reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrześniowe mamy 2021

Hej hej, znacie jakieś miejsca na wakacje z niemowlakiem? ☺️
Myśmy byli w Osadzie Śnieżka i było fajnie. Ośrodek mocno zrobiony pod dzieci, chociaż myślę, że nieco starsze. Dwulatek zachwycony 🙂 dużo schodów.
No u nas 10 miesięcy i syn stanął przy łóżku 😂😀
To moja ma ledwo 9 miesięcy skończone! Na razie rzadko na nóżki wstaje. Na kolanka i gryzie łóżeczko od góry 😅
Ciekawa jestem jak Wasze dzieci rozwijają się w tym względzie 😊
Wychodząc robi "pa pa" 😅 potrafi się odwrócić do nas, zrobić pa pa i wypełznąć z pokoju 😁 bawi się też ze sobą w lustrze albo z nami w "a kuku"! Ale ja ją mało uczę tak naprawdę. gaworzenia pełen zakres.

A jak z ząbkami Wasszych dzieci? Moja ma już 8 i zaraz się przebije czwórka. Wydaje mi się to bardzo wcześnie 😳
 
reklama
O rany, 8 zębów? 😲 U mojego dwie dolne jedynki i chyba właśnie idą górne. Tzn gorączkuje mi od 24h z niewiadomego mi powodu, tylko po tym że jest marudny od 3 dni, robi więcej kupek i mniej je wnioskuję, że to wina przebijających się górnych zębów. Choć czytam w necie, że na zęby gorączka to max 37.8,a on w nocy nawet 39 z paroma miał 😵‍💫 i jak zwykle weekend, kiedy przychodnia zamknięta 😖
 
O rany, 8 zębów? 😲 U mojego dwie dolne jedynki i chyba właśnie idą górne. Tzn gorączkuje mi od 24h z niewiadomego mi powodu, tylko po tym że jest marudny od 3 dni, robi więcej kupek i mniej je wnioskuję, że to wina przebijających się górnych zębów. Choć czytam w necie, że na zęby gorączka to max 37.8,a on w nocy nawet 39 z paroma miał 😵‍💫 i jak zwykle weekend, kiedy przychodnia zamknięta 😖
U nas tak było wychodzą górne 2 i gorączka była do 39 stopni ale doszedł do tego mokry kaszel i się okazało zapalenie oskrzeli 🥲
Dostał pierwszy raz antybiotyk plus do tego inhalacje
Jest już duza lepiej
I dziasiaj stanął już pare razy przy łóżku
 
Jejku, szkoda maluszków, tak przeżywają 😔 a to aż 20 zębów! Moja zdaje się nie zauważać. Tylko ślini się trochę mocniej. I ciągle coś gryzie i wkłada do buzi, ale nie wiem na ile to zęby, a na ile wiek.
 
A jak jedzą Wasze dzieci? Rezygnują z mleka? Ja nie zauważyłam, żebym ją rzadziej przystawiała do piersi, mimo 3-4 posiłków stałych 😕
 
A jak jedzą Wasze dzieci? Rezygnują z mleka? Ja nie zauważyłam, żebym ją rzadziej przystawiała do piersi, mimo 3-4 posiłków stałych 😕
Mój jest na modyfikowanym i wypija 5 razy po 180 ml, oczywiście nie chce nic jeść prócz musów owocowo warzywnych i kaszek bo mimo wielu już prób ma odruch wymiotny. Oj ciężko jak narazie mamy z tym jego jedzeniem 😉
 
Moja by jadła moje owsianki zblendowane i słoiczki, te po 5 miesiącu, bo są gładkie 😅 jakieś placki, kanapki czy naleśniki też coś tam je, ale jak ma coś z grudkami to od razu odruch wymiotny 🤷‍♀️
 
U nas trochę mniej mleka pije. Takie pewne, że pije codziennie to na wieczór i całą noc, a w ciągu dnia różnie. Czasem dostanie i pije, a czasem jesteśmy na zewnątrz cały dzień i nie ma jak. Ale stosunkowo dużo je normalnego jedzenia. I też lubi słoiczki te gładkie. Jak raz czy dwa kupiłam coś po 12 miesiącu, gdzie już poważne kawalki były to nie chciał zbytnio. I jak sama ugotuję i zgniotę widelcem to też gardzi. Ale wszystko inne będzie gryzł, nie ma problemu z kanapką, owocami. I jak dam coś, żeby sam jadł, to musi być bardzo głodny, żeby włożyć to do buzi, bo tak to patrzy jakby się brzydził i tylko paluszkiem przesuwa po całym stoliku.
 
Moja by jadła moje owsianki zblendowane i słoiczki, te po 5 miesiącu, bo są gładkie 😅 jakieś placki, kanapki czy naleśniki też coś tam je, ale jak ma coś z grudkami to od razu odruch wymiotny 🤷‍♀️
Myślałam że mój tylko ma takie odruchy wymiotne na grudki i trochę zaczęłam się martwić bo to już 10 miesięcy za nami a praktycznie stałych posiłków nie mamy 😔
 
reklama
U nas ok
Mały pełza po całym pokoju
Robi pieska ale nie siada
Maluszek odpukać niechoruje chyba dlatego że kuzyn jego przestał chodzić do żłobka bo czesto di nad przyjeżdżają a on w tym żłobku ciągle chory i małego zarażał teraz niechodzi niechoruje i mały też zdrowy
 
Do góry