnia męczy. Sól fizjologiczna i odciąganie aspiratorkiem i nadal tak samo...może macie swoje sposoby? A tak ogólnie to u mnie mało, można rzec brak pokarmu, jak odciągam to może z ok 20 ml..
 
Dziewczyny czy u którejś maluszek ma sapke? Mój już się od tygodnia męczy. Sól fizjologiczna i odciąganie aspiratorkiem i nadal tak samo...może macie swoje sposoby? A tak ogólnie to u mnie mało, można rzec brak pokarmu, jak odciągam to może z ok 20 ml..
ja nie wiem czy moja nie ma. Cos jej caly czas furczy i charczy szczególnie nad ranem. Gorączki nie ma i apetyt jest więc nie jest chora. Byłam z tym u doktorki ale nic nie potrafila na to powiedzieć co to jest. Gardlo czyste. Mamy robić inhalacje 3x dziennie solą fizjologiczna i nasivin do noska po kropelce ale mówiła żeby za bardzo nie odciągać żeby nie podrażniać więcej śluzówki w nosku. I oczywiście spacery wskazane.
 
My mamy inny problem teraz. Nie wiem co się małej dzieje ale od kilku dni nie schodzi mi z rąk nawet na chwilę, nie da się odłożyć do łóżeczka wózka nigdzie. Jest płaczliwa i bardzo rozdrażniona. Całą noc nie spałam bo ja lulalam a ona jak królik co chwilę oczko otwarte i sprawdza czy jestem. Drażniło ja nawet jak jej dawalam flachę a glodna była. Już nawet myslalam że to brzuszek bo troche purkala ale caly dzień i noc by jej dokuczał ten brzuszek? Już sama nie wiem. Może jej mleko modyfikowane nie podchodzi. Daje jej bebilon advance. Do tej pory nie było z tym klopotu. Już boje się co będzie w nocy. Macie jakieś sugestie co to może być i na zwrócić uwagę? Sama nie wiem co robić.
 
Powiem wam ze moje dziecko nie tolerowało wit d. Próbowaliśmy kilka. A pózniej zobaczyliśmy ze jest w mm, podłączyliśmy ile jej dostaje na dobę i przestaliśmy podawać. I przestało nam plakac.
Pediatrzy zawsze zalecali, w końcu powiedzieliśmy ze podajemy bo mieliśmy dość słuchania ze mamy podawać. A dziecko się męczyło. I nie chcieliśmy się użerać.
Kolejna sprawa ze może dokarm mm. Może jest głodne.
Kolejny powód to może ma kolki, wtedy dobre krople z Niemiec (są tez w Austrii i Czechach) sab simplex.
Na kolki tez można podmuchac suszarka na brzuszek, tak delikatnie ciepłym, nie gorącym.
 
My mamy inny problem teraz. Nie wiem co się małej dzieje ale od kilku dni nie schodzi mi z rąk nawet na chwilę, nie da się odłożyć do łóżeczka wózka nigdzie. Jest płaczliwa i bardzo rozdrażniona. Całą noc nie spałam bo ja lulalam a ona jak królik co chwilę oczko otwarte i sprawdza czy jestem. Drażniło ja nawet jak jej dawalam flachę a glodna była. Już nawet myslalam że to brzuszek bo troche purkala ale caly dzień i noc by jej dokuczał ten brzuszek? Już sama nie wiem. Może jej mleko modyfikowane nie podchodzi. Daje jej bebilon advance. Do tej pory nie było z tym klopotu. Już boje się co będzie w nocy. Macie jakieś sugestie co to może być i na zwrócić uwagę? Sama nie wiem co robić.
Mój synek tak się zachowywał jak mial zatwardzenia, a teraz jak ma kolki. Może boli Ja brzuszek? Może ma kolki? Masuj jej brzuszek, rob rowerek nóżkami, może warto kupić jakieś krople na kolki.
 
Nie dam rady dziewczyny chciałabym karmić piersią ale mam za mało pokarmu i nie słyszę żeby mój mały połykal..wiev ms też MM i moje to co uda mi się ściągnąć zazwyczaj z dwóch sesji laktatorem...chociaż buzia w mleku..mam mieć schemat że przystawiam go na 15 min na jedną i potem na drugą i potem laktator system 7 5 3...ale nie dam rady No..mały cały czas by był przy cycu bo go to uspokaja..laktator mi nie wychodzi bo mały często marudzi a jak ojciec go bierze to i tak jak jest w tym samym pokoju to się skupić nie mogę.. więc działałam na laktatorze kiedy mały spi..ale to chyba źle.. w nocy to już całkiem mi rzadko wychodzi bo jestem padnięta.. mały ma juz 3 tyg i 1 Dzień.. nie wiem czy dalej walczyć o KM... kupiłam sobie też laktator neno camino na 2 piersi bo mam na 1 medela ale podobno on jest za słaby na pobudzenie laktacji..nawału też nie miałam 😭😭😭😭
 
Nie dam rady dziewczyny chciałabym karmić piersią ale mam za mało pokarmu i nie słyszę żeby mój mały połykal..wiev ms też MM i moje to co uda mi się ściągnąć zazwyczaj z dwóch sesji laktatorem...chociaż buzia w mleku..mam mieć schemat że przystawiam go na 15 min na jedną i potem na drugą i potem laktator system 7 5 3...ale nie dam rady No..mały cały czas by był przy cycu bo go to uspokaja..laktator mi nie wychodzi bo mały często marudzi a jak ojciec go bierze to i tak jak jest w tym samym pokoju to się skupić nie mogę.. więc działałam na laktatorze kiedy mały spi..ale to chyba źle.. w nocy to już całkiem mi rzadko wychodzi bo jestem padnięta.. mały ma juz 3 tyg i 1 Dzień.. nie wiem czy dalej walczyć o KM... kupiłam sobie też laktator neno camino na 2 piersi bo mam na 1 medela ale podobno on jest za słaby na pobudzenie laktacji..nawału też nie miałam 😭😭😭😭
Ja w pierwszej ciąży odciągałam laktatorem i straciłam pokarm myślę że dlatego że raz odciągałam raz dałam pierś było to nieregularne teraz daje tylko pierś co około 2 godz. Synek pije krótko bo max 7min I najedzony. Mleko u mnie vwytwarza vsie co około 2 godz i daje dwa razy z rzędu ta sama pierś dziecko po urodzeniu samo pije kiedy potrzebuje I potem organizm wytwarza tyle mleka ile dziecko potrzebuje. Mysle że nie potrzebnie odciągasz organizm nie ma stałego rytmu. Moja bratowa karmiła też co około 2 godz ale karmiła godzinę Każde dziecko potrzebuje czego innego twój synek poprostu pije dłużej. Jak ja karmie też nie zawsze słyszę odgłos połykania ale widzę że polyka
 
reklama
Nie dam rady dziewczyny chciałabym karmić piersią ale mam za mało pokarmu i nie słyszę żeby mój mały połykal..wiev ms też MM i moje to co uda mi się ściągnąć zazwyczaj z dwóch sesji laktatorem...chociaż buzia w mleku..mam mieć schemat że przystawiam go na 15 min na jedną i potem na drugą i potem laktator system 7 5 3...ale nie dam rady No..mały cały czas by był przy cycu bo go to uspokaja..laktator mi nie wychodzi bo mały często marudzi a jak ojciec go bierze to i tak jak jest w tym samym pokoju to się skupić nie mogę.. więc działałam na laktatorze kiedy mały spi..ale to chyba źle.. w nocy to już całkiem mi rzadko wychodzi bo jestem padnięta.. mały ma juz 3 tyg i 1 Dzień.. nie wiem czy dalej walczyć o KM... kupiłam sobie też laktator neno camino na 2 piersi bo mam na 1 medela ale podobno on jest za słaby na pobudzenie laktacji..nawału też nie miałam 😭😭😭😭
Ja też już nie karmie- mały się nie najadał
Wszystkie moje dzieci krótko bardzo karmiłam naturalnie. Wszystkie są zdrowe i nie chorują
 
Do góry