reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko dla mamusiek ;) czyli co warto zrobić lub kupić by ciąża była przyjemnością

Dziewczyny ja z pytaniem szpitalnym...

jakie i ile trzeba wziąc podkłady, podpaski czy wkładki ?

w podpaskach w ogóle się nie orientuję, bo od lat używam tamponów ... a i jest spory wybór rozmiarów, rodzai itp?
czy potrzeba też takie podkłady na łóżko?

majtki siatkowe już dodałam do koszyka, tantum rosa i lactacyd plus co więcej to nie bardzo wiem czego ile?

to wszystko zależy od szpitala w którym rodzisz- w większości udostepniają, choć przed chwilą doczytałam , że na porodówce gdzie mam zamira rodzić wszystko udostepniją , ale podbno takiej sobie jakości, więc jak ma sie cos sprawdzonego to lepiej nie ryzykować i zabrać swoje...wiadomo - po porodzie wszystko drażni - ja chyba zabiore suszarkę , bo wiem , że to idealna sprawa w temacie osuszania krocza...
 
reklama
neta ja mam paczke podkladow i dwie paczki podpasek i 13 majtek jednorazowych, nad tymi ostatnimi zastanawiam sie czy nie dokupic, ale jak cos to meza wysle... tantum rosa musze sie zaopatrzy...
viiki a powiedz mi czy ten trymer do nog i pach tez sie nadaje bo wyglada niezle, a ze urodzinki mi sie zblizaja to myslalam zeby rodzince podrzucic :)
 
viiki a powiedz mi czy ten trymer do nog i pach tez sie nadaje bo wyglada niezle, a ze urodzinki mi sie zblizaja to myslalam zeby rodzince podrzucic :)

pachy goliłam - do nóg mi szkoda , bo on taki delikatny raczej, zaczęłam , ale stwierdziłam ,że za dużo zabawy (poza tym on tylko na baterie) - a ja mam też depilator brauna z golarka w zestawie (na prąd) - więc jak juz to uzywam tego - chociaż w trymerze są dwie nasadki do przyciecia dłuższych włosków - bo myślę ,że jak jakies dłuzsze to po prostu szkoda ostrzy ...ale do bikini idealny :) - i tak jak pisałam - zero podrażnień - aż wierzyc się nie chce :)
 
a jaki bierzecie płyn do higieny intymnej?
ja kiedyś używałam Lactacyd ale jakoś nie byłam zadowolona teraz cały czas używałam Venus i uważam że jest super ale na żadnym nie pisze że jest po porodzie
a może lepiej używać szarego mydła?
 
lizzy polecają szare mydło i płyn do higieny intymnej z kory dęby... ja z Alą uzywalam plynu z kory dęby, ale o białym jeleniu też słyszalam pozytywne opinie... najlepiej jakiś sprawdzony by Cie nic nie uczuliło lub nie podrażniło czasem...
 
pachy goliłam - do nóg mi szkoda , bo on taki delikatny raczej, zaczęłam , ale stwierdziłam ,że za dużo zabawy (poza tym on tylko na baterie) - a ja mam też depilator brauna z golarka w zestawie (na prąd) - więc jak juz to uzywam tego - chociaż w trymerze są dwie nasadki do przyciecia dłuższych włosków - bo myślę ,że jak jakies dłuzsze to po prostu szkoda ostrzy ...ale do bikini idealny :) - i tak jak pisałam - zero podrażnień - aż wierzyc się nie chce :)

Już małżowi pokazałam że też chce taki bo te golenie okolic intymnych maszynką mnie wykończy i skóra taka podrażniona później jest:-( A jak tak chwalisz to musi być naprawdę dobry więc zostało mi czekać aż małz zakupi bo obiecał:-)
 
Dziewczyny ja z pytaniem szpitalnym...

jakie i ile trzeba wziąc podkłady, podpaski czy wkładki ?

w podpaskach w ogóle się nie orientuję, bo od lat używam tamponów ... a i jest spory wybór rozmiarów, rodzai itp?
czy potrzeba też takie podkłady na łóżko?

majtki siatkowe już dodałam do koszyka, tantum rosa i lactacyd plus co więcej to nie bardzo wiem czego ile?


ja mam 2 paczki podpasek bella "Mammma" czy jakoś tak, i jedną paczkę majtek tak z włókniny jak lekarze ubierają do operacji.
 
ja również mam z belli podpaski dla mam , majtki wielorazowe siatkowe , płyn jeszcze nie wiem ,myśle nad mydłem z białego jelenia ale musze jeszcze położnej się jeszcze poradzić .
 
Ja sobie kupiłam mini produkty z białego jelenia: żel pod prysznic, szampon i żel do higieny intymnej. Dodatkowo jeszcze mydełko w kostce. Wypróbowałam je teraz podczas pobytu w szpitalu i jestem zadowolona, są hipoalergiczne, wiec po porodzie też się super będą nadawały a żel jest z mleczkiem kokosowym, super pachnie.

Co do podkładów poporodowych to na pewno z dwie paczki wezmę do szpitala, resztę na pewno dokupi mi mąż i kilka podpasek. Ja niestety już przeżyłam krwotok z tamtych miejsc i wiem, że wtedy nawet największa podpaska nie starczy. Kilka podpasek też sobie wezmę, bo zawsze wygodniej na wyjście ze szpitala niż z tym wkładem wielkim.
 
reklama
Gosia ja tez mam te miniprodukty z bialego jelenia, ostatnio kupilam zel do higieny i jest swietny! Dobrze ze przypomnialas o tych podpaskach, bo ja zapomnialabym i pewnie bym z tym wielki wylazla :D
 
Do góry