reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrześniowe mamy 2021

A jak u Waszych dzieciaczków było z pępuszkami? U nas dziś synek kończy 2 tygodnie, a pępek jak był, tak jest... Położna wczoraj obejrzała i stwierdziła, że to jeszcze potrwa, bo dużo żywego jest. Robię coś źle, że tak długo się utrzymuje? Nie moczę go zbytnio, odkażam octaniseptem, czyszczę patyczkiem, wszystko tak, jak poleciły położne. Jutro chyba umówię wizytę u pediatry 🙁
U nas odpadł równo po 14 dniach
 
reklama
Ja mieszam bo nawału nie mam ale tez nie brakuje, ale jednak mala sie nie najada. Położna marudzi zeby tylko na kp ale niestety nie da się. W szpitalu o maly wlos przez te ich wymysły nie zagłodziłam córki i sporo spadła na wadze bo mialam miec tak cudowny pokarm i piersi stworzone do karmienia. Jednak stwierdzili ze trzeba mieszać zeby wróciła do wagi i wystarczyły 2 dni ze przybyła tyle co w tydzień by nabrała. I od tej pory byla butelka na noc reszta cycu ale od tyg to za mało i więcej jemy mm. Przy mm przynajmniej wiem ile zjada 😀 a ostatnio to szaleje bo 80-100 ml. Jemy w zasadzie na żądanie.
A ile ma tyg? U mnie tak samo w szpitalu, że ma Pani mleko a wydaje mi się że gowno miałam bo 10% spadła waga w szpitalu
 
A też stosowałaś pielęgnację na sucho?
Mam waciki nasączone alkoholem, ale szczerze mówiąc, nie bardzo wiem jak mam ich używać, a może one pomogłyby szybciej wysuszyć kikuta😕
U mnie mąż dbał o pielęgnację pępka. Na początku tym octenispectem a później wacikiem nasączonym alkoholem i po tym dużo lepiej nawet położna mówiła że tak się kiedyś robiło...
 
Ja w pierwszej ciąży odciągałam laktatorem i straciłam pokarm myślę że dlatego że raz odciągałam raz dałam pierś było to nieregularne teraz daje tylko pierś co około 2 godz. Synek pije krótko bo max 7min I najedzony. Mleko u mnie vwytwarza vsie co około 2 godz i daje dwa razy z rzędu ta sama pierś dziecko po urodzeniu samo pije kiedy potrzebuje I potem organizm wytwarza tyle mleka ile dziecko potrzebuje. Mysle że nie potrzebnie odciągasz organizm nie ma stałego rytmu. Moja bratowa karmiła też co około 2 godz ale karmiła godzinę Każde dziecko potrzebuje czego innego twój synek poprostu pije dłużej. Jak ja karmie też nie zawsze słyszę odgłos połykania ale widzę że polyka
No niby MM mamy porcje tylko tak 30 ml..czasem dawaliśmy więcej.. I mówią że musi jeść z piersi bo by nie przybierał na wadze tylko taką porcja
 
A ile ma tyg? U mnie tak samo w szpitalu, że ma Pani mleko a wydaje mi się że gowno miałam bo 10% spadła waga w szpitalu
We wtorek 3 tyg skończyła. U nas był spadek ponad 10 procent bo z 3730 spadlo do 3470 i 3330 po czym wróciło po karmieniu mm do 3530 i z ta waga wyszliśmy do domu. Tydzien po wyjsciu 3800 u pediatry bylo
 
A jak u Waszych dzieciaczków było z pępuszkami? U nas dziś synek kończy 2 tygodnie, a pępek jak był, tak jest... Położna wczoraj obejrzała i stwierdziła, że to jeszcze potrwa, bo dużo żywego jest. Robię coś źle, że tak długo się utrzymuje? Nie moczę go zbytnio, odkażam octaniseptem, czyszczę patyczkiem, wszystko tak, jak poleciły położne. Jutro chyba umówię wizytę u pediatry 🙁
U nas po 15 dniach odpadł. Stosowałam octanisept najpierw pryskalam po chwili wycieralam gazikiem.
 
reklama
We wtorek 3 tyg skończyła. U nas był spadek ponad 10 procent bo z 3730 spadlo do 3470 i 3330 po czym wróciło po karmieniu mm do 3530 i z ta waga wyszliśmy do domu. Tydzien po wyjsciu 3800 u pediatry bylo
No to mój tak samo w środę 3 tyg..więc nie wiem to u Ciebie 1 porcja to 80 ml mleka MM I dokarmiasz piersią? To mój chyba musi jednak jeść z cyca bez słyszalnego polykania bo u nas porcja 30 ml mleka mm i przybiera na wadze..
 
Do góry