reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszelka chemia w ciąży

W pierwszych 6 miesiącach używałam oliwki z Rossmana (baby dream) z kobietą w ciąży na opakowaniu, a na 3 ostatnie miesiące smarowałam brzuszek, piersi i uda Mustellą. Nie mam ani jednego rozstępa :-)
 
reklama
Ja również używam tej samej oliwki co EVE81 i muszę powiedzieć ,że jestem jak narazie bardzo z niej zadowolnona:-D słyszałam również bardzo pozytywne opinie na temat kosmetyków firmy Perfecta Mama.pozdrawiam
 
Fissan i oliwka jonsona. W 2 ciążach. Rozstępy są dużo ale tylko do wysokości pępka i tylko na brzuchu. To chyba geny bo ja przytyłam tylko 9 i 12 kg.
 
ja również uzywałam przez pierwsze 6 mcy oliwki z rossmanna z mamą na opakowaniu a teraz od ponad miesiąca musteli i odpukac na razie nie mam rozstępów, ale do końca jeszcze 2 mce wiec wszystko się może zdarzyc, choć liczę na to że mam geny po mamie a ona 3 dzieci urodziła i ma brzuszek jak nastolatka :-)
 
ja uzywalam na noc oliwki Bambino a na dzien krem na rozstepy z Dax Cosmetics (seria dla kobioet w ciazy i karmiacych) :-)
polecam!!
doczekalam sie tylko dwoch malych rozstepow przy pępku a reszta cialka miodzio :tak::-D
 
Ja w pierwszej ciąży używałam od 4-tego miesiąca kremu Gerbera i nie zrobił mi się ani jeden rozstęp. Dodam, że z natury jestem bardzo szczupła, a dzidzię urodziłam wieeelką, bo 4270 g - więc wyobraźcie sobie rozciągnięcie brzucha mego ;-)

W tej ciąży (odpukać!) jeszcze nie dorobiłam się rozstępów, a to już końcóweczka. Używam kremu przeciw rozstępom Ziaja (chyba się nazywa Mamma Mia), ostatnio kupiłam Dax Perfecta.

Wydaje mi się, że - oprócz oczywiście genów - najważniejsze to jest regularne stosowanie kremu, czyli nawilżanie i uelastycznianie skóry. Ja się smaruję rano i wieczorem i za każdym razem, jak mnie swędzi skóra i mam ochotę ją podrapać (nawet jak wstaję w nocy na siusiu) Wtedy chłodny kremik przynosi ulgę i pewnie dodatkowo dobrze działa :-D
 
Witam ja w pierwszej ciąży przytyłam ponad 30kg, moj brzuch wyglądał jakbym miała trojaczki, mimo tego nie mam rozstepów, choć moja mama ma ich pełno, więc na pewno mam je w genach! Juz od pierwszego miesiąca stosowałam oliwkę Bio-oil, która jest rewelacyjna, choć droga, myślę że w Polsce równiez dostępna. Oprócz tego stosowałam Fissan-dla mnie trochę za tłusty i oczywiscie kosmetyki Mustela, które bardzo polecam. Na pewno warto zainwestować w pielegnację ciała w czasie ciąży, a ja jestem świetnym przykładem, że nie są to pieniądze wyrzucone w błoto!
 
witam!!!:-):-):-)
Ja używam kosmetyków "Pharmaceris M",kremu "Fissan" i oliwki "Hipp".Jak narazie,rozstępów nie mam:tak::tak::tak:,
przy pierwszej ciąży
też nie miałam,i mam nadzieję,przy tej też tak zostanie do końca:-);-):-);-)
 
Bardzo fajnie ,że ktoś poruszył ten temat bo sama się nad tym zastanawiałam.Teraz bo przeczytaniu Waszych postów sporo się wyjaśniło,ale mam jeszcze jedno pytanie.
Jak wiadomo w ciązy nie bardzo możemy się opalać a ja jestem strasznie blada.Czy moge używac balsamu brązującego np tylko na nogi i twarz ewentualnie dekold?
Jak myslicie? szczerze to bardzo by mi to poprawiło samopoczucie:happy2:
 
reklama
Ja już kilka razy na tym forum polecałam kosmetyki Pharmaceris M (seria dla kobiet w ciąży) Pharmaceris M - Kosmetyki w sklepie internetowym Dr Irena Eris :: kremy - sklep z kosmetykami
W porównaniu z innymi kosmetykami dla ciężarnych, tymi z wyższej półki, są w bardzo atrakcyjnej cenie - np. ceny Musteli podchodzą pod 100 zł. a Pharmaceris nie przekraczają 50 zł. Od 4 miesiąca używam kremu przeciw rozstępom, kremu do biustu i pianki do higieny intymnej.

NIE UŻYWAJCIE kremów na rozstępy i celulutis dla nieciężarnych (żadne Avon, Oriflame, Vichy i inne - ich skład nie jest dobierany pod kątem naszych potrzeb).

Na kosmetyki do twarzy też należy zwrócić uwagę - polecam artykuł Wizaż.pl :: Ciąża a kosmetyki

Oczywiście niektórzy uważają takie środki ostrożności za przesadę ale ja wolę unikać kosmetyków niebiezpiecznych lub niesprawodzonych klinicznie na grupie kobiet w ciąży. Ja nawet zrezygnowałam z farbowania włosów chociaż wiem, że sa różne opinie na ten temat.
 
Do góry