reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wszystko o karmieniu butelką

reklama
Hej.
Mój zjada co 2godz, najwięcej 120,a najmniej 60ml,no,ale on ma dopiero koło miesiąca,a Wasi chłopcy około dwóch miesięcy juz mają.Nie wiem ile waży Michałek,bo szczepinie dopiero w przyszłym tygodniu i wizyta u lek.ale widzę,że urósł-po ciuszkach-jak się urodził to mierzył 58cm,teraz niektóre śpiochy i pajacyki na 62cm są za małe-to xzalezy od rozmiarówki,za to wszystkie ciuszki na 68są dobre,jak go nosze na rękach,to tez czuję ,ze ciężki jest,po porodzie wazył prawie 4kg,to nie wiem ile może ważyć po miesiącu,spróbuję go zważyć na wadze kuchennej,ale muszę ją najpierw pożyczyć od teściowej :).Michałek je bebilon pepti,ale mimo tego,nie robi kupek codziennie,ale co drugi dzień,a czasem ma nawet dwa dni przerwy-nie są to twarde kupki jak po "nanie" i "bebiku",ale i tak widzę,że się wysila dość ,zeby tę kupkę zrobić-może dlatego,że tak długo ją trzyma w pupce :)no i ona na początku jest troszkę twardsza,a potem już taka jak po piersi
 
Moj Dominik zjada co 3-2,5h okolo 100ml-120-160ml zalezy od dnia. A wazy juz ponad 5kg.
My nadal na Bebiko ale ost tesciowa do nas przyleciala i kupila nam zapas z Biedronki, i wiecie co mamy problem z rozpuszczaniem mleczka normalnie sa grudki. Zastanawiamy sie czy moga byc to mleczka gorszej jakosci bo z dyskontu???:szok: Jak myslicie??
A co do piersi mam rozmiar wyzej ale pewnie dlatego ze ja nadal tez o rozmiar wiecej !!!! Ale faktycznie sa takie obwisle i jakby puste !
 
a co myslicie o mleku HIPP?Moja mala ma skorupe na policzkach i na kolankach,pediatra powiedzial ze to od mleka.Karmilam Bebilon HA wiec kazal zmienic na HIPP i obserwowac .Na pudelku nie pisze ze to hipoalergiczne i zastanawiam sie czy pomoze.Bo buźka mego dzieciatka juz jest luszczaca sie i brzydko wyglada.
 
Hej . Ja tez karmie butelka , na początku karmiłam bebilonem i dziecko czuło sie po nim okropnie straszne gazy które nie dały mu spać ponad miesiąc , z poczatku nie wiedzialam ze to wina mleka ale w końcu zmienilam na bebiko i wszystkie problemy mineły :)))
 
reklama
a co myslicie o mleku HIPP?Moja mala ma skorupe na policzkach i na kolankach,pediatra powiedzial ze to od mleka.Karmilam Bebilon HA wiec kazal zmienic na HIPP i obserwowac .Na pudelku nie pisze ze to hipoalergiczne i zastanawiam sie czy pomoze.Bo buźka mego dzieciatka juz jest luszczaca sie i brzydko wyglada.

No tak,Hipp jest mleczkiem wysokiej jakości,ponieważ powstaje z mleczka ,które daja krówki wypasane na ekologicznej trawie,ekologiczną paszą itp.-tak podaje producent,ale nie jest to mleko hypoalergiczne,tzn.białko w nim zawarte nie jest poddane hydrolizie,czyli rozkładowi na drobne cząsteczki-w taki sposób modyfikuje się niektóre mleka ,by jak najbardziej zminimalizować mozliwość pojawienia się reakcji alergicznej u dziecka.Dlatego np.mój synek jest karmiony mlekiem Bebilon Pepti,gdzie białka są poddane znacznej hydrolizie,podczas ,gdy np. w mlekach typu "HA"-Nan HA ,BebilonHA,Bebiko HA,te białka są poddane jedynie częściowej hydrolizie.Dlatego Twoja córeczka powinna chyba jeść właśnie takie mleko,które jest poddane znacznej hydrolizie-np.bebilon pepti,lub nutramigen,albo tak,jak moje starsze dzieci zostały wychowane na bebilonie sojowym-bo nie miały alergii na białko sojowe
Hej . Ja tez karmie butelka , na początku karmiłam bebilonem i dziecko czuło sie po nim okropnie straszne gazy które nie dały mu spać ponad miesiąc , z poczatku nie wiedzialam ze to wina mleka ale w końcu zmienilam na bebiko i wszystkie problemy mineły :)))
Co dziecko ,to inny brzuszek:) bo mój własnie płakał po bebiku,a po bebilonie brzuszek ma uśmiechnięty ;0-tyle,że jest to bebilon pepti
 
Do góry