reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześnióweczki

Molly, zastanawiało mnie to, że moja ciąża starsza i mniejsza. Ale tak jak jakiś czas pisałaś, że możesz w sierpniu urodzić. Możliwe, że owulacja była wcześniej u Ciebie.
 
reklama
Gabee, przepraszam, ze pytam i nie chce drazyc tematu z wiadomych wzgledow, ale jak sie wykrywa taka wade? Na zwyklym usg? Bo w 8 tc to jeszcze bardzo malo widac...


ckai3e3kikq3p3qp.png
Kasiu, spokojnie możesz pytać.
Wiesz, trochę inaczej się do tego podchodzi, gdy natura podejmuje za Ciebie decyzję, a Ty wiesz, że to była to decyzja najlepsza z możliwych.

Widać na usg, że dziecko nie siusia. Pęcherz moczowy jest bardzo powiększony. Zarasta zastawka cewki moczowej. Dziecko produkuje mocz cały czas, ale nie może go wydalic. Mocz cofa się do nerek niszcząc je, pęcherz rozrasta się do monstrualnych rozmiarów, przez co nie ma miejsca na rozwój innych organów wewnętrznych.
Później brakuje wód plodowych, dziecko nie może oddychać, nie rozwijają się płuca.

W dniu kiedy lekarz potwierdził śmierć dziecka, młody miał około 10 cm długości, a pęcherz miał 13 cm.

Leczenie w Polsce to porażka, najlepsza klinika jest w Belgii, ale NFZ dwukrotnie odmówił nam refundacji, bo przecież w Polsce też można - nie będę się rozpisywać, bo na ten temat można książki pisać.

W każdym razie, jest to niezmiernie rzadkie i nie macie się czym martwić :-)
Jak do tej pory jest wszystko ok, to już będzie ok :-) :-)



Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka
 
Kasiu, na pewno napisze.

Molly, nie. Jak byłam na wizycie w sobotę u swojego ginekologa i mówiłam o Tobie, to kekarz powiedział, że dobry wzrost :)

gabee, 10pkt nie daje pewności zdrowego dziecka. Szwagierki syn urodził się tydzień po terminie, 10 pkt i ma autyzm.
No i masz, to w takim razie będę się martwić dalej.
Ech, chyba taki już nas matek los, że się będziemy martwić :-)



Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka
 
Czesc dziewczyny i ja dołączam do wrzesniowych mam:) Podczytuje Was od dawna ale czekalam do konca 12 tyg z ujawnieniem ze wzgl na 4 poprzednie poronienia.Na razie ciaza rozwijs sie prawidłowo i niech tak pozostanie:) Mam 32 lata i to moja 5 ciąża i wciąż czekam ns pierwsze dxiecko:) Widzę ,że u Was same chorobska a ja wlasnie wrocilam z 3 tyg urlopu na Filipinach z duzym zapasem slonca i mam nadzieję, że nic mnie nie złapie bo nie chorowalam od dziecinstwa na nic nawet przeziębienia i niech tak pozostanie:)
 
Czesc dziewczyny i ja dołączam do wrzesniowych mam:) Podczytuje Was od dawna ale czekalam do konca 12 tyg z ujawnieniem ze wzgl na 4 poprzednie poronienia.Na razie ciaza rozwijs sie prawidłowo i niech tak pozostanie:) Mam 32 lata i to moja 5 ciąża i wciąż czekam ns pierwsze dxiecko:) Widzę ,że u Was same chorobska a ja wlasnie wrocilam z 3 tyg urlopu na Filipinach z duzym zapasem slonca i mam nadzieję, że nic mnie nie złapie bo nie chorowalam od dziecinstwa na nic nawet przeziębienia i niech tak pozostanie:)
Witaj :)
 
reklama
Dzieki Gabee za odpowiedz! Wspolczuje przezyc, musialas swoje przejsc:( ale cale szczescie, ze - odpukac w niemalowane - teraz wszystko jest dobrze.

Mnie gin na ostaniej wizycie zapytala czy chce rodzic w Polsce. W sumie nigdy nie planowalam inaczej, ale jak sie zastanowic, to nie jest glupie pytanie;(


ckai3e3kikq3p3qp.png
 
Do góry