reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześnióweczki

reklama
Ja też miałam zrobić ale po rozmowie z lekarzem (i koleżanką SKY) zrezygnowałam. CO ma być to będzie, a badania dają czasami nieprawdziwe wyniki - po co się stresować.
 
Zrobiłam i nie żałuję, wszystko wyszło z bardzo małym prawdopodobieństwem.
Teraz na ostatnim usg zobaczyliśmy torbiele w splotach naczyniowych, które podobno mają się wchłonąć. Dzięki temu że genetyczne badania wyszły mi dobrze jestem trochę spokojniejsza chociaż i tak nie ukrywam ciągle myślę o tej małej główce.

a i mam dziewczynkę już potwierdzone na 100%. Intuicja mnie nie myliła :)
 
ja nie robiłam badan dodatkowych. Tylko USG z mierzeniem przezierności. Wyszło ok. Mam juz jedno zdrowe dziecko, w rodzinie obciazen nie ma, jestem przed 35 r.z. wiec stwierdzilismy ze nie bedziemy sie stresowac. Zwlaszcza ze badania oceniaja tylko prawdopodobienstwo.
 
Dzien dobry
Ja robilam nieinwazyjne, bitest Z krwi. Moj gin robi zawsze. Sam krew pobiera i oddaje do laboratorium. Krwi pobierać totalnie nie umie, bo pitem chodziłam z siniakiem na pól reki przez miesiąc.
 
Ostatnia edycja:
Ja za tydzien mam spotkanie na 16 tydzien z położna , 2 usg dopiero za 6 tygodni zeby poznać płeć ..:) tak sie przestraszyłam , pomyślałam ze może jednak musze zrobic te badania .. Ale nie .. Dobrze ze was tu tyle
 
Ja za tydzien mam spotkanie na 16 tydzien z położna , 2 usg dopiero za 6 tygodni zeby poznać płeć ..:) tak sie przestraszyłam , pomyślałam ze może jednak musze zrobic te badania .. Ale nie .. Dobrze ze was tu tyle
I tak już za późno, pierwsze prenatalne robi się pom. 11-14 tyg. Ale generalnie, radzę nie polegać na opinii obcych osób, masz swój rozum.. zawsze lepiej rozpatrzeć za i przeciw, sięgnąć do badań. To Ty jesteś odpowiedzialna na swoje dziecko. Na pewno wszystko jest w porządku, grunt to spokój ! P. S Dobry ginekolog już teraz by rozpoznał płeć, chyba że maluch się zasłania
 
reklama
Co do badan prenatalnych to decyzje o ich braku (poza USG) podjełam po rozmowie z lekarzem. Mój lekarz jest zdania ze skoro juz sie decyzdujemy na rozszerzone prenatalne to trzeba robic wszystkie, wtedy jest 100% pewnosci. Ja po pierwsze nie dysponuje taką kasą. Po drugie nie usunęłabym dziecka nawet jesli okazałoby sie chore. Po trzecie nie zgodziłabym sie na amniopunkcję - zawsze jest ten 1% ryzyka.
Jesli nie ma obciazen w rodzinie a przeziernosc wychodzi ok to nie widzialam sensu dodatkowej diagnostyki.
 
Do góry