reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko dla naszych dzieci - PORADY i NASZE ZAKUPY(wózki, łóżeczka, mebelki itp)

reklama
Czas uzupełnić wszystkie tematy:-)
zakupilismy zuzi bryke BJCM GT polecam w 100%
rowerek baby trike polecam, mamy leniuszka więc póki co Magic, ktorego chciałam odpadł w przedbiegach
i jeszcze taki gumowy hmm koń albo osioł do skakania, nazywa sie johny i mozna bylo go w biedronce kupic, też bardzo fajny i dziecko może sie wymeczyć na nim, mniej napompowalismy i jest akurat w sam raz zeby mogla sama na nim usiasc i skakac
a i krzesełko biedronka tez kupione w biedronce ale jest od 3 lat i narazie jest za mało stabilne dla małej wiec poki co narazie nie polecam
 
a ja polecam jako pierwszy rowerek baby first bike Smoby
SMOBY Rowerek BABY BIKE SPORT 435013 435012 opinie użytkowników - Cokupic.pl
- mozna kupic w necie albo w decathlonie - a jak kto woli uzywane to bywaja na allegro i chyba czesto w bdb stanie - podobno dzieci bardzo szybko uczą się na nim jeździć i przesiadają sie na prawdziwe rowerki - ja tylko dodam, że Viki już potrafi wejść i "siedzieć" na 12- kołach , więc mam nadziej, że jak tylko załapie o co chodzi to przesiądziemy sie na większy - na razie testujemy - ale viki od poczatku mega zadowolona - potrafi sama na niego wsiąśc i zejść, siedzi stabilnie, "pedałuje" jak jest pchana i z górki :-D - na prostej jeszcze nie do końca kuma jak to się robi - rowerek ma funkcję ulatwiająca pedałowanie- łatwiej niz w tradycyjnych rowerkach z napędzem na tył, do tego jest jest bardzo estetycznie wykonany, w miarę lekki i zgrabny;) - łatwo się go prowadzi za pomocą drążka - mozna wtedy tez zablokowac pedały i kierownicę - myślę , że dziecko już od 80cm wzrostu może na nim jeździc i sięgnie pedałów - Viki ma 83cm - na razie same plusy - cena adekwatna do jakości !
 
możecie polecić jakieś ciekawe zabawki dla chłopaka? bo mój to tylko autka i autka cały dzień, na nic innego nie zwraca uwagi, macie coś czym wasze maluchy się zajmą trochę na dłużej?
 
Clauditka u nas świetnie sprawdzają sie takie kolorowymi do malowania pedzelkiem i sama woda. Wiecie o co mi chodzi? Mały jak sie do tego dorwie to siedzi dopkóki wszystkich nie pocałuje. Najbardziej mu sie podoba maczanie pędzla w kubeczku z woda i to jak sie kolory pojawiają jak on marże pędzlem. To o tyle jest fajne ze on jest taki dumny ze tak ładnie pomalował. Niestety zwykłymi kredkami wychodzą mu same bochomazy :p Polecam tez plasteline. Kajto siedzi i gniecie, roluje i wylepia. Ostatnio zaczął wyklejac nią kartkę tworząc takie wyklejanki ale to chyba przyniósł ze żłobka bo ja mu wcześniej nie pokazywalam tego :pKlocki legł duplo to kolejna zabawka która pochłania Kajtka na godziny. Potrafi zbudować sobie taki niby daszek i twierdzi ze to domek dla samochodów i chowa pod nim swoje resoraki. Buduje wieże, domki dla ludzików które wcale nie wyglądają jak domki.Świetne są tez takie puzzle dla maluchów z serii CZu CZu czy coś takiego. Można kupić je w smyku. Są kółka kwadraty i trójkąty. Kajtek siedzi i układa. Oczywiście jeszcz nie potrafi dopasować odpowiednio obrazków ale chociaż ćwiczy cierpliwość i bardzo sie cieszy jak mu sie udaje. http://www.smyk.com/poznaje-z-czuczu-kwadrat,p1049007649,ksiazki-dla-dzieci-pW tym zestawie są dwie książeczki: kolorowanka i książeczka z naklejkami. Kajtek poradził sobie z naklejkami swietnie ale kolorowanka jeszcze czeka na swoją kolej.Kolejna zabawka to kuchenka z akcesoriami do gotowania. Mały przygotowuje nam szczególnie wieczorem przed spaniem lody, zupę bo tylko to umie mówić. Czasem sie uśmiejemy bo pytamy sie go co gotuje, a on mieszając w garnku odpowiada nam ze lody :p Ostatnio tez spodobał mu sie taki garaż poziomowy dla samochodów bawił sie nim u znajomych... Przesiedzial nad nim 2,5 godziny puszczajac z góry auta, otwierając bramy, układając samochody, tankować je itd. Tylko ze my niestety na takie zabawki miejsca w domu nie mamy a szkoda bo pewnie bym sie pokusila. No a inne zabawy to garnek z grochem drugi pusty i plastikowy kubeczek. Pokazcie dzieciom jak przesypywać zabawa na min godzinę. Im wiecej kubeczkow, chochli i innych akcesoriów tym lepiej :) musicie jednak miec dziecko na oku zeby nie wlozylo sobie ziarnka do nosa na przyklad. jak nie bójcie sie zalania to lepsza opcja jest woda i barwniki spożywcze. Mam nadzieje ze trochę pomoglam albo podsunelam choć jeden pomysł na zabawę.
 
Delfin_ONA ogólnie rowerki biegowe są super i ja nigdy dziecku nie kupie roweru z 4 kółkami bedzie miał 3-4 lata to z biegowego przesiądzie się na normalny 2-kołowy. Równowagę będzie miał opanowaną do perfekcji tylko doda pedałowanie i już. :) My akurat mamy Stridera bo był najniższym i najlżejszym rowerkiem jaki znalazłam a przy tym świetnie wyglądał. Kajto od 2 miesięcy na nim zasuwa :) Już czasem sie tak zdarza że gonić go trzeba i na kilkanaście sekund odrywa nogi od podłoża. Na poczatku to po prostu z nim chodził miedzy nogami... ale szybko załapał.

My mamy taki zielony :)

CARIMEX ZABAWKI LITTLE TIKES - STRIDER - Zielony + kask gratis!
 
Ja planuję rowerek biegowy kupić wiosną, chętnie poczytam opinie, na który warto się zdecydować. Na razie od kilku miesięcy dzieć pędzi wszędzie na tym: Scuttlebug
 
U na ten Scuttlebug był też w użyciu i młody go uwielbiał. :) Używaliśmy go jak nie potrafił jeszcze złapać równowagi na tym Striderze a chciałam aby na początku załapał jak sie w ogóle odpycha ;p;p I efekty były :) Teraz śmiga już na Striderze. Ostatnio zaczoł wołać "Mama goń mnie goń mnie!" Albo zjeżdżając z takiego podjazdu dla wózków krzyczy: "Z gółki pazułki" Co ma znaczyć z górki na pazurki ;p
 
reklama
My Lence kupujemy rowerek biegowy na 2 urodziny . Aktualnie najbardziej rozreklamowany jest first bike. Czytam i czytam .


Dziewczyny a jaki prezent na wigilie ? Aktualnie mam z tym problem . Nie wiem w co celować . Planuje wydać na prezent Leny 300-400zł. Moje aktualne propozycje
-Lego Duplo Mała Farma i Zestaw podstawowy 80szt.
-http://allegro.pl/lalka-baby-born-bambina-ze-skuterkiem-na-radio-i2733127230.html
- Piesek Chi Chi Love W Torebce Paris II Simba 9700 (2721331456) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Co wy planujecie swoim urwisom kupić , bo ja nie wiem w co ''strzelać''.




a tutaj już mebelek który myślę że będzie praktyczny
STOLIK + 2 KRZESEŁKA 100% DREWNO DZIECI 2-6 lat (2752074274) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Chce kupić komodę i wyrko białe z IKEI do pokoiku Leny . Myślę że ten komplet będzie pasował
 
Do góry