reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko co nam się przyda do szpitala itp :)

reklama
Hej, jakoś przypadkiem tu trafiłam.

Mi bardzo przydały się dodatkowe skarpety dla mnie, bo te w których rodziłam były do wyrzucenia (a zimno w stopy jak choler*a, lepiej mieć skarpety na sobie) i niedrapki dla dzidzia. Ubranko miał szpitalne, ale nie niedrapki, a urodził się z takimi pazurami ze zaraz zrobił sobie blizne na policzku którą ma do dziś:baffled:
 
pamiętam z Olcią, że przed porodem miałam zawsze wszystko teoretycznie rozplanowane, co wezmę, co zapakuje, niby przygotowane. A potem okazało się, że poród nastąpił tak szybko, że nie zdążyłam zapakować praktycznie nic ! zapomniałam o wszystkim, na szczęście rodzina dowiozła mi potem do szpitala :)
 
Mi się przydaly;
koszule do karmienia,
szlafrok,
reczniki, mydla itp no wszystko co dla mnie potrzebne
wkladki laktacyjne,
podklady poporodowe
A dla Malutkiej musialam miec Pampersy i chusteczki nawilzane. Ubranka w dniu wypisu tylko swoje. Pępka kazali wogole nie przemywac(jaka sucha pielegnacja)ale przemywalam i jakos w tydzien odpadla kikut i ladnie sie zagoiło;)
 
Ja polecam zabrać ze sobą książkę i jakiś odtwarzacz z muzyką na słuchawki. Po porodzie są chwile "wolnego" i warto się wtedy na trochę odizolować od świata. Pamiętam, że bardzo mi się to przydało psychicznie.
 
w kazdym szpitalu powinna byc lista czego potrzeba , a czego nie potrzeba. Każdy szpital ma coś innego. w jedym udostępnią kosmetyki, w innym nie. w jednym ciuszki malenstwo dostanie, w innym nie, przejsc sie do swojego szpitala i poprosic o karteczke. ;-))) ale jak chcecie brac więcej to bierzcie. - nikt nam tego nie zabrania:-)
 
tak, tylko w szpitalu niby mówią, ze ciuszki udostępnią chyba jak dziecko jeden dzien tam leży hahhaha w moim też mieli udostępnić, a leżałam z córką prawie 10 dni i ani jednego ciuszka od nich nie widziałam, nawet jak osikała mi ostatnie czyste ubranie a maz miał przywieźć dopiero po poludniu to też żadnego ubrania nie dali ;/
tak samo kosmetyki dla dziecka, wiecie jakie wspaniałe dostałam:p próbki takie w malutkich tubkach ;| z czym jedna starczała na 2 zmiany pieluszki <smiech na sali> :p

polecam jednak zabrać swoje rzeczy :) i butelke zapasową :) bo te szpitalne są beznadziejne :p i tabletki przeciwbólowe też radze zabrać jeśli poród ma byc naturalny, bo moga sie przydać a personel w niektórych szpitalach żałuje pacjentkom leków ;];]

ja leżałam w szpitalu przed porodem na podtrzymaniu i potem z córka prawie 10 dni bo miała żółtaczke, może wam przybliże co umiliło mi ten pobyt :) miałam swoją poduszeczke i wielki welurowy szlafrok pod którym spałam bo pościel była okropnie nieprzyjemna :p miałam ubranka dla dziecka i kosmetyki też, radziłabym też wyposażyc sie w jakieś jedzenie :p (bo szpitalne fuuu.. ja przez cały pobyd nie jadłam jedzenia szpitalnego tylko mama mi przywoziła :p) no chyba ze chcecie spróbowac np. pomidorowej z ziemniakami ;} hehehe :p
radziłabym też wybrać sie do szpitala i sprawdzic warunki jeśli chodzi o pomoc młodym matkom i stosunek do nich, ja następnym razem jak będe rodzić zabiore ze sobą mleko modyfikowane! moja córka spała 24 na dobe w szpitalu i nie dało jej sie dobudzić na jedzenie więc musiałam jej podawać butelke ale panie położne terroryzowały wszystkie pacjentki żeby przystawiały, a to nie ich sprawa czy ja chce dawać swoje czy modyfikowane mleko ;] i jak tylko chodziłam do nich po butelke to słyszałam "dlaczego nie przystawiasz" ;/
poza tym radze sie zaopatrzyć w jaki,ś odtwarzacz mp3 albo gazety i książki, bo przy maleństwie w szpitalu raczej sie nie narobicie :)
przyda sie też odciągacz pokarmu, oczywiście podkłady poporodowe nawet do przewijania dzidzi bo te przewijaki tam są zimne ;]

ogólnie radze też wybrać sie do szpitala po liste ale tą liste trzeba traktować z dystansem, a najlepiej to weźcie co wam pasuje i co sprawi, że będziecie sie tam lepiej czuć :)
 
reklama
Do góry