reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2022

reklama
Ja juz miałam morfologie, mocz, glukoze i kiłę, w poniedziałek byłam zobaczyć serduszko i z tymi wynikami zalozyl mi kartę ciąży, teraz mnie wysłał na różyczkę, cmv, toksoplazmozę, tsh i obciążenie glukozą. Za pierwsze badania nie płaciłam bo wystarczy sprawdzić które z nich może przepisać lekarz rodzinny na nfz i mi przepisał bez problemu 🙂
Ja dzisiaj zrobiłam tylko tsh prywatne bo miałam skontrolować po 3 tygodniach a te wszystkie pozostałe, które wymieniłaś to chyba właśnie najpierw postaram się o skierowanie na nfz.
 
Dziewczyny a przymierzacie się powoli do tych podstawowych badań krwi?
Właśnie byłam wczoraj rano bo lekarka dała mi już ostatnio ten zestaw do 10 tyg do zrobienia na następną wizytę. Pełno tego było tam, na szczęście ja na nfz to nie szarpie po kieszeni 😉 ale pani aż cztery probówki zapełniła + mocz. Tak jak ktoś tam wstawił zdjęcie, była morfologia, ogólne moczu, hiv, grupa krwi, przeciwciała różne - toksoplazmoza, różyczka i jeszcze coś, i glukoza też i niestety nie pamiętam reszty.


Nie wiem czy masz gdzieś u siebie „diagnostykę”, u nich na stronie możesz sprawdzić ceny 😉 Ja się właśnie zastanawiam czy nie zapisać się do lekarza z NFZ, bo nie wiem czy w moim pakiecie medycznym mam wszystko czego będę potrzebowała 🤷🏼‍♀️
A ja właśnie już trzecią ciążę prowadzę na nfz. Lekarze są spoko, tylko sprzęt mają trochę gorszy więc jak chcę fajne foty to ide tam gdzie robie prenatalne prywatnie... A terminy nie raz krótsze niż tam. No i to są lekarze ze szpitala w którym ostatnio rodziłam i jak wszystko będzie ok to może znowu tam pojadę.

Jak byłam mała to zawsze zazdrościłam mojemu bratu bo ja miałam biała taka zwykła książeczkę , a on miał niebieska 😂😂serio
Teraz te ksiażeczki są bardzo często okropne. Same reklamy. Zależy od szpitala gdzie się rodzi.

A jak pójdę do ginekologa na NFZ to da skierowania na te wszystkie badania? :)
Myślę że powinien. Chociaż są tacy co potrafią się obrazić jak przechodzisz tylko po skierowanie.
 
Dzień dobry. Ja właśnie dziś wszystkie badania zrobiłam plus cytologię. Najbardziej dziś czekam na wynik TSH 😬.
Ja wczoraj tez robilam, ale wlasnie sie zorientowalam, ze babka dala mi skierowanie tylko na przeciwciala, bez samego TSH. Od tego zalezy czy dalej niedoczynnosc bedzie prowadzona przez lekarza rodzinnego czy musze sie udac do endokrynologa... Takie dziwne zadasy tu maja w Holandii... A najlepsze, ze przyjela mnie dziewczyna, ktora dopiero zaczyna staz w przychodni i informacje czerpala z internetu :o takze troche sie boje czy obedzie sie bez problemow... nie zwiekszyla mi dawki ani nic wiec troche w niepewnosci zyje
 
Powiedziałam, że jestem w 7 tyg i chcę takie badania i rodzinny powiedział, ze raz podczas ciąży takie badania się należą :)
Mam do odebrania skierowanie w recepcji.
A na resztę powiedział, ze powinien dać ginekolog... Moja mi nie dała, bo pewnie nie ma umowy z NFZ. Może umowie się raz na nfz i uda się dostać skierowanie na resztę.

Za to moja ginekolog załatwi mi prenatalne 2x za darmo w szpitalu, w którym pracuje 😄😄
Moja właśnie też wspomniała, że ona daje skierowanie na prenatalne niezależnie od tego, czy się należą, czy nie. Zrozumiałam to właśnie jako opcje wykonania ich w szpitalu nieodpłatnie, ale więcej powie mi 15.02 :)
 
reklama
Ja juz miałam morfologie, mocz, glukoze i kiłę, w poniedziałek byłam zobaczyć serduszko i z tymi wynikami zalozyl mi kartę ciąży, teraz mnie wysłał na różyczkę, cmv, toksoplazmozę, tsh i obciążenie glukozą. Za pierwsze badania nie płaciłam bo wystarczy sprawdzić które z nich może przepisać lekarz rodzinny na nfz i mi przepisał bez problemu 🙂
Ja miałam właśnie ze sobą na wizycie podstawowy zestaw badań z 16.12 i już odeszła mi glukoza na czczo i tsh to zrobiłam na NFZ i mam już wpisane w kartę ciąży. Zawsze kilka złotych do przodu ;)
 
Do góry