reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2022

reklama
A wiecie może czy np w 1 trymestrze można usuwać kamień? Ja byłam na wizycie w grudniu ale wiem, że chyba jeszcze jedna rzecz mi została do zrobienia i tak się zastanawiam, czy wgl można w 1 trymestrze, czy ewentualnie stomatolog sam to oceni?
Oczywiście, że można, nawet trzeba. Normlanie się wykonuje zabiegi, jak ciaza nie jest zagrożona to też podaje się lidokaine normalnie (znieczulenie). Kobietom w ciąży robi się też zdjęcia rtg, a jakbys się nie daj Boże połamała? to przecież tego tak nie zostawia, wszystko zależy od przypadku.
Gabinet stomatologiczny to mój dom 😅 wychowalam sie w nim, zapach dentysty kojarzy mi się z domem, gabinet mam w domu rodzinnym 🤦‍♀️makabra 😅 także nic się nie bać, isc ladnie do dentysty.
Dzień dobry.
Ja po wizycie- jest serduszko, bije [emoji3590] wiek z USG identyczny jak z OM- termin 11.09.
Fasolka ma 1 cm i wygląda na to że wszystko dobrze. Następna wizyta 10.02 do tego czasu tona badań i jeśli dalej będzie git to idę na L4. Muszę porozmawiać w pracy [emoji6]
O to podobnie jak ja :) mi wychodzi termin na 10.09, na wizytę idę za miesiąc od poprzedniej, czyli 11 lutego, wole sie nie stresować i skoro mowil ze wizyta za 3, 4 tyg to wolałam juz 4 🙈
Kiedy planujesz na l4 isc ? Bo ja się bije z myślami 🤔
Dziewczyny, ja to mam inną zagwozdke. TSH 4.55. dostałam euthyrox 50tke (Ft3 i Ft4 w normie). I pytanie, jak to u Was wygląda? Też macie problem? 6 tydzień ciąży.
Ja tsh 2,52 i dostałam też euthyrox, 0.25, nigdy wcześniej nic nie brałam na tarczycę 🤷🏼‍♀️ ale mowil ze w ciąży powinno być tsh <2
 
O to ja podobnie się umówiłam, już w skonczonym 13 tyg na 3.03. Wolałabym chwilę wcześniej ale taki był termin u mojego zaufanego lekarza.

Też myślałam i wolabym, żeby to było trochę szybciej, ale takie same przedziały terminu wyliczała lekarka prowadząca i Pani u której umawiałam te badania.
 
Dziewczyny mam dwa pytania:
1. Czy macie jakieś żółte upławy albo czy miałyście ?

2. Czy badania prenatalne dwuskładnikowe - pobranie krwi i USG to jest to samo co test Pappa?
 
Dzisiaj zaczynam 6. tydzień 😊
 

Załączniki

  • 77457916-b0b4-4ebe-bfc0-1712b6eff7dd.jpg
    77457916-b0b4-4ebe-bfc0-1712b6eff7dd.jpg
    15,9 KB · Wyświetleń: 63
reklama
Do góry