reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko co trzeba wiedzieć, kupic, wczesniej zaplanować

Słyszałam dość złe opinie o ginekologach w luxmed, np. rzadko który lekarz robi usg na wizycie itd. albo co wizytę jest inny lekarz, bo się umawia do tego, który akurat ma wolne terminy.
Nie, możesz umawiać się do konkretnego lekarza, ale wiadomo, że to zależy od terminów.
Ja akurat mam medicover i przeszłam na prywatne wizyty (ps. Centrum Mama @Natka0 tam moim zdaniem są obecnie najlepsi specjaliści, większość pracuje na Kopernika, ale od razu mowię, że ceny też mają odpowiednio wysokie). Miałam wrażenie, że w Medi czy Luxmedzie są lemarze, którzy nie mają na tyle dobrej renomy, żeby otworzyć prywatne gabinety samodzielnie.
 
reklama
Cześć,
Jestem w 6 tygodniu ciąży, jestem zielona w tym temacie. Dlaczego też zakładam ten temat z prośbą o pomoc. Od początku do konca ciąży ;) Bardzo was prosze o rady w sprawach:
1) wszystkie podstawow niezbedne badania 2) test NIFTY czy któraś wykonywała, opinie 3) co należy kupic jeśli chodzi o ubior noworodka
4) nieznedne wyposażenie pokoju: łóżeczko,przewijak etc.
5) dodatkowie przydatne wyposażenie: np. dostawka do łóżka
6) produkty, ktore okazały sie totalka klapą etc
7) must have oraz HITY, które musi posiadać każda mama
8) położna czy lekarz ginekolog (jak szukac)
9)Mamusie z Krakowa: który szpital w Krakowie, polecani lekarze, polozne?

Za wszystkie rady będę dozgonnie wdzięczna
Jeśli chodzi o szpital, ja polecam Ujastek 🙂 Ujastek i Kopernik mają „w razie czego” 3 stopień referencyjności. Rodziłam rok temu na Ujastku. Ciąże prowadziłam u ordynatorki z Ujastka, świetna, młoda i empatyczna pani doktor. Wizyty u niej z tego co pamietam kosztowały 300 zł. Jeśli bym drugi raz kiedykolwiek była w ciąży, to napewno do niej wrócę.
Co do wyprawki jeśli znajdę listę swoją, to Ci podeśle jeśli będziesz chciała 🙂
Dla mnie must have wyprawki dla dziecka to bujaczek babybjorn. Do tej pory z niego korzystamy, a Antek we wtorek rok kończy 🙂
 
Jeśli chodzi o szpital, ja polecam Ujastek 🙂 Ujastek i Kopernik mają „w razie czego” 3 stopień referencyjności. Rodziłam rok temu na Ujastku. Ciąże prowadziłam u ordynatorki z Ujastka, świetna, młoda i empatyczna pani doktor. Wizyty u niej z tego co pamietam kosztowały 300 zł. Jeśli bym drugi raz kiedykolwiek była w ciąży, to napewno do niej wrócę.
Co do wyprawki jeśli znajdę listę swoją, to Ci podeśle jeśli będziesz chciała 🙂
Dla mnie must have wyprawki dla dziecka to bujaczek babybjorn. Do tej pory z niego korzystamy, a Antek we wtorek rok kończy 🙂
Bede wdzieczna za liste :) wlasnie sie duzo ludzi poleca Ujastek chyba sie zdecyduje :)
 
A czy któraś z was jezdzila moze w ciazy na rowerze? Wiem glupie pytanie, ale to jest moj transport do pracy i chciałabym przez pierwsze 3 miesiące jeszcze pojeździc
 
reklama
Słyszałam dość złe opinie o ginekologach w luxmed, np. rzadko który lekarz robi usg na wizycie itd. albo co wizytę jest inny lekarz, bo się umawia do tego, który akurat ma wolne terminy.
Pewnie zależy w jakim mieście. Ja prowadziłam ciążę w lux med i byłam zadowolona. Miałam super lekarza, zrobione wszystkie badania w tym prenatalne. Wizyty co 3 tygodnie i usg na każdej wizycie. Chodziłam cały czas do tego samego lekarza, raz tylko byłam u innego bo potrzebowałam pilnej konsultacji.
 
Do góry