reklama

Wspólne rysowanie opowiadań

Temat na forum 'W co się bawić?' rozpoczęty przez Bacran, 18 Grudzień 2011.

1. Bacran

Bacran Początkująca w BB

Moja córka bardzo lubi rysować i malować. Dlatego też w domu mamy mnóstwo bloków, kolorowanek, farbek, kredek itd... Niestety Mała ma kłopot z opowiadaniem tego, co widzi na obrazku, z opowiedzeniem historii, która jest narysowana. Dlatego postanowiłam jej w tym pomóc, ale w formie zabawy. Dostała nowy zestaw plastyczny ze swoimi ulubionymi Pet Shopami https://www.kolorowemarzenia.pl/pro...ragly-68-elementow-LITTLEST-PET-SHOP/?id=8717 i duży blok rysunkowy z kolorowymi kartkami, samoprzylepny papier kolorowy i nowe pastele olejne - wspólnie bawimy się tak, że na przykład najpierw ja opowiadam krotką historię i każda z nas zaczyna ją rysowac na swojej kartce. Rysować, malować, wyklejać - co komu przyjdzie do głowy. W trakcie rysowania zawsze powstają nowe pomysły - jeśli córeczce coś przychodzi do głowy i chce domalować jakąś nową postać, nowy szczegół, to stara się dopowiadać dalszy ciąg historii, zanim narysuje to, co sobie wymyśliła. W ten sposób powstają piękne, ciekawe prace plastyczne, a jak rysunki są już gotowe, to prezentujemy je Tacie - najpierw córeczka pokazuje swój rysunek i opowiada historię na nim przedstawioną, potem ja. Tata czuje sie niemal ja na teatrzyku ;) I w ten sposób razem spędzamy czas, robiąc to, co lubimy i jednocześnie pomagając Małej poradzić sobie z tym, z czym ma kłopot na co dzień.

2. Kala23

Kala23 Zaciekawiona BB

Chciałabym to wypróbować z moją córeczką, bo to naprawdę ciekawa forma rozwijania dziecięcej wyobraźni, do tego przedsmak tego, co spotka dziecko w szkole.

3. reklama
  4. CudownaPlaneta_pl

CudownaPlaneta_pl Zaciekawiona BB

Dlatego jestem właśnie za takimi zabawami,czyli rysowanie,lepienie różnych rzeczy z ciastoliny oraz mata edukacyjna. Takie,które pobudzają i rozwijają wyobraźnię naszego dziecka.

5. Elemelsplanet_eu

Elemelsplanet_eu Zaciekawiona BB

Wspólna zabawa rodziców z dzieckiem jestpotrzebna zarówno dziecku, jak i rodzicom: dziecku - ponieważ wspomaga jegorozwój, rodzicom - ponieważ dostarcza wielu informacji na temat rozwojudziecka, i także wspomaga ich rozwój. Rodzice powinni bawić się z dzieckiem odpierwszych tygodni jego życia. Kontakt przez zabawę, obok pieszczot,uśmiechania się, całowania, rozmawiania jest tym rodzajem interakcji, którystymuluje rozwój poznawczy, emocjonalny i społeczny dziecka, a tym samymsprzyja jego prawidłowemu rozwojowi biologicznemu. Dzięki zabawie umacnia sięwięź między rodzicami a dzieckiem.

Poleć forum