reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Współżycie po porodzie cc.

Cherie87

Fanka BB :)
Dołączył(a)
13 Styczeń 2014
Postów
322
Miasto
Tu i tam :)
Witam. Potrzebuję porady odnośnie współżycia po cesarce. Mój ginekolog powiedział, że dla niego połóg trwa 8-9 tygodni i tyle pasowałoby abym czekała jednak zawsze wiedziałam, słyszałam i czytałam, że trwa od 5-6 tyg a przy cc krwawienie trwa krócej niż przy sn, bo 3-4 tygodnie. Byłam na kontroli, macicę mam pustą, wszystko się ładnie oczyściło i powiem szczerze, że nie rozumiem tej wstrzemięźliwości przez ponad 2 miesiące :/ Jak to było u Was? Doradźcie coś.
 
reklama
Wiesz, u mnie też nie ma z tym problemu, ale nie chcę poddać się chwili w później jeździć po szpitalach. To nie kwestia problemu a po prostu tego czy można.
 
Ja pierwsze dziecko urodziłam 17 maja 2012, przez planowane cc. Pierwszą próbę współżycia podjęliśmy pod koniec czerwca. Nie twierdzę, że od razu było idealnie i nic mnie nie bolało, ale było w miarę ok. Wcześniej byłam na kontroli , w środku wszystko ładnie się goiło, od zewnątrz zresztą też, więc przeciwwskazań żadnych nie było. Szczerze mówiąc trochę dziwi mnie to, że lekarz zalecił Ci aż 2 miesiące wstrzemięźliwości, bo to długo. Ale być może woli być ostrożny..
 
Czyli w sumie taki standardowy czas 5-6 tygodni gdy nic sie nie dzieje. Co do lekarza to w ciazy wiele glupot mi opowiadal, ale juz bylo za pozno aby zmienic. Teraz tez musialam ta ostatnia wizyte kontrolna odbyc u niego stad moje pytanie na forum, bo jemu do konca tez juz nie ufam. Dzieki za odpowiedzi :)
 
Hej ja miałam dwie CC i po pierwszej wyczekałam 6 tygodni i jak później z mężem zaczęliśmy normalne współżycie, po drugiej cc, jeszcze szybciej wróciłam do sił i zanim minęły 6 tyg zaczęłam współżyć. Ogólnie zasada jest taka, że jeśli nie krwawisz, dobrze się czujesz, brzuch cię nie boli no i co najważniejsze masz ochotę na seks to nie musisz czekać aż 2 miesięcy

Słuchaj swojego ciała i na początku bądź delikatna :-)
miłych wieczorów :cool2:
 
Ja słyszałam, że po cesarskim cięciu można współżyć jak czujesz się już na siłach. Ja doszłam do siebie dopiero po 5 tygodniach, bo miałam zakażenie :/ i po 5 tygodniach juz się kochaliśmy.
 
reklama
Witam. Potrzebuję porady odnośnie współżycia po cesarce. Mój ginekolog powiedział, że dla niego połóg trwa 8-9 tygodni i tyle pasowałoby abym czekała jednak zawsze wiedziałam, słyszałam i czytałam, że trwa od 5-6 tyg a przy cc krwawienie trwa krócej niż przy sn, bo 3-4 tygodnie. Byłam na kontroli, macicę mam pustą, wszystko się ładnie oczyściło i powiem szczerze, że nie rozumiem tej wstrzemięźliwości przez ponad 2 miesiące :/ Jak to było u Was? Doradźcie coś.

Po 6 tygodniach myślałam, że umrę tak bolało. Poczekalismy jeszcze dwa tygodnie i jest ok. Wydaje mi się, że to kwestia indywidualna.
 
Do góry