reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2023

Co do tych lekarzy ze szpitala to temat woda. Ja byłam przyjmowana po 4 nad ranem, mój porwadzacy zaczynał zmianę o 6 rano i miał dyżur 24h. Ja urodziłam o 4 następnego dnia i tez się do mnie nie pofatygował 😂
Dlatego teraz wybrałam innego lekarza;) nie pracuje w szpitalu w którym będę rodziła.
Jeszcze zrozumiałabym gdyby pracował na innym oddziale. 😅
 
reklama
Moze cos zawalil i noe chcial Ci sie na oczy pokazywac? Na porodzie byl? Hm.. lekarze to czasami mają dziwne jazdy - albo po prostu my tego nie rozumiemy :)
nie było go przy porodzie. A niczego nie zawalił, dzięki niemu nie chodziłam dłużej z infekcją którą zlekceważył mój lekarz na nfz więc można powiedzieć że uratował mi dziecko przed większymi komplikacjami.
A prowadzenie ciąży itp. Wywiazal się mega dobrze. Dlatego mam duży dylemat z wyjątkiem tego że w szpitalu nie był. On chodzi do dziewczyn którym sam przeprowadza cc 😂😂 a do tych co urodzą naturalnie nie fatyguje się
 
Ja mam z jednej strony empatię na najwyższym poziomie, a za chwilę jak ktoś mnie zdenerwuje to bym oczy wydrapała jak jakaś matka lwica :D szczególnie jeżeli chodzi o jakieś takie rzeczy, ze ktoś mi się wpycha po chamsku w kolejkę do lekarza albo w sklepie, bo on się spieszy.

Hm.. jak sie tak zastanowie to mam podobnie, ale nauczylam sie tez odpuszczac - bo ja sie potem strasznie nakręcam moim wkur****iem i wiem, ze mi to za dobrze nie robi :)
 
Hm.. jak sie tak zastanowie to mam podobnie, ale nauczylam sie tez odpuszczac - bo ja sie potem strasznie nakręcam moim wkur****iem i wiem, ze mi to za dobrze nie robi :)
Ja tak samo. Ale jednak kiedyś poszłam do labo i się wyjątkowo słabo czułam więc się wepchnelam mówiąc że wchodzę poza kolejką - wzrok zabójczy za to moja teściowa jak to zobaczyła to zaczęła drzeć mordę na tą babę która nie zdążyła nic powiedzieć 🤣🤣
 
Ja tak samo. Ale jednak kiedyś poszłam do labo i się wyjątkowo słabo czułam więc się wepchnelam mówiąc że wchodzę poza kolejką - wzrok zabójczy za to moja teściowa jak to zobaczyła to zaczęła drzeć mordę na tą babę która nie zdążyła nic powiedzieć 🤣🤣
właśnie mi się przypomniało, ze przecież odkąd nam widać brzuch to ludzie traktują nas jakbyśmy były niewidzialne😂😂 czy to kolejka do labu czy do kasy w sklepie. A najlepsze są te stare baby, które wiecznie się spiesza🙄
 
Hm.. jak sie tak zastanowie to mam podobnie, ale nauczylam sie tez odpuszczac - bo ja sie potem strasznie nakręcam moim wkur****iem i wiem, ze mi to za dobrze nie robi :)
A to prawda, też czasami później się nakręcam pół dnia. Tylko ja do tej pory miałam asertywność na zerowym poziomie i mówię o takich sytuacjach, ze jakbym się nie odezwała to później też bym żałowała pół dnia. Ostatnio np. stałam w kolejce do mięsa w sklepie i nie było ekspedientki. Za chwilę stanęła za mną jakaś pani, przyszła ekspedientka i zwraca się do mnie co podać, a baba na cały sklep, że ona tu byłą pierwsza, że ja się wcinam w kolejkę, że młodzież to teraz taka i owaka, wszyscy ludzie się na nas patrzyli w sklepie. To jej powiedziałam bardzo grzecznie, ze zalecam wizytę u okulisty, bo ciężko mnie nie zauważyć jak mam taką jaskrawą kurtkę i może trochę więcej empatii, bo pani nie wie co ta młodzież teraz przechodzi, a akurat jestem w ciąży.
Ja naprawdę nie mam w zwyczaju korzystać z przywileju pierwszeństwa w ciąży, jeżeli się dobrze czuje to mogę poczekać, ale jeżeli ktoś jest takim ewidentnym chamem i cwaniakiem, który całe życie załatwia tak sprawy, bo wie, ze zawsze się mu tak udawało i każdy dookoła woli odpuścić niż się sprzeciwić to uważam, ze trzeba czasem jednak utrzeć mu nosa.
 
Właśnie o ten rejestr mi chodzi.
Lekarz sam mnie zapytał,czy chcę żeby zgłosił, a póki co jest zarodek, w dobrym miejscu i co powinno to się wykształciło, ale serca jeszcze nie było.
Więc po co mi, w razie czego taki wpis, nigdy nic nie wiadomo w tym naszym chorym kraju.
 
OTE="kolorowamama00, post: 23444435, member: 214378"]
właśnie mi się przypomniało, ze przecież odkąd nam widać brzuch to ludzie traktują nas jakbyśmy były niewidzialne😂😂 czy to kolejka do labu czy do kasy w sklepie. A najlepsze są te stare baby, które wiecznie się spiesza🙄
[/QUOTE]

38 TC idę do kasy w Lidlu, gość widząc mnie o koszyk staje przede mną z piwami w rękach ( zwykle przepuszczam , zwlaszc panów którzy bułki na śniadanie wpadają, bo za nim się wypakował to 3-4 już zapłaciło) z premedytacją go minęła i podeszłam bez kolejki. Mina gościa bezcenna
 
OTE="kolorowamama00, post: 23444435, member: 214378"]
właśnie mi się przypomniało, ze przecież odkąd nam widać brzuch to ludzie traktują nas jakbyśmy były niewidzialne😂😂 czy to kolejka do labu czy do kasy w sklepie. A najlepsze są te stare baby, które wiecznie się spiesza🙄

38 TC idę do kasy w Lidlu, gość widząc mnie o koszyk staje przede mną z piwami w rękach ( zwykle przepuszczam , zwlaszc panów którzy bułki na śniadanie wpadają, bo za nim się wypakował to 3-4 już zapłaciło) z premedytacją go minęła i podeszłam bez kolejki. Mina gościa bezcenna
[/QUOTE]
A była to kasa pierwszeństwa? Bo jak nie, to nie ma obowiązku 🤷‍♀️
 
reklama
38 TC idę do kasy w Lidlu, gość widząc mnie o koszyk staje przede mną z piwami w rękach ( zwykle przepuszczam , zwlaszc panów którzy bułki na śniadanie wpadają, bo za nim się wypakował to 3-4 już zapłaciło) z premedytacją go minęła i podeszłam bez kolejki. Mina gościa bezcenna
A była to kasa pierwszeństwa? Bo jak nie, to nie ma obowiązku 🤷‍♀️
[/QUOTE]
no obowiązku nie ma, ale dobre wychowanie być powinno:)
 
Do góry