reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2024

Ale super, ze już wiesz! :) Czy masz usg na każdej wizycie? Mi lekarz powiedział, ze nie będzie robił mi na każdej wizycie (chyba, ze coś się będzie działo) i że standardowo on robi tylko 4 usg w całej ciąży. Z lekarza jestem bardzo zadowolona, tylko czuję niedosyt tych USG. Ostatnie miałam w 12 tc, to teraz chyba dopiero będę miała w 20tc.
Zawsze możesz iść prywatnie dodatkowo, u mnie zawsze robi choć na chwilę, w 13tc już się pokazał chłopak ☺️
 
reklama
Ja jestem z Warszawy.
Co do drętwienia to nie zauważyłam.
Na początku tez chodziłam do dwóch lekarzy: do tego mojego i do lekarza z luxmed. Byłam już po pierwszej wizycie u mojego lekarza i wiedziałam, ze ciąża potwierdzona. Ale poszłam też do lekarza z luxmedu, udając, ze to moja pierwsza wizyta potwierdzająca ciąże. I ten lekarz nawet nie miał usg w gabinecie. Ciążę potwierdził badając na fotelu, „na oko”! stwierdził, ze wszytsko jest w porządku i nic nie trzeba badać. Wiecej tam nie poszłam i zostałam juz tylko przy swoim lekarzu.
 
Ja jestem z Warszawy.
Co do drętwienia to nie zauważyłam.
Na początku tez chodziłam do dwóch lekarzy: do tego mojego i do lekarza z luxmed. Byłam już po pierwszej wizycie u mojego lekarza i wiedziałam, ze ciąża potwierdzona. Ale poszłam też do lekarza z luxmedu, udając, ze to moja pierwsza wizyta potwierdzająca ciąże. I ten lekarz nawet nie miał usg w gabinecie. Ciążę potwierdził badając na fotelu, „na oko”! stwierdził, ze wszytsko jest w porządku i nic nie trzeba badać. Wiecej tam nie poszłam i zostałam juz tylko przy swoim lekarzu.

Przecież już od jakiegoś czasu w aplikacji (telefonicznie praktycznie w ogóle się nie umawiam) masz opcję ginekologa z USG lub bez. Sama korzystam tylko z takich, ciąże akurat prowadziłam u dr. Ewy Kuś (jeżeli chodzi o lux med) i normalnie USG miałam na każdej wizycie (plus badania, skierowania itd.) miałam porównanie i nie czuję, by było jakoś bardzo źle.
Randomowo byłam jeszcze u takich lekarzy jak K. Słodczyk, E.Miłecka, P.Stec wszyscy byli ok i robili USG
Teraz idę do Link do: dr n. med. i n. o zdr. Rafał Karwowski - Przeczytaj opinie i umów wizytę i też ma USG plus jakie opinie, zobaczymy czy prawdziwe

Dodam jeszcze choć nie wiem czy to nie zależy od pakietu, że lux med honoruje skierowania od każdego lekarza więc nie musisz chodzić do ginekologa czy kogokolwiek innego tylko po skierowania, jak masz badanie w pakiecie to recepcja powinna je zrealizować za darmo nawet jak jest wystawione przez Twojego prywatnego lekarza. Jest też jakaś opcja zwrotu za wizyty prywatne poza lux med, ale nie korzystałam z tego nigdy więcej tu najlepiej albo bezpośrednio przez lux med, albo przez swojego koordynatora w pracy dowiedzieć się co i jak.

Ja tylko korzystałam raz ze zwrotu 100% u dziecka za wizytę i wszystko spoko
 
Z tymi zwrotami w luxmed to jest chyba 500zl kwartalnie za wizyty u specjalistów spoza luxmedu. Tylko muszą być uwzględnieni w Twoim pakiecie jeśli dobrze kojarzę
 
Z tymi zwrotami w luxmed to jest chyba 500zl kwartalnie za wizyty u specjalistów spoza luxmedu. Tylko muszą być uwzględnieni w Twoim pakiecie jeśli dobrze kojarzę

Tak jak wyżej - korzystałam z tego tylko raz więc nie wiem do końca jakie są zasady. Syn od neurologa dziecięcego w lux med dostał skierowanie do neurochirurga dziecięcego. Nie wiem czy był w pakiecie, ale lux med w ogóle nie ma takiego specjalisty w swoich placówkach i zwrot był 100%, wybieraliśmy lekarza sami z polecenia
 
Tak jak wyżej - korzystałam z tego tylko raz więc nie wiem do końca jakie są zasady. Syn od neurologa dziecięcego w lux med dostał skierowanie do neurochirurga dziecięcego. Nie wiem czy był w pakiecie, ale lux med w ogóle nie ma takiego specjalisty w swoich placówkach i zwrot był 100%, wybieraliśmy lekarza sami z polecenia


Ja korzystałam dlatego piszę jak jest 😁 Można wykorzystać 500zl na kwartał niezależnie czy dla dziecka czy dla osoby dorosłej, wiec jakby nie patrzeć 1,5 wizyty u ginekologa może się zwrócić jak Gin wystawi rachunek/fakturę za wizytę 😁
 
W którym tygodniu poznałyście płeć dziecka?
Wstępnie (na 90%) na prenatalnych w 12 tygodniu, jakieś dwa tygodnie później lekarz na wizycie to potwierdził. No a w międzyczasie miałam jeszcze robiony test nifty, więc to już nie pozostawia żadnych wątpliwości co do płci.
 
reklama
Do góry