reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2024

Chce się którejś zerknąć z większym doświadczeniem niż ja? Do wizyty jeszcze trochę. To wyniki prenatalnych. Te wykresy to normy chyba tak? Środek uznaje za dobrze a jednak wiele parametrów nie mieści się w normach. Accard już biorę. Trochę się zmartwiłam. Jest czym? Jednak serce koniuszek po stronie żołądka,nogi za krótkie, wymiar dwuciemnieniowy za duży, i co to te zahamowanie wzrastania płodu przed 37tyg....
 

Załączniki

  • Screenshot_20240320_214315_Chrome.jpg
    Screenshot_20240320_214315_Chrome.jpg
    74,5 KB · Wyświetleń: 140
  • Screenshot_20240320_214323_Chrome.jpg
    Screenshot_20240320_214323_Chrome.jpg
    176,9 KB · Wyświetleń: 140
Ostatnia edycja:
reklama
Chce się którejś zerknąć z większym doświadczeniem niż ja? Do wizyty jeszcze trochę. To wyniki prenatalnych. Te wykresy to normy chyba tak? Środek uznaje za dobrze a jednak wiele parametrów nie mieści się w normach. Accard już biorę. Trochę się zmartwiłam. Jest czym?
Jak w zaleceniach, Acard 150 mg wieczorem oraz kontrole wzrastania płodu.
A od siebie dodam: rzucenie palenia. To ma również wpływ na układ krwionośny. Ryzyko jest wyliczane również z wywiadu.
 
Chce się którejś zerknąć z większym doświadczeniem niż ja? Do wizyty jeszcze trochę. To wyniki prenatalnych. Te wykresy to normy chyba tak? Środek uznaje za dobrze a jednak wiele parametrów nie mieści się w normach. Accard już biorę. Trochę się zmartwiłam. Jest czym? Jednak serce koniuszek po stronie żołądka,nogi za krótkie, wymiar dwuciemnieniowy za duży, i co to te zahamowanie wzrastania płodu przed 37tyg....
wszystko jest w normie, nie musi być zawsze po środku. Mamy ten sam termin porodu 🙂 mogę zapytać ile masz lat?
 
Jak w zaleceniach, Acard 150 mg wieczorem oraz kontrole wzrastania płodu.
A od siebie dodam: rzucenie palenia. To ma również wpływ na układ krwionośny. Ryzyko jest wyliczane również z wywiadu.
accard już biorę, z tym paleniem cięż temat aż wstyd się przyznać, staram się ograniczać a wychodzi to słabo..Ale dziękuję serdecznie za odpowiedź:-)
 
accard już biorę, z tym paleniem cięż temat aż wstyd się przyznać, staram się ograniczać a wychodzi to słabo..Ale dziękuję serdecznie za odpowiedź:-)
idź sobie zapal, bo pewnie denerwuje Cię sytuacja z dzieckiem.
Sorry, ale dla mnie sprawa jest 0:1 - zachodzisz w ciąże = odstawienie wszystkich używek jak alkohol, papierosy i inne. Jeżeli to ciąża nie planowana, bo nie wyobrażam sobie planować i podejmować takiego ryzyka.
Nikotyna nie pozostaje bez wpływu na płód więc nie dziw się, że wyniki statystyki są takie, a nie inne. Dodatkowo rozbieżność daty porodu z OM z USG o 10dni.
 
idź sobie zapal, bo pewnie denerwuje Cię sytuacja z dzieckiem.
Sorry, ale dla mnie sprawa jest 0:1 - zachodzisz w ciąże = odstawienie wszystkich używek jak alkohol, papierosy i inne. Jeżeli to ciąża nie planowana, bo nie wyobrażam sobie planować i podejmować takiego ryzyka.
Nikotyna nie pozostaje bez wpływu na płód więc nie dziw się, że wyniki statystyki są takie, a nie inne. Dodatkowo rozbieżność daty porodu z OM z USG o 10dni.
Rozbieżność jest taka,bo miałam nieregularne miesiączki po ponad 40dni i przy nieregularnych cyklach nie ustala się daty na podstawie ostatniej miesiączki, tylko z usg. Nie pije alko,kawy,nie ćpam czy jakie tam używki jeszcze masz w głowie. Nie, nie denerwuje mnie sytuacja z dzieckiem..cieszę się z tego że je będę mieć😊 ryzyko palenia znam, mam lekarza prowadzącego,byłam na prenatalnych i rozmawiałam na ten temat. Wstawiłam wyniki, bo sprawdzałam każdy poszczególny parametr w internecie a wszędzie był inny zakres norm. Wiem że są tu kobiety po długich staraniach, po stratach i które spodziewają się już któregoś dzidziusia z rzędu i mają na prawdę ogromną wiedzę. Nie potrzebnie tak ostro reagujesz, nie powinnaś kogoś oceniać. Doradzić czy coś jak najbardziej ale nie tak ostro. Życzę Ci spokojnej i zdrowej ciąży pozdrawiam 😊😊
 
ryzyko palenia znam, mam lekarza prowadzącego,byłam na prenatalnych i rozmawiałam na ten temat.
Dlatego przez 1,5 msc od informacji o ciąży nie rzuciłaś palenia, palisz dalej i pytasz ludzi w internecie ;) A znając ryzyko palenia w ciąży pytasz jakie może być zahamowanie wzrostu płodu.
Nie potrzebnie tak ostro reagujesz, nie powinnaś kogoś oceniać. Doradzić czy coś jak najbardziej ale nie tak ostro.
Kobiety, które palą i piją w ciąży będę zawsze oceniać, zawsze będę ostra i zawsze będę krytykować.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Rozbieżność jest taka,bo miałam nieregularne miesiączki po ponad 40dni i przy nieregularnych cyklach nie ustala się daty na podstawie ostatniej miesiączki, tylko z usg. Nie pije alko,kawy,nie ćpam czy jakie tam używki jeszcze masz w głowie. Nie, nie denerwuje mnie sytuacja z dzieckiem..cieszę się z tego że je będę mieć😊 ryzyko palenia znam, mam lekarza prowadzącego,byłam na prenatalnych i rozmawiałam na ten temat. Wstawiłam wyniki, bo sprawdzałam każdy poszczególny parametr w internecie a wszędzie był inny zakres norm. Wiem że są tu kobiety po długich staraniach, po stratach i które spodziewają się już któregoś dzidziusia z rzędu i mają na prawdę ogromną wiedzę. Nie potrzebnie tak ostro reagujesz, nie powinnaś kogoś oceniać. Doradzić czy coś jak najbardziej ale nie tak ostro. Życzę Ci spokojnej i zdrowej ciąży pozdrawiam 😊😊
Wybaczcie, że wam się wpycham na grupę, ale nie mogę, po prostu nie mogę!
Narażasz swoje dziecko świadomie na utratę życia i zdrowia, chwalisz się tym w Internecie i jeszcze śmiesz pisać, że przecież nie ćpasz. No nie, nie zgadzam się z tym. Ty właśnie to robisz, tytoń czy nikotyna to dalej są narkotyki. Badasz dziecko, robiąc usg prenatalne, a tak naprawdę zupełnie cię nie obchodzi, czy to dziecko będzie zdrowe czy nie, bo je świadomie trujesz. Uważam, że bardzo dobrze, że twoja postawa jest piętnowana i tak, mamy prawo cię oceniać. Nieważne jakie jest twoje wytłumaczenie w tym temacie. Mam nadzieję, że zdajesz sobie sprawę z tego, że dzieci palaczek rodzą się zwykle z hipotrofią, 98% palaczek ma zielone wody i większość z tych dzieci później ma astmę lub inne problemy zdrowotne. Polecam rzucić palenie, bo to co robisz to skrajna nieodpowiedzialność.
 
Do góry