reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wspaniałe przepisy świąteczne wrześniówek :-)

reklama
Cześć! drogie niedoświadczone w przedświąteczntch bojach młode mateczki podam Wam przepis na pyszne śledzie w surowych jarzynach. Oto przepis:

1/2 -1 kg  solonych płatów śledziowych Matyjasów
4 szt. dorodnych marchewek
3 szt. dość dużych korzeni pietruszki
1 szt. średniego selera
1 szt. majonezu 1 op. jogurtu DANON bez cukry
sok z 1/2 cytryny

śledzie na dwa dni przed przyrządzeniem potrawy wymoczyć!

na tarce z oczkami zetrzeć wszystkie jarzyny, polać sokiem z cytryny i dokładnie wymieszać (cytryna spowoduje, że jarzyny nie stracą swojego pięknego koloru)
majonez (mały) wymieszać z jogurtem i wlać wszystko do jarzyn i dobrze wymieszać

śledzie pokroić w ok 3cm kawałki

w salaterce na dnie ułożyć warstwę warzyw na to warstwę śledzia i tak do wyczerpania składników na wierzchu powinny być jarzyny.

SMACZNEGO
 
Ja to jak karmie mam straszną ochotę na słodkie. Nigdy wcześniej nie pochlonęłam tyle słodyczy co teraz. A jeszcze mam do zrzucenia parę kilogramów. No i oczywiscie znowu odbiegamy od tematu. Miały być przepisy a nie odchudzanie. ;)
 
ooooo babija w koncu jakiś przepis a nie ploty ;) :D :D :D

juz zapisałam, chyba wypróbuję jeszcze przed świętami, aż mi slinka poleciała :)

Grooha ten serniczek musi być świetny ale ja dopiero po skończeniu karmienia będę mogła :p ale chętnie przepis zanotuję :)
 
Babija takich śledzików jeszcze nie jadłam. Wydają się byc łatwe do przyrządzenia i smaczne. no i te surowe warzywka mi sie podobaja.
 
U nas w domu wszyscy pracują i tylko ja z małym siedzę w domu, więc obiadek zawsze musi być, a z przepisami to jest ciężko bo ja raczej robię wszystko "na oko", co jest lodówce to do gara, a czasem jest niewiele, bo nie mam z kim zostawić małego i wyjść do sklepu. Wtedy trzeba coś wyczarować.

Sernik z kremem (torcik serowy):
sernik: 1kg sera mielonego, 1,5 szklanki cukru, 1k margaryny, 1 łyżka mąki ziemniaczanej, 2 łyżeczki proszku do pieczenia, 6 jaj,
margarynę utrzeć z cukrem, dodać żółtka, mąkę ziemniaczaną i proszek do pieczenia.
rozetrzeć ser i wymieszać wszystko razem dodając pianę ubitą z białek, lekko wymieszać
piec godzinę (oczywiście sernik powinno się włożyć do jeszcze nie nagrzanego piekarnika) w temp. około 220stopni C.

Gdy ostygnie przekroić na pół i przełożyć jakimkolwiek kremem do tortów z torebki (smak dowolny).
Dodatkowo na wierzchu cienką warstwą kremu posmarować i posypać obficie kakao.
 
reklama
Do góry