reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko dla naszych dzieci - PORADY i NASZE ZAKUPY(wózki, łóżeczka, mebelki itp)

Delfin_ONA my właśnie przenieśliśmy Kajtka do "normalnego" łóżka. Kupiliśmy to z IKEA Gulliver. Do tego mamy regalik Trofast z pudłami i stolik i krzesełka Mammut. Teraz dla dzidziusia dokupujemy tylko łóżeczko ze szczebelkami też Guliver i będzie pięknie :) Oprócz tego maluchy mają naszą szafę w pokoju ale to tylko dlatego że to Komandor więc nie da się przenieść ;p;p

A właśnie fajny stolik i krzesełka znalazłam na kidstown. Myślę aby zmienić te ikeowskie własnie na takie może Tobie też się spodobają :)

KROKODYL - krzesełko w Kids Town - kolorowy pokój dziecka
ZWIERZĄTKO NIEBIESKIE- krzesełko w Kids Town - kolorowy pokój dziecka
STOLIK ultramaryna w Kids Town - kolorowy pokój dziecka

Dziś namówiłam jeszcze męża na te naklejki, bo odmalowaliśmy dzieciakom ściany i pozrywaliśmy wcześniejsze naklejki. A te wydają mi się idealne dla chłopca i dziewczynki (bo w styczniu urodzi się Hania :))

KOLOROWE SAFARI - naklejki na całą ścianę w Kids Town - kolorowy pokój dziecka



Jeśli chodzi o Mikołajki i święta to ja nie mam pojęcia co temu mojemu maluchowi kupić. Klocków Lego Duplo to ma już 2 wielkie pudła, bo co idzie z mężem do sklepu to przychodzi z nowym zestawem - mąż jest tego zdania że na książki i klocki lego nigdy dzieciom nie będzie żałować no i Kajtek nauczył się już to wykorzystywać.

Więc klocki lego odpadają. Myślałam żeby kupić mu lalkę bo w żłobku często się nimi bawi a teraz jeszcze przybędzie mu młodsza siostra wiec tak aby się zabezpieczyć przed jego zazdrością to moze to byłby dobry pomysł, tylko boje się że kiedyś mi to wypomni.

Świetnym pomysłem wydaje mi się za to zakup plecaczka. My często wyjeżdżamy a Kajtek co się pakujemy to znosi mi swoje zabawki i upycha w mojej torebce tak miałby swój plecak i przynajmniej też ograniczone miejsce, więc może mniej zabawek byśmy ze sobą targali.

Ale tak do wszystkich mam to faktycznie piszcie swoje pomysły to będzie łatwiej boja pewnie to o połowie istniejących rzeczy nie mam pojęcia ;p;p
 
reklama
ja wyrko wybrałam takie z Ikei
KRITTER Juniorbettgestell mit Lattenrost - blau - IKEA

i do tego komode
MALM Kommode mit 4 Schubladen - Birkenfurnier - IKEA


komodę i stolik z krzesełkami dostaje na gwiazdkę , łóżko po 2 urodzinach . Lena ma pokoik żółty i b.duże naklejki i dlatego mebelki muszą być stonowane żeby nie było '' wsi '' . Poniosło nas z dekoracją ścian dlatego mebelki musi mieć dziewczyna białe . Kiedyś wstawię zdjęcia to mi przyznacie racje ;-)



A co do prezentów , dziewczyny pomóżcie !
 
Dziewczyny podpowiedzcie czy ktoras kupowala na allegro spodnie takie ocieplane z kurtka?? Chce kupic taki komplet albo same spodnie do kurtki zimowej, tylko wlasnie nie wiem jak to jest z jakoscia tych ciuszkow, czy sa cieple, nieprzemakalne itp., przedzial cenowy jest ogromny, praktycznie miedzy 100zl do 500 zl, nie wiem czy to chodzi o firme czy raczej o jakosc i wykonanie a materialy maja te same wlasciwosci??

Mebelki wraz z lozkiem tez planuje kupic do pokoju zuzy wlasnie ikeowskie, jakbyscie mogly cyknac jakas fotke waszych pokoikow z tymi mebelkami to bardzo byscie nam pomogly:-)) ciekawa jestem jak sie ten trofast sprawdza i czy tylko do zabawek sie nadaje? Oprocz mebli macie jeszcze jakies wyposazenie w pokoju wlasnie ikea??

Prezenty hmm chcielismy kupic taka FISHER PRICE - ŚWINKA SKARBONKA - INTERAKTYWNA (2740559838) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. swinke skarbonke z fisher price, ale udalo sie wycalowac i wysciskac babcie i kupila ja juz teraz.
Zuza uwielbia wrzucac do niej monety i liczyc je, ogolnie najwieksza radosc jej sprawia przekladanie rzeczy z jednego pojemnika do drugiego i w tym kierunku szukam zabawek, gdzie mozna cos otwierac, wkladac, zamykac, przekladac itp.
Oprocz tego planujemy zakupic sklep. Poki co mamy monety ze swinki i bawimy sie w zakupy.
Jeszcze tablice drewnianą MÅLA Sztaluga - IKEA planuje z ikei zakupic oraz marzy mi sie ta DUKTIG Mini kuchnia - IKEA kuchnia drewniana.

ahh zapomnialam dodac, jezeli lubicie takie interaktywne zabawki to mamy taka ksiazeczke KSIĄŻECZKA EDUKACYJNA SMILY PLAY mówi PL 2267 (2723338206) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. teraz jestesmy na etapie nazywania oraz rozpoznawania obrazkow i kolorów, ksiazka nam w tym pomaga, wiec polecam:-)
 
Ostatnia edycja:
gniesia widziałam tą kuchnie z Ikei w realu , jest super !!! Ja młodej jej nigdy nie kupie bo gabarytowo to bym nie miała gdzie jej postawić. Znajoma ma dla dzieciaków pokój -bawialnie i stoi właśnie tam ta kuchnia . Młoda pychci na niej swoje wypieki ;-)
 
Ja o tej kuchni tez wiele dobrego slyszalam, ale marzy mi sie wlasnie dla zuzy taki stylowy pokoik, w ktorym bedzie miala tam swoja piekna drewniana kuchnie ktora przetrwa wiecej czasu niz plastikowa i jeszcze kilka fajnych dodatkow, dokladnie cos w stylu ikeowskim, moze nie maja tam super mebli ale styl mi sie podoba:-)
 
gniesia007 u nas ten trofast sprawdza się znakomicie. Kajtek sam po sobie sprząta zabawki, bo wystarczy powrzucać je do pudła i wsunąć je do regału. Wcześniej miałam 2 pudełka zabawek i walały się wszędzie, teraz są w jednym miejscu. Druga sprawda że młody może wszystko szybko znaleźć. Tu ma lego, tam naczynka, w innym auta a jeszcze inne na różne zabawki. U nas ten Trofast jest na zabawki i przybory do pisania, rysowania itd. Nie wiem czy sprawdziłby się do czegoś innego... Nie zastanawiałam się nawet nad tym. Raczej potraktowałabym go jako mejsce do trzymania pudeł, więc na wszystko co da się trzymać w pudłach. Można też zamiast pudeł zamontować pułki i wtedy ułożyć np książeczki lub co tam Ci się podoba :)

Ta kuchnia z Ikea też mi się bardzo podoba, ale ciężko by mi było wydać na nią tyle kasy. Tym bardziej że ona jest malutka, nie wiem czy widziałyście ją może na żywo.

Zobaczcie sobie gazetkę Tesco bardzo dużo zabawek jest poprzecenianych o 50%. My np kupiliśmy wczoraj Kajtkowi chyba 5 zestawów lego w tym tylko 2 lego duplo, ale ze te klocki sie nie psują to schowamy i już będzie mial na przyszłość :)
 
Hej, wpadłam zobaczyć jakie macie propozycje na prezenty.
U nas do tej pory najbardziej używanymi prezentami z poprzednich lat są: stolik z krzesełkami (strzał w 10), warsztat na narzędzia, klocki drewniane i Lego Duplo (właśnie mała farma).

My w tym roku kupujemy Ali wózek:
2w1 g.jpg

A Dawidowi rower 16''. Coś w tym stylu:
image02.jpg

Na Mikołajki młody zażyczył sobie świnkę skarbonkę więc kupujemy im po jednej. A pod choinkę poprosiliśmy całą rodzinkę o kasę i to co zostanie po kupieniu tych 2 prezentów pójdzie do skarbonki.
W tym roku dostaną tylko po 1 dużym prezencie bo za dużo nieużywanych zabawek wala się nam po domu.

Nie mam tylko pomysłu co kupić siostrzenicy męża, która jest w wieku Ali.
 
Jeśli ktoś jeszcze nie ma książek Poczytaj mi, Mamo, a ma zamiar kupić to w Merlinie jest bardzo dobra promocja:

Poczytaj mi, Mamo. Kolekcja. I-III (druk) - Wiera Badalska, Helena Bechlerowa, Wanda Chotomska - Merlin.pl

Poza tym dobry czas na kupowanie zabawek, w Tesco w czwartek, piątek i sobotę - Zabawek - przecena 50% w nocy (w dużych Tesco chyba zwrot 50% w bonach, a w małych zniżka przy kasie - tak było w poprzednich latach, teraz nie doczytałam całego regulaminu, bo u mnie tylko małe Tesco jest), a w Realu będzie zwrot 30% ceny zabawek w bonach od kwoty 100zł.
 
My już mamy ostatecznie załatwioną sprawę prezentów.
Wszystkie są już w domu i czekają na święta.
Ostatecznie kupiliśmy:
Na mikołajki - świnki skarbonki po jednej dla dziecka
R73882.jpg2791490460.jpg

I na święta:
Dla Ali wózek + pościel do wózka

wozmario21x.jpg

I dla Dawida rower:
rower_arti_bmx_mtb_primo_new_16_tiger_zolty.jpg

i tyle.

Mam nadzieje, że dzieciaki będą zadowolone. W sumie to sami sobie wybrali prezenty więc powinno być ok.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry