reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko co nam się przyda do szpitala itp :)

femme fatal

Mama Ninki :)
Dołączył(a)
11 Maj 2008
Postów
9 923
DO SZPITALA ...

Niezbędnik Mamy:


koszula nocna do karmienia 2szt
szlafrok
majtki bawełniane i majtki jednorazowe
skarpetki
podkłady w kształcie podpasek lub podpaski duże
przybory toaletowe
ręczniki
ręczniki papierowe
stanik do karmienia
wkładki lakatcyjne
kubek
ulubiony twój Jasiek
maść bepanthen
klapki
gumki do włosów

Dokumenty :

dowód osobisty
książeczka ubezpieczeniowa
karta przebiegu ciąży
wszystkie wyniki badań

Niezbędnik niemowlaka :

pieluszki
3 koszulki bawełniane
2 bawełniane czapeczki
2 pajacyki
skarpeteczki
ręcznik kąpielowy z kapturkiem
kocyk
ubranko na wyjście ze szpitala
mydełko dla niemowlaczków
oliwka dla niemowląt
krem do pielęgnacji pupci
70% spirytus do pielęgnacji pępuszka
gaziki jałowe
waciki
chusteczki
 
reklama
NA DOBRY POCZĄTEK ...

rożki najlepiej 2
kocyki - 2 cienkie i 1 cieplejszy
śpiwór ciepły do wózka na zimę
pieluszki bawełniane -do przykrycia dziecka, gdy jest ciepło, albo do osuszania ciałka po kąpiel
pieluchy tetrowe - około 10 sztuk
gaziki
pałeczki do czyszczenia uszu i noska
nożyczki do paznokci
gruszka do noska
krem do pupy
oliwka
szampon
mydełko
2 ręczniczki
miękka szczotka - z naturalnego lub sztucznego włosia
termometr do wanienki
proszek do prania

Sprzęty codziennego użytku

łóżeczko
pościel
poduszka
poszewki
wanienka plastikowa
wózek
nosidełko
fotelik samochodowy
podgrzewacz

apteczka ...

70-procentowy spirytus do przemywania pępka
sól fizjologiczna - do płukania oczek
termometr
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
To ja proponuje dopisac jeszcze polspiochy ,gabke do wannienki i czapeczke by zalozyc po kapaniu !!

I tu sie wypowiem na jeden szczegol - otoz drogie mamuski ..moim skromnym zdaniem..:-D kaftaniki zawiazywane z boku sa beznadziejne -przykladowo ubieramy taki kaftanik ,na to spiochy i potem widac taki guzek pod pacha u bobasa :sorry2: brzydka to wyglada i moim zdaniem to dziecku przeszkadza !!
 
CIUSZKI DLA MALUSZKA ...

body z krótkim rękawem - 3 sztuki
body z długim (lub kaftaniki) - 3 sztuki
śpiochy rozpinane w kroku - 5 sztuk


bluzeczki rozpinane z długim rękawem - 5 sztuki
cienkie pajacyki - 4 sztuki
grubsze pajacyki (welurowe lub polarowe) - 2 sztuki
skarpetki bezuciskowe grubsze (jeśli to lato - także cieńsze) - 3 pary
cienkie rękawiczki ochronne bez palców - 2 pary
cienkie czapeczki z troczkami - 2 sztuki
grubsze czapeczki z troczkami - 2 sztuki.
kombinezon cienki (polarowy lub welurowy lekko ocieplany)
kombinezon gruby ze stopami i z kapturem (lub ciepły śpiwór do wózka) .
 
A ja mam pytanko, czy ten stanik do karmienia rzeczywiscie sie tak bardzo przydaje??? czy lepiej kupic zwykly nieusztywiany???
polna_N ja mam same zapinane na zatrzaski z boku, bo tez mi sie to wydaje niewygodne
Widze ze z tej listy juz mi duzo nie brakuje, ubranek narazie nie kupuje, bo ida do mnie poczta 4 worki ubranek dla maluszka
 
AAaaa przypomnialo mi sie ze Femme zapomniala o ROŻKU :-):-p
ja tez mialam od siostry taki rozkladany stojak pod wanienke i nie musialam stawiac wanienki na lozko czy stol !!

Madzik mi tam nie podpasowaly takie staniki - mialam swoje sprawdzone :-)
 
No ja własnie uzywam tylko tych do karmienia...
w prawdzie zwykły bawełniany mało wygodny, ale zamowilam troszke drozszy czarny na allegro i jestem nim zachwycona:tak: nawet troche seksowny jest i nie widac, ze to do karmienia:-p
 
Znalazłam super wyprawkę więc wkleje jeszcze raz inną a co :-p nie zaszkodzi jak będą 2 :-)

To musisz zabrać:
1. Dowód osobisty
2. Aktualną (podstemplowaną!) legitymację ubezpieczeniową
3. Skierowanie do szpitala od lekarza prowadzącego (nie jest konieczne, ale lepiej je mieć na wszelki wypadek)
4. Karta przebiegu ciąży
5. Wyniki wszystkich badań, które robiłaś w ciąży, zwłaszcza w ostatnim trymestrze:
- grupa krwi i czynnik Rh,
- przy ujemnym czynniku Rh u matki – wynik badania na obecność przeciwciał,
- HBS (robione po 32. tygodniu ciąży),
- WR (robione dwukrotnie: na początku i pod koniec ciąży),
- USG wykonane około 36. tygodnia ciąży,
- ostatnia morfologia i badanie moczu.

Dla Ciebie
- dwa biustonosze zapinane z przodu – ciężkie od pokarmu piersi powinny mieć solidne, ale nie utrudniające karmienia oparcie,
- kapcie lub klapki z podeszwą antypoślizgową – będziesz się poruszać po wypolerowanych szpitalnych podłogach, musisz mieć dobry punkt oparcia,
- szlafrok lub podomka – nawet w szpitalu będziesz wyglądać ładnie,
- dwie koszule nocne (nie piżamy!), wybierz takie, w których można karmić piersią (rozpinane lub rozchylane na biuście),
- majtki – najlepiej komplet jednorazowych i kilka par bawełnianych,
- ciepłe skarpetki,
- kilka paczek chłonnych podpasek (nie tamponów!) – najlepsze są tzw. nocne (są długie) i oznaczone czterema lub pięcioma kropelkami,
- kosmetyczka, a w niej: płyn pod prysznic, szampon, gąbka, szczoteczka i pasta do zębów, grzebień, spinki i gumki, jeśli masz długie włosy,
- podstawowe kosmetyki, których używasz: puder, tusz do rzęs, balsam, błyszczyk lub pomadka nawilżająca do ust (po porodzie mogą być spierzchnięte!),
- dezodorant (najlepiej bezzapachowy antyperspirant), wodę w sprayu do odświeżenia twarzy oraz chusteczki dla niemowląt nasączone lotionem (to Ty będziesz ich używała do przetarcia dekoltu i innych okolic ciała (w pierwszych godzinach po porodzie możesz się obficie pocić, to normalna reakcja),
- duża butelka wody mineralnej – dobrze jest mieć ją pod ręką, gdy poród się przedłuża lub w nocy obudzi Cię pragnienie,
- magazyn lub ulubiona książka – przyda się, gdy będziesz miała wolną chwilę (po porodzie zdarzy się ich kilka, naprawdę),
- ulubiona muzyka, jeśli zwykle jej słuchasz,
- karta magnetyczna do telefonu – gdy zatęsknisz za głosem męża lub mamy. Jeśli chcesz zabrać telefon komórkowy, najlepszy będzie aparat z alarmem wibracyjnym, by dzwonek nie przeszkadzał innym. Nie zapomnij o ładowarce!
- ubranie, w którym wrócisz do domu, pamiętając, że brzuch wciąż będzie znacznie powiększony.

Dla dziecka
W wielu szpitalach wolno już w pierwszej dobie ubrać maleństwo we własne pieluszki i ubranka. Zanim spakujesz je do torby, dowiedz się, czy w "Twoim" szpitalu jest to akceptowane,
- 15-20 pieluszki tetrowych lub opakowanie jednorazowych w najmniejszym rozmiarze,
- wilgotne chusteczki do przemywania pupy,
- 3 bawełniane koszulki,
- 2 cienkie bawełniane czapeczki,
- 1 cieplejsza czapeczka,
- 3 koszulki bawełniane,
- 3 pajacyki (najlepiej rozpinane w kroku),
- 3 pary skarpetek,
- malutkie rękawiczki (Większość dzieci rodzi się z długimi paznokciami. Jeśli nie chcesz kupować rękawiczek, zapakuj po prostu jedną parę więcej skarpetek i po porodzie załóż je na dłonie bobaska),
- ręcznik kąpielowy z kapturkiem,
- bawełniany kocyk,
- ubranko na wyjście ze szpitala dostosowane do pory roku,
- mydełko dla niemowląt,
- oliwka dla niemowląt,
- delikatny krem do pielęgnacji pupy (np. Sudokrem, Linomag),
- 70-proc. spirytus do pielęgnacji pępka,
- jałowe gaziki,
- wata,
- szczoteczka do włosów.
 
reklama
Rety dziewczyny, gdyby to wszystko trzeba było zabrać ze sobą do szpitala to w 2 walizki by się nie zmieściło!:-)
U nas np pieluchy i ubranka do bobasa były szpitalne, na wyjście przyniósł mąż jak już nas wypisywali, krem do pupy i chusteczki są w paczce powitalnej, w Polsce każda mama dostaje ją po urodzeniu :)
W sumie to czego nie zabrałam [a miałam tylko najpotrzebniejsze rzeczy szpitalne - piżamka, majtki, sztućce,mydełko] doniosła mi mama, na pewno przydadzą się majtki poporodowe jednorazowe [w wielu szpitalach wymagane], maść na bolące brodawki i wkładki laktacyjne [chociaż dużo mam chodziło w samych koszulach i miało smugi mleka:baffled:ale to podrażnia brodawki]
woda niegazowana się przyda i dla mam które czeka cesarka - suche pieczywo i sucharki, bo 48 h jest dieta:wściekła/y:
 
Do góry