reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2024

Dziewczyny, jak myślicie, lekarz na NFZ może mi odmówić L4 ciążowego? Coraz gorzej się czuję a w dodatku mam taką pracę, która niezbyt jest teraz dla mnie odpowiednia i sama kierowniczka zasugerowała, żebym przeszła na zwolnienie jeśli mam możliwość
Wydaje mi się, że tak, znajoma dostała od rodzinnego przed wizyty u gina. Mówiła że źle się czuje i ma niebezpieczna dla ciąży pracę. Warto spróbować
 
reklama
Ja też tak miałam w pierwszej ciąży, że nie mogłam na jedzenie patrzeć i wchodził tylko bez odruchu wymiotnego chleb tostowy z almette śmietankowym i pomidorem 😂 Teraz za to mam mdłości ale je ,,zajadam" i znikają, więc wpieprzam i się boję na wagę stanąć 🙈 No i też nieco inaczej jak w pierwszej ciąży bo tam wymiotowałam chyba od 7tc do 16tc a tu tylko te mdłości do wytrzymania. Oby się nie zamieniły w rzyganko 😂😂
U mnie podobnie, mdli mnie ale głodna jestem więc żrem 😂
 
To moja 3 ciąża, 0 porodów. I wiecie co zaobserwowałam? Czuję się całkiem ok (poza paroma mankamentami) ale najważniejsze; we wcześniejszych dwóch ciążach miałam od razu buzię jak księżyc w pełni i brzuch w 5 tygodniu jak pod koniec 3 miesiąca, że musiałam po nowe spodnie jeździć. Teraz brzuch płaski, buzia nie opuchnięta. Myślicie, że może to mieć związek z przyjmowanym teraz acardem i heparyną?
Co do przyjmowanych leków to Ci nie odpowiem, bo nie wiem. Zażywałam kiedyś w życiu acard, ale nie potrafię teraz powiedzieć czy miało to jakikolwiek związek z moim wyglądem, raczej nie.
Natomiast taki brzuch i twarz jak odpisujesz mam aktualnie. Chociaż masy nabrałam już trochę przed zajściem w ciążę. Więc aktualnie czuję się jakbym była na bardziej zaawansowanym etapie niż jestem 🤷 Jestem niska i szczupła, więc rzuca się to w oczy.
 
reklama
Ja Wam w ogóle powiem, że wolałabym brać progesteron w tabletkach, ale ta babka powiedziała, że luteina jest jedynym naturalnym progesteronem i tylko do niej jest pewność, że działa i nie ma skutków ubocznych :oops:. W pierwszej ciąży brałam duphaston.
 
Ostatnia edycja:
Do góry