reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrześniowe mamy 2021

reklama
U nas tryb 21/22 do 4.30 potem od 6 do 8/9 a potem to może będzie drzemka a może nie 😂 ostatnio coraz mniej w dzień śpi. Ale noce przesypia całe :) ogólnie nie narzekam bo fajnie nam się żyje razem i wszyscy tylko ostrzegają przed ząbkowaniem że się ten chilli skończy 😂
 
Mój też turbodrzemki robi, albo powernapki jak kto woli 😄 Godzinę do półtorej jest aktywny, potem 20 minut, góra godzinę drzemka i znów 1-1,5 aktywności i znów powernapka 😄 Śpi krótko ale często. I bardzo płytko śpi, jak mysz pod miotłą. Podłoga zatrzeszczy i już 👀 wielkie.
Wasze dzieci też się takie mamusiowe zrobiły? Mój jak się rozpłacze, np w wózku w domu czy w leżaczku to nikt go nie może uspokoić dopóki ja go nie wezmę. Jak go zostawiam z babcią, żeby wyskoczyć do sklepu to chwilę jest dobrze, a potem płacze prawie bez przerwy aż wrócę. Straszne to jest, bo babcia zestresowana, a ja jeszcze bardziej, że został tam i płacze 😖
 
Mój też turbodrzemki robi, albo powernapki jak kto woli 😄 Godzinę do półtorej jest aktywny, potem 20 minut, góra godzinę drzemka i znów 1-1,5 aktywności i znów powernapka 😄 Śpi krótko ale często. I bardzo płytko śpi, jak mysz pod miotłą. Podłoga zatrzeszczy i już 👀 wielkie.
Wasze dzieci też się takie mamusiowe zrobiły? Mój jak się rozpłacze, np w wózku w domu czy w leżaczku to nikt go nie może uspokoić dopóki ja go nie wezmę. Jak go zostawiam z babcią, żeby wyskoczyć do sklepu to chwilę jest dobrze, a potem płacze prawie bez przerwy aż wrócę. Straszne to jest, bo babcia zestresowana, a ja jeszcze bardziej, że został tam i płacze 😖
Moja córa uspokaja się dużo lepiej tacie niż mi 😅 może dlatego, że ja nie mam cierpliwości. Nakarmię, przewinę i bawię się ze starszym, który ciągle dużo uwagi potrzebuje. A mąż jakiś spokojniejszy. Potrafi bawić się z 21 miesięcznym synkiem nosząc 2 miesięczną córkę. A córka wybudza się w dzień ciągle, bo mieszkanie małe, synek hałasuje jak to dziecko i nie ma spokoju do spania. Ale za to nocki piękne na razie mamy. W dzień się wymęczy to w nocy śpi 😁
 
Mój synek nie miał skoków a wczoraj skończył 2 miesiące zaczyna ładnie spać usnie około 21 wtedy pobudka na mleczko ok 3 w nocy i spi do około 7 rano jak się budzi na mleczko nawed oczek nieotwiera karmie piersią pije około 7 minut. Po pierwszym szczepieniu nic się nie działo ani gorączki ani nie był śpiący. W dzień spi różnie co jakiś czas se przysypia w leżaczku albo na łóżku na brzuszku rzadnego bujania itp. Najlepsze jest to że jest bardzo kontaktowy lubi jak się do niego mówi ciągle się uśmiecha i gaworzy 🙂jedynie co to kupki robi raz na kilka dni raz nierobil 4 dni i jak zrobił to niewiedzialam od czego zacząć kupka była wszędzie zarazbubranka do smieci i kompanie o 10😅😂 nie męczy się przy tym kupka jest jaka powinna byc
A z tymi kupkami od zawsze tak ma? Bo mój robił kilka dziennie, w tym brudził też mokrymi gazami, a teraz już trzeci dzień i pielucha ciągle czysta (no oprócz siku, to jest). Właściwie to dziś rano coś tam zrobił, ale wyglądało to średnio, malutko, zielone całkiem nie było, ale żółtomusztardowe jak zawsze też nie. Poza tym puszcza dużo bączków (nie śmierdzą) i nie widać, żeby chciał kupę, a nie mógł. Nie wiem czy się martwić, że taka zmiana z dnia na dzień czy zaakceptować i przywyknąć.

PS. Tylko my Mamy mamy takie dylematy 😄 jak to ktoś bezdzietny czyta to się pewnie w głowę puka, że tyle hałasu o kupę 😄
 
A z tymi kupkami od zawsze tak ma? Bo mój robił kilka dziennie, w tym brudził też mokrymi gazami, a teraz już trzeci dzień i pielucha ciągle czysta (no oprócz siku, to jest). Właściwie to dziś rano coś tam zrobił, ale wyglądało to średnio, malutko, zielone całkiem nie było, ale żółtomusztardowe jak zawsze też nie. Poza tym puszcza dużo bączków (nie śmierdzą) i nie widać, żeby chciał kupę, a nie mógł. Nie wiem czy się martwić, że taka zmiana z dnia na dzień czy zaakceptować i przywyknąć.

PS. Tylko my Mamy mamy takie dylematy 😄 jak to ktoś bezdzietny czyta to się pewnie w głowę puka, że tyle hałasu o kupę 😄
No robił kupki normalnie kilka nadzień i nagle po miesiacu albo miesiąc i tydz miał I zaczol robić co kilka dni najpierw dwa dni i zadzwoniłam do położnej powiedziała że jak puszcza baki nie pręży się i wogole to ma prawo do 10 dni nierobic jeśli jest karmiony piersią i zrobił w sumie po 4 dniach ale jak zrobił to aż cały pływać w niej ale nie męczył się zwykle pierdnięcie. Od tej pory robi tak co parę dni teraz już tydz nie robił ale baki puszcza bardzo śmierdzące po za tym jest ok brzuszek nieboli sporo na wadze przybiera. Położna mówiła że woda przegotowana można przepajac 🙂
 
No robił kupki normalnie kilka nadzień i nagle po miesiacu albo miesiąc i tydz miał I zaczol robić co kilka dni najpierw dwa dni i zadzwoniłam do położnej powiedziała że jak puszcza baki nie pręży się i wogole to ma prawo do 10 dni nierobic jeśli jest karmiony piersią i zrobił w sumie po 4 dniach ale jak zrobił to aż cały pływać w niej ale nie męczył się zwykle pierdnięcie. Od tej pory robi tak co parę dni teraz już tydz nie robił ale baki puszcza bardzo śmierdzące po za tym jest ok brzuszek nieboli sporo na wadze przybiera. Położna mówiła że woda przegotowana można przepajac 🙂
To mnie troszkę uspokoiłaś. Choć nie jestem co do tej wody przekonana, to ma być w jakim celu? Żeby ta kupa była częściej?
 
reklama
To mnie troszkę uspokoiłaś. Choć nie jestem co do tej wody przekonana, to ma być w jakim celu? Żeby ta kupa była częściej?
Żeby oczyścić ten układ pokarmowy tak mówiła. Dziś mały zrobił kupę nawed się niewysilil gdybym go na rękach nie trzymała bym niewiedziala zaraZ leciałam pościągać ubranie body niezdazylam niestety i całe brudne do wyzucenia i kompiel widocznie taka "uroda" naszych pociech🙂
 
Do góry