reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wskazania do badania Pappa

Aiclorak

Początkująca w BB
Dołączył(a)
7 Styczeń 2017
Postów
21
Miasto
Wrocław
Witam,
Orientujecie się dziewczyny co jest wskazaniem do testów genetycznych? Jutro mam test zintegrowany Pappa i strasznie się stresuje, nie badania a wyników za ok 10 dni.. Mam 27 lat, nadwagę, hashimoto i podejrzenie zespołu cashinga ( w wyniku czego prawdopodobnie mam niedoczynność i hashimoto). Ogólnie poza tym jestem raczej zdrowa, nie mam cukrzycy nie mam nadciśnienia itd. Mąż jest osobą o niewielkim stopniu niepełnosprawności - jego mama ma minusów grupę krwi, mąż był kolejna ciąża i doszło do konfliktu serologicznego, jako że to był 1983 rok to też medycyna nie była aż tak rozwinięta, jego mama przy kolejnych dzieciach miała przytłaczana krew dzięki czemu jego rodzeństwo jest całkowicie zdrowe. Chcieliśmy nasza ciążę zaplanować i starania się rozpocząć od badań genetycznych czy u nas będzie ok. Martwimy się oboje czy dziecko będzie zdrowe, czy konflikt który wystąpił u męża może mieć wpływ. Dodam że nasza krew jest ok i nie ma.mowy o konflikcie serologicznym (ja mam arh + a mąż brh+).

Jak.to było u Was? Czy którejś z Was wyszło.wysoki poziom.ryzyka? Co było dalej?

Będę wdzięczna za informacje
 
reklama
Ja robiłam wszytskie 3 badania prenatalne bo uważam że to bardzo ważne .
Testu ppapa nie radzę robić bo to Ci nie da odpowiedzi czy dziecko zdrowe tylko to statystyki które często dają fałszywie dodatni wynik.
Lepszy jest test nifty tylko drogi.
Zrób usg genetyczne potem połowkowe uważane za lekarzy za najważniejsze z tych 3.
I w 30 tyg osttanie.
Nie słuchaj że jak zrobisz któres to nie musisz robić następnego u mojej koleżanki na 3 usg wyszły guzy w główce.
Zostaw sobie pieniążki z pappa
Na usg polowkowe:)
 
Ostatnia edycja:
Do góry