reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2024

accard już biorę, z tym paleniem cięż temat aż wstyd się przyznać, staram się ograniczać a wychodzi to słabo..Ale dziękuję serdecznie za odpowiedź:-)
Szlag mnie trafia jak widzę takie cipska, które palą albo piją w ciąży.
Tutaj dziewczyny latami walczą o swoje maluszki odmawiając sobie wszystkiego co może źle wpływać na płodność, a jak w końcu się uda po latach walki to chuchają na siebie i dmuchają, a i tak nie zawsze udaje się utrzymać ciążę, a Tobie się fajek nie chce odstawić?
Takie osobniki sięgające po fajki czy alkohol w ciąży nigdy nie powinny zostać matkami.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Mamy, ktore mają cukrzycę ciążową- jak sobie z nią radzicie? Jakie miałyście wyniki na krzywej?
Ja krzywa idealna oprócz wyników na czczo, które oscylowalay koło 103-105.
Teraz dieta, nie pomogła na unormowanie cukru na czczo więc dostałam insuline. Ogólnie nie ma tragedii, ale staram się bilansować tak posiłki, żeby było jak najwięcej błonnika o też od niego zaczynać. Brakuje mi bułeczek pszennych :( i niestety zachcianki typu pizza spędzają mi sen z powiek 🤣🤣
A jak Twoje cukry ?
 
Ja krzywa idealna oprócz wyników na czczo, które oscylowalay koło 103-105.
Teraz dieta, nie pomogła na unormowanie cukru na czczo więc dostałam insuline. Ogólnie nie ma tragedii, ale staram się bilansować tak posiłki, żeby było jak najwięcej błonnika o też od niego zaczynać. Brakuje mi bułeczek pszennych :( i niestety zachcianki typu pizza spędzają mi sen z powiek 🤣🤣
A jak Twoje cukry ?
Na czczo 92, po 1h 189, po 2h 159. 9. Muszę zaopatrzyć się w glukometr i sprawdzać. Jutro wizytu u gin zobaczę co powie. Co możemy jeść przy cukrzycy? Mi też brakuje pizzy, drożdżóweczek, słodyczy☹️
 
Na czczo 92, po 1h 189, po 2h 159. 9. Muszę zaopatrzyć się w glukometr i sprawdzać. Jutro wizytu u gin zobaczę co powie. Co możemy jeść przy cukrzycy? Mi też brakuje pizzy, drożdżóweczek, słodyczy☹️
Ja piekę sobie chleb bez maki, na twarogu i samych ziarnach, jem na kolacje i snaidanie praktycNie codzinnie,eśli chcesz wyślę Ci przepis bo po nim jest piękna glikemia. Dużo dużo warzyw, pełnoziarniste makarony, posiłki co 2.5 godziny. Jak juz bedziesz miala glukometr to duzo latwoej bedzie Ci wyczuc po czym cukier Ci rośnie,a co dziala na Ciebie dobrze. Niestety dużo konsekwencji:(
 
Ja piekę sobie chleb bez maki, na twarogu i samych ziarnach, jem na kolacje i snaidanie praktycNie codzinnie,eśli chcesz wyślę Ci przepis bo po nim jest piękna glikemia. Dużo dużo warzyw, pełnoziarniste makarony, posiłki co 2.5 godziny. Jak juz bedziesz miala glukometr to duzo latwoej bedzie Ci wyczuc po czym cukier Ci rośnie,a co dziala na Ciebie dobrze. Niestety dużo konsekwencji:(
Poprosze na maila mat34i@op.pl 🙂 Przeraża mnie ta cukrzyca. Pilnowanie tych posiłków, dramat.
 
reklama
Ja mam, na szczęście mam sensor i wiem co mogę a czego nie. Teraz jestem chora i cukry szaleją. Na mnie dobrze działają płatki orkiszowe z różnymi orzechami i ziarnami (to przygotowuję w większej ilości np na tydzień) do tego jogurt naturalny i borówki, smaczne, napełnia i cukier stoi w miejscu. W dzień też mogę jest jabłko np. Ale już w nocy nie. Od słodyczy zupełnie już się odzwyczaiłam i tak mnie nie ciągnie już. Jem gorzką czekoladę w zamian (np kostkę dziennie). Jest ciężko, ale coraz bardziej się przyzwyczajam
 
Do góry