reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześnióweczki Na Wspomagaczach (Acard,Clexan,Duphaston,Luteina itp)

@anik90 a powiedz mi czemu bierzesz zmienne dawki fraksyparyny ??
Przepisane od lekarza 0,4.. A mojej babci po operacji zostaly 0,3. Zapytalam sie na wizycie czy moge je tez zuzyc bo babci tylko leza i sie zgodzila. Powiedziała zeby brac na zmiane. Mam tylko 2 opakowania tej 0,3 wiec jak sie skoncza to wroce do 0,4 caly czas.
 
reklama
Ja biore duphaston 3x1. I witaminy.

f2w3yx8d8eesu797.png
 
Ja od 5 tc byłam na luteinie dowcipnej 2x. Po 2 tyg przyplątała mi się jakaś infekcja, czy coś w tym stylu i gin przerzuciła mnie na dupka tez 2 x. Wskazanie? Zapobiegawczo i dwa duże torbiele. Nie wiem do kiedy będę na dupku, mam nadzieję, że jak najkrócej... Ostatnio zarąbałam się w akcji i wzięłam tylko 1 tabletkę dupka, następnego dnia z godz na godz czułam jak powracają bóle brzucha (na początku ciąży je miałam, takie jak na okres, po luteinie ustały) i szybko ze strachu aplikowałam nieco wcześniej niż zazwyczaj normalna dawkę dupka... Okropnie byłam przerażona.
 
Ja zgodnie z zaleceniami biorę duphaston 2x dziennie, co tego acard wieczorem, kwas foliowy 2 ml i witaminki. W poprzedniej ciąży miałam dodatkowo torbiele i zażywałam luteinę. Póki co czuję się dobrze, kolejna wizyta w piątek ...zaczynam się już niepokoić.
 
Ja zgodnie z zaleceniami biorę duphaston 2x dziennie, co tego acard wieczorem, kwas foliowy 2 ml i witaminki. W poprzedniej ciąży miałam dodatkowo torbiele i zażywałam luteinę. Póki co czuję się dobrze, kolejna wizyta w piątek ...zaczynam się już niepokoić.
Wszystko bedzie dobrze:) ktory masz tydzien?
 
Dziewczyny jestem z pazdziernikówek 2017 ale może podpowiecie mi jak stosowac żelazny zestaw leków , bo zapomniałam zapytac o to swojej lekarki ostatnio. Zastrzyki Clexane biore zawsze o 18.30 oprócz tego acard , dupaston i witaminy prenatal ok . 12 .00 a o 20.00 kolejny duphaston . Powiedzcie mi prosze ile przed zastrzykiem Clexan powinno się brać np acard bo nie wiem czy ja to dobrze stosuję i czy te leki (acard, duphaston i prenatal ożna łykac jednoczesnie czy w odstępach kilku godzinnych ?
 
Od tygodnia do mojego zestawu dołączają na stałe zastrzyki Clexane.
Lekarz zaleciał abym wstrzykiwała zastrzyki rano, a wieczorem brała acard.
Poza tym dupaston i kwas foliowy biorę również rano, a witaminki z kolejnym dupastonem wieczorem. Tabletki łykam razem :)
Staram się trzymać stałe godziny jeśli chodzi o Clexan.
 
Dziękuję :) obecnie jestem w 8 tygodniu. Kolejna wizyta będzie kluczowa. Boję się jej, a za razem nie mogę się doczekać. Jak Ty się czujesz anik90? Pozdrawiam!
Ahh dopiero teraz pisze.. Przeoczylam jakos wiadomosc:( czuje sie w porzadku.. Wczoraj mialam wizytę i jest wszystko ok. A u Ciebie jak?
 
reklama
Do góry