reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniówki u lekarza.

a my dzis byliśmy na usg bioderek i profilaktycznie mamy szeroko pieluchować i robić małe ćwiczenia na rozstaw bioderek :-(niby to profilaktycznie ale jednak trochę mnie martwi - kontrola za dwa miesiące
Któraś ma doświadczenie z taką profilaktyką ?
Ja starszaka pieluchowałam od urodzenia. w szpitalu juz zaobserwowali ze cos nie tak. i tak 6 tygodni, bo po usg sie okazalo, ze wszystko OK. Nic strasznego, tylko przez to szerokie rozstawienie nozek pampersy nie przylegaly i prawie kazda kupa byla po pachy, mycia i prania mialam troche wiecej jak normalnie. ;-) no i musialam mu zakladac wieksze ubranka, luzniejsze i szersze :-)
 
reklama
Merlin ja też byłam wczoraj na usg bioderek i mamy przyjść na rutynową kontrolę 20 grudnia mimo, że wszystko jest ok. Myślę, ze to chodzi o to, ze na tym etapie jest ok ale wszystko teraz szybko rośnie i rozwija się i dobrze jest sprawdzić jeszcze raz.

A co do szerokiego pieluchowania to słyszałam ostatnio, że w wielu miejscach na wyrost karzą szeroko pieluchować a jest to zupełnie niepotrzebne. Nam nie kazał. Mamy tylko ćwiczyć ale przy tych ćwiczeniach tak szeroko bioderka rozkładać na żabkę, że ja od razu powiedziałam doktorowi, że ja się boję żeby krzywdy nie zrobić. Powiedział, że jak nie będzie się robiło szeroko to można wcale nie ćwiczyć bo to na nic.
Aha a jak byłam z poprzednim dzieckiem na usg to pokazywał lekarz jak nosić dziecko żeby bioderka dobrze się rozwijały: zawsze czy dziecko trzymamy do góry czy na półleżąco to rękę wkładamy między nóżki dziecka a nie z jednej strony, że dociskamy nóżki do siebie. Myślę, że to jakaś alternatywa szerokiego pieluchowania.
 
Ostatnia edycja:
Chyba każdy dowie sie ze ma szeroko pieluchowac :p mi tak z każdym mówiono i pewnie teraz też bo to tak jak zostało juz napisane tak na wszelki wypadek trzeba robić ;)ja teog nie robiłam a ćwiczyć wolałam i wsio oki jest :)

A z noszeniem to tak tak a potem jeszcze jak dziecko większe to nosić na biodrze żeby jedna noga była na brzuchu a druga krzyzach naszych :)
 
ja też się boję wizyty i nie chcę żeby mi tam coś ginek wkładał :no:
poza tym mam w planach wybrać się do tego co mnie szył po porodzie, mam jakieś "mięsko" na wierzchu i mi się nie podoba toto :wściekła/y:

w sumie odchody były już brunatno-żółte a położna na ostatniej wizycie zaleciła irygator do Tantum Rosa i ja sobie to cholerstwo zaaplikowałam pare razy i znów świeżą krew mam na wkładkach :wściekła/y:
 
A mi to sie w ogóle nie chce iść do gina. Pójdę, bo trzeba, ale naprawdę mam już przesyt gina.
Przez te 9 miesięcy wyrobiłam już normę wizyt u niego na najbliższe kilka lat hehe
 
Ja jeszcze tak z 4 tyg.do wizyty ale jakoś nie mam stresa...mysle w sumie nie może byc inaczej będzie ok :)

Ale fakt juz chodzić mi sie tam nie chce :D
 
My na bioderka idziemy za tydzien.A dzis zaliczylismy szczepienie.Alanek meningokoki a Marcelek rotawirusy,5w1 i engerixWZW.Ma chłopak 60cm i waży 6240g:szok::laugh2:oj rosnie to moje dziecie jest juz co dzwigac.Wychodzi na to ze srednio 50g na dzien przybywa:tak:Rotawirusa na szczescie nie ulał bo by było szkoda troche te 300zł.W sumie 612zł zostawiłam w przychodni:crazy:
Pediatra potwierdziła ze ma zmiany alergiczne i kazała smarowac,myc w emolientach ale to to ja robie od urodzenia.
Najwazniejsze ze zdrowe te moje dzieci :tak:A i pochwale sie ze juz od dawna nie miał Marcelek bezdechu wiec moze to była jakas niedojżałosc noworodkowa i juz nam nie zagraza oby oby:tak:
 
reklama
reklama
Do góry