reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wszystko o karmieniu butelką

Agapciu to widze że masz takie przeboje jak ja z małym hehehe
dziś sprawdzaliśmy butelkę i herbatkę:p wypił 2 ml i mu sie odechcialo :p hehehee masakra
 
reklama
Karolinko moja Maja też pije praktycznie tylko z cycka. Ostatnio zaczęliśmy z nią walczyć o picie i podajemy jej łyżeczką. wypija b. mało:no:

Madzia84 trzymam kciuki za operację synka. A kiedy będzie miał i gdzie.

Dziekuje za kciuki.Bartus ma miec operacje 20 wrzesnia w Gdansku w szpitalu Wojewódzkim.
 
jestem w szoku, kupiłam małemu Tommie Tippe małą buteleczkę i pije soczek, coprawda w ilości 10ml i więcej nie... ale to i takl jest giga postęp:D:D dzisiaj już dwa razy się napił:D
 
Co do podawania dzieciaczkowi picia to u nas to wygląda tak:
- koło 7.00 jemy śniadanko - CYC
- koło 11.00 deserek i próbujemy poprawiać cycem, ale ostatnio Mała nie chce i wypija herbatkę lub soczek
- koło 15.00 obiadek i patrz pkt wyżej ;-)
- koło 18.00 CYC
- koło 20.00 kaszka mleczna - około 120-150ml
- koło 23.00 MM (jeszcze 1, ale szykujemy się przejść na następne) - jakieś 120-180ml różnie

Z cyca nie wiem ile wypija, bo trudno to zmierzyć, ale ostatnio pije w dzień około 5 min, po nocy góra 15.
Pomiędzy posiłkami dostaje herbatki owocowe z HIPPA (malina z dziką różą, owoce leśne z ziołami, morelowa, jabłko z melisą) albo soki (jabłko z miętą, jabłko z winogronami, a ostatnio nawet zrobiony przeze mnie winogronowy :-D )
W sumie w ciągu dnia Nela wypija jakieś 300ml (czasem więcej) napojów innych niż mleczko.
Wody nie chce pić wcale (po mamusi ;-)), ale za to te herbatki robię jej 2 razy słabsze niż w przepisie, więc nie są za słodkie, a mają delikatny posmak owoców, więc jej smakują :-)
 
reklama
Misiak nie chce butelki już
Jedynie nad ranem ok.5tej na półśpiąco wypije kaszkę z butelki,a potem po kąpieli,ale tylko jak jest już bardzo śpiący ,bo inaczej,to muszę mu dać,jak już śpi
w ciągu dnia gęsta mleczno-ryżowa lub mleczno-pszenna łyżeczką,
Już kupiłam kubek treningowy-ale nie bardzo chce,może kupię z miękkim ustnikiem-to zalapie :)
 
Do góry