reklama

Wrześniówki u lekarza.

Temat na forum 'Archiwum wrzesień 2012' rozpoczęty przez Lotka, 27 Grudzień 2011.

1. Lotka

Lotka Moderator

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    No i się zacznie... pierwsze wizyty, badania....
    zakładam to miejsce na opisywanie i dyskutowanie n/t lekarzy, itp... ;-)

Ostatnio edytowane przez moderatora: 13 Wrzesień 2012
  2. Bubuś

Bubuś Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Pierwszą wizytę miałam 23.grudnia, oczywiście prywatnie, zapłaciłam 100zł za wizytę z USG. Na pobolewania podbrzusza dr zapisał mi Luteinę, ale mam ją zacząć brać dopiero jak pojawi się jakiekolwiek plamienie i natychmiast dzwonić do lekarza. Póki co bóle się uspokoiły.
    Standardowy zestaw badań: mocz, morfologia, HBS, OWA, HIV, TSH, fT3, fT4, toxoplazmoza IgG i IgM.
    4 stycznia wybieram się na wizytę na NFZ, rejestracja bieżąca, więc mam nadzieję, że się dostanę :)
    Mamusiom z Krakowa mogę polecić dr Ufnalewskiego do którego można zarejestrować się przez internet: Gabinet Ginekologiczny w Krakowie, ginekolog Rafał Ufnalewski.

3. reklama
  4. Bunny86

Bunny86 mama Patryka i Dominika

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    O matko ale badań. Bubus a jak fasolka widziałaś ja na usg?

5. Bubuś

Bubuś Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Fasolcia malusia, ok 2,5mm. Lekarzowi ciężko było ustawić USG tak żeby było dobrze widać, bo cała drżałam z emocji i zimna :) Ale zdjęcie mam.
    Badań owszem, dużo, ale jeszcze przed staraniami poszłam do lekarza rodzinnego i powiedziałam, że planujemy z mężem ciążę i poprosiłam o skierowanie na podstawowe badania żeby skontrolować zdrowie :) Wyniki mam z 14. grudnia, całkiem aktualne jeszcze, więc morfologia, mocz i TSH mi odpadają :)
    Poniżej w czerwonym kółeczku zaznaczona fasolka.
    Picture0010.jpg

Ostatnia edycja: 28 Grudzień 2011
  6. Lotka

Lotka Moderator

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Faktycznie malusia, no ale foto jest ;-)
    Ja, jak sie dowiedziałam o pierwszej ciąży, to miała 8mm...wiec to już był wielkolud :-)

7. Bunny86

Bunny86 mama Patryka i Dominika

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Ale super fasolka. Całe 2,5 mm szczęścia. Już sie nie mogę doczekać mojej kruszyny

8. Marta 8217

Marta 8217 Zaciekawiona BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Super, wielkie gratulacje!!! Ja też wyczekuję pierwszej wizyty, czytałam, że niektóe dziewczyny po 5 tygodniu słyszą już serduszko, wiec może na wizycie 2 lub 5.01 już je usłyszę:):):)

9. cyniczna

cyniczna Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Nie mam jeszcze o czym pisać (względem wizyt), ale korzystając z okazji, że babcia Tycią na spacer zabrała, pokażę Wam test z 24 grudnia :-D

Załączniki:

• test.jpg
      test.jpg
      Rozmiar pliku:
      10,9 KB
      Wyświetleń:
      75
  10. reklama
  11. karo_lina

karo_lina Zaangażowana w BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Jak pójdę do lekarza (dopiero za 2 tyg to pewnie też już będzie "wielkolud" heh) mam nadzieję że usłyszę bicie malutkiego serducha :-). Nie wiem jakie badania zrobić na pierwszą - może mocz i morfologię tak na wstęp, a potem i tak dostanę dłuuugą listę...Chodzę prywatnie,mam wspaniałą lekarkę. Zraziłam się do lekarki z nfz pozatym tylko 3 razy usg,a tak to na każdej wizycie mogę pooglądać malucha.

12. cyniczna

cyniczna Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    :-D;-):-D właśnie :-D:tak: to daje takie... poczucie bezpieczeństwa. Wszystko jest ok, widziałam dzidziusia, jest dobrze :-D Też to lubię... Poza tym pamiętam, jak mi się z Tycią skończyły mdłości i spanikowana wyłam do telefonu mojej gin. A ona spokojnie kazała mi przyjechać (w 2 dzień Wielkanocy), zrobiła usg, pokazała dzidzię, serduszko, że "macha do mamy" i wróciłam spokojna do domu... Takie poczucie bezpieczeństwa jest dla kobiety ciężarnej bardzo ważne:-D

Poleć forum