reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

rozwój naszych kochanych pociech

karis78

happy triple mum
Dołączył(a)
27 Styczeń 2010
Postów
1 084
Miasto
Maidstone
Jako że coraz więcej pociech nam się pojawia czas by dzielić się informacjami jak nasze szkraby rozwijają się każdego dnia, jak wspomagamy ich rozwój np przez ćwiczenia, mówienie muzykę itd.Szczególnie cenne będą uwagi doświadczonych mam:tak::tak:
 
reklama
warto kłaść malucha na brzuszku jak najwcześniej zaczynająć od paru chwil do sesji około 3min i wydłużając jes stopniowo do 10 min. Trzeba pamiętać żeby nie kłaść bobaska od razu po jedzeniu bo może ulewać. Najlepiej jak maulszek jest goły jak jest chłodno to można nakryć pieluchą tetrową żeby nie dostał czkawki:tak: Przed główką można stymulować naszego skarba jakąś kolorową grzechotką
Kładzenie na brzuszku pomaga w umocnieniu mięsni kręgosłupa szczególnie odcinka szyjnego i jest przygotowaniem do dalszego postępu w rozwoju np. siadania:tak: Do tego jest to masownie brzuszka, często uchodzą gazy, jelita pracują lepiej
 
Ok,to sie chwale i tutaj.
Dzis rano zostalam obdarowana prawdziwym przeslicznym usmiechem skierowanym do mnie i tylko do mnie :-) Normalnie nic tylko sie rozplynac mozna bylo.
Ciesze sie tez,ze Leo jak i siostra intresuja sie "wiszacymi zabawkami",smiesznie wyglada jak poroboje chwycic "klucze",sa njabradziej kolorowe i V tez z nimi zaczynala i tak szeroko oczka otwiera ;-)
Po naszych przezyciach,kazdy najmniejszy postep jest dla mnie jak malenki cud i BOGU nigdy za to nie przestane dziekowac!!! :tak:
 
każda najmniejsza rzecz którą nasze szczególnie małe dzieci a te jeszcze po przejściach zaczynają robić to jest szczyt szczęścia.....
 
As u nas to nic powaznego- zwrocilam uwage u ortopedy ze maly mi sie wygina w c- ona stwierdzila ze nie jest tak tragicznie i zapisala nam 6 wizyt na cwiczenia wiec teraz na nie chodze.... a tu babka na cwiczeniach stwierdzila ze z tym wygieciem w c maly wcale nie ma ploblemu za to jest caly sztywny w okolicach karku i tak go cwiczy zeby te miejsca puscily- do tego stwierdzila ze moj maly nie ma jeszcze jakby poczucia wlasnego ciala wiec mamy cwiczyc w domu dotykanie calego cialka jego raczkami- as ja wiem ze ty zajmujesz sie takimi rzeczami powiedz mi slyszalas o czyms takim jak brak lacznosci z wlasnym cialem u dzieci no i z ta sztywna szyja czy to powazne??

a jaka metoda to ci nie powiem...wygina go na wszystkie strony, naciska jakies punkty na brzuszku i szyi, uciska glowke
 
As u nas to nic powaznego- zwrocilam uwage u ortopedy ze maly mi sie wygina w c- ona stwierdzila ze nie jest tak tragicznie i zapisala nam 6 wizyt na cwiczenia wiec teraz na nie chodze.... a tu babka na cwiczeniach stwierdzila ze z tym wygieciem w c maly wcale nie ma ploblemu za to jest caly sztywny w okolicach karku i tak go cwiczy zeby te miejsca puscily- do tego stwierdzila ze moj maly nie ma jeszcze jakby poczucia wlasnego ciala wiec mamy cwiczyc w domu dotykanie calego cialka jego raczkami- as ja wiem ze ty zajmujesz sie takimi rzeczami powiedz mi slyszalas o czyms takim jak brak lacznosci z wlasnym cialem u dzieci no i z ta sztywna szyja czy to powazne??

a jaka metoda to ci nie powiem...wygina go na wszystkie strony, naciska jakies punkty na brzuszku i szyi, uciska glowke
Jak to uciskowe to wstrętna Vojta i dlatego mały Ci krzyczy
Zajęcia powinny być przyjemnością ,a nie terrorem.
Niestety Vojta cholernie boli
i może taki efekt tego spinania właśnie
Dziecko się spina bo go boli
Jest na siłę rozciągane co potęguje ból
Dla mnie Vojta to porażka :baffled::baffled:
Dużo dzieci po Vojcie idzie do pewnego momentu a potem się cofa ponownie lub zatrzymuje na pewnym etapie...
Zdecydowanie wolę NDT BOBATH

Wiem o czym piszesz.:tak:
Wiesz każde dziecko jest indywidualnością .
Co do poczucia własnego ciała to bym nie przesadzała ,bo to jeszcze maluszek.:sorry2:
Denerwowała bym się ,że ok 6 miesięcy nie wie gdzie ma rączki ,a teraz to nawet to jest dopuszczalne...;-)
Każde dziecko inne i każde inaczej poznaje świat ,co za tym idzie inaczej się rozwija.
Zwykle jak poznaje rączki to zapomina pracować nad nóżkami ,bo rączki ważniejsze.
Jak się zaczyna przekręcać to zwykle już nie chce leżeć na brzuszku ;-):-):-)
Tu bym nieco jeszcze wyluzowała.
Popytaj o Bobatha to będzie lekko i przyjemnie.;-)
Z uśmiechem na buźce i gaworzeniem
Rehabilitacja poprzez zabawę ,a nie przez wymuszenie naciskiem prawidłowego odruchu...
A jeśli chodzi o poznawania ciała to najlepszy jest masaż Shantala
Pozwalu dziecku poczuć siebie ,rozluźnia i relaksuje ,czyli to czego Wam niejako brakuje wg terapeutki.
 
o ludzie....ja to bardziej odbieram jako placz: dajcie mi spokoj ja chce spac- ale te uciskanie rzeczywiscie nie wyglada fajnie- wrecz okrutnie :-(a co myslisz o tej spietej szyi?? to normalne?

patrze na zdjecia w google pod haslem terapia vojta- tak to jest ta terapia :( moj biedny synek :( wychodzi na to ze niepotrzebnie moze mu to serwuje- nie wiem jak to z ta szyja czy to powazne czy nie :(
 
reklama
As - a możesz coś więcej napisać o masażu Shantala? Bardzo chętnie wypróbowałabym go na moim maluszku :) czasami jak na niego patrzę to widzę, że potrzebuje odprężenia po całym dniu pełnym bodźców :)
 
Do góry