reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześnióweczki w kuchni:)

reklama
a ja poproszę o przepis na jakieś ciasteczka kóre można zrobić bez użycia mleka i jajek
eek.gif
laugh.gif
kurde muszę zjeść jakieś ciastko na święta
p.gif






ZNALAZŁAM - JESTEM URATOWANA !!!!
http://pinkcake.blox.pl/html/1310721,262146,21.html?560392

ps. laska ma na swojej stronie przepisy bez mleka i jajek :-D
 
Ostatnia edycja:
Naleśniki ze szpinakiem ( pisze tak jak nauczył mnie mój M robić;-))
My używamy szpinaku mrożonego- lepszy jest Szpinak Liście, ale rozdrobniony też może być, zależy jak kto woli i lubi.

1 opakowanie Szpinaku
śmietana 18 lub 22%
czosnek w proszku bądź ząbki lub i oba ( ja daje ten i ten)
pieczarki
i pierś z kurczaka- może być podwójna, jak ktoś lubi
sól
pieprz

Farsz robię tak
:
rozmrażam szpinak w mikrofali bo tak mi szybciej. Na patelni podsmażam pieczarki wcześniej posiekane w plasterki - sole je. Do tego wrzucam pokrojonego w kostkę kurczaka i na samym końcu idzie szpinak ( który po wyjęciu z mikrofali delikatnie odsączam z wody) Mieszam to wszystko. Dodaje wyciśnięte(?) ząbki czosnku( ja dodaje 4-5 i więcej bo lubię) i jak dalej średnio go czuć to trochę daje tego sypanego. Jak fajnie się już wszystko połączy to dodaje 2-3 łyżki śmietany i mieszam. Na koniec doprawiam do smaku jeszcze solą i pieprzem i Gotowe.

No a ciasto takie jak na naleśniki.

Smaruje pół naleśnika farszem a drugą polową przykrywam.
Jak mi się chce to robię jeszcze do tego sos czosnkowy i polewam delikatnie po naleśniku

Oczywiście farsz można zrobić z samego szpinaku ze śmietaną i też super smakuje.:tak:
 
Spaghetti a'la Pizza Hat:
-notujemy makaron,( ja rurki "penny" tzw.bo tak mieli w pizzerii)
-Na patelce rozpuszczamy ze 2 łyżki masła, wciskamy w to czosnek,( ja daję ze dwa ząbki)
-wrzucamy szpinak najlepiej w liściach, chociaż mój M nie lubi szpinaku, i dawałam papkę, to oprócz zielonego koloru makaronu, nie marudził, że szpinak znowu.
-w to wrzucamy pokrojonego w kawałki łososia ( ja wędzonego najbardziej lubię)
-zalewamy to śmietaną kremówką, najlepsza do z Piątnicy bo ona taka gęsta jest, w sklepach Alma kupowałam taką specjalną śmietanę słodką w kartoniku też taką gęstą, nie pamiętam czy ona penny się nazywała, czy carbonara, ale taka gęsta była.
-solimy ewentualnie do smaku, bo wędzony łoś jest słony
-wrzucamy makaron, mieszamy i już.
Proporcje w zależności od apetytu.
Uwaga: Ps. łoś wędzony pokrojony dość mocno się rozbebłać, więc trza kroić na większe kawałki, i za długo nim tam nie potrząsać, a dość się mocno kurczy na tej patelce, więc trochę większy kawałek musi być.
Ps 2 szpinak się nie kurczy, wręcz z rozmrożonej kostki jest go więcej.
 
To i ja coś wrzucę :-)

Quasadilla:

1 pierś kurczaka (połowka podwójnej)
papryka (trzy kolory)
czerwona cebula
ser żółty
sól, pieprz, kumin (!), bazylia, oregano
placki tortilla

Pierś pokroić w nieduże paski i podsmażyć na patelni, dodać przyprawy (sporo). Jak się podsmaży dodać cebulę w piórka i paprykę pokrojoną w paski. Smażyć do momentu aż papryka nie będzie surowa, ale też nie moze być miękka- ma być dlikatnie chrupiąca. Wodę, która powstanie najlepiej odlać.

Farsz położyć na połowie tortilli i posypać serem. Zamknąć tortillę. Można zapiec w piekarniku, opiekaczu lub po prostu odgrzać w mikrofali.

Sos:
śmietana gęsta, cytryna, sól, pieprz

Śmietanę doprawiamy troszkę cytryną i przyprawiamy. Smarujemy tym sosem tortille po wierzchu.

Najłatwiej pokroić te złożone tortille w mniejsze kawałki.
jest przepyszne!



Szybki makaron:

Makaron sphagetti
sos napoli (jest taki knorr w torebeczce-bez konserwantów i takich tam)
suszone pomidory
oliwki czarne bez pestek
cebula

Na patelni podsmażam cebulkę pokrojoną w kosteczkę-na oleju z suszonych pomidorów, do tego dorzucam pomidory suszone troszkę pokrojone i oliwki też pokrojone. Przygotowujemy sos-tak jak na opakowaniu i to co smażyliśmy dorzucamy do już gotowego sosu. Gotujemy makaron i zalewamy go sosem.
 
BABKA


Składniki:

- 4 jajka

- 1 szkl cukru

- 1 szl. mąki pszennej

-1 szkl. mąki ziemniaczanej

- 1 szkl. oleju

- 1 łyżeczka proszku do pieczenia

- dowolny aromat do ciasta

Wykonanie:

Jajka z cukrem zmiksować, dodać stopniowo mąkę wymieszaną z proszkiem i dalej miksować. Na koniec dolać olej i aromat(ja dalam cytrynowy)i kilka kropelek cytryny i dalej miksowac. Ja dalam jeszcze rodzynki.

Ciasto wylać do formy , nasmarowanej wcześniej tłuszcze i posypanej bułką.

Piec w piekarniku 1 godz. w tem 180 stopni C.

Mozna polac polewa,lukrem czy tak jak ja pudrem :)

Smacznego!



 
reklama
Do góry