reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wszystko o karmieniu butelką

Bardzo dobrze,że przyszłaś:tak: Przykro mi,że Twoja córeczka ma skazę,wiem co to znaczy,bo mój syn-teraz już ma 12lat,też mia skazę-był na mleku sojowym Prosobbe-jakoś tak się nazywało,potem na bebilonie sojowym,na szczęście wyrósł z tej skazy,czasem jak za dużo zje czekolady,czy mleka,to ma takie drobne krosteczki na policzkach-szorstkie policzki-ale to nic takiego.Jak był mały i karmiłam go piersią,to też miałam problem z tym,co mi wolno jesć,bo okazalo się,w końcu,że prawie nic:baffled:-ale to było dawno.

no to czasem do was zajrze pewnie bo u mnie mam butelkowych mało;-)

co do zatrzymania laktacji to u mnie zatrzymala sie sama, dawalam coraz czesciej butelke i tym samym mleczka w piersiach bylo coraz mniej.

herbatek koperkowych juz nie daje bo Wiolcia miala po nich bolące gazy, teraz przepajam samą wodą przegotowaną (primavera) i jest ok. czasem mamy problem z kupkami ale podaje kropelki esputikon 2 razy dziennie i tym sposobem sobie radzimy;-)
 
reklama
To juz drugi dzień od zmiany mleczka na bebiko i powiem Wam,że jest znaczna poprawa,bo po 1sze synek polubił bardziej smak tego mleczka-chętniej i więcej zjada,no i kupka wreszcie już nie taka twarda-nadal raz dziennie:tak:Czyli mam nadzieję,że już tak zostanie -że bebiko będzie strzałem w dziesiątkę:-),widzę,że teraz bebiko ma w składzie prebiotyki,błonnik,których nie ma w "nan" i kiedyś też nie było w bebiko-więc rzeczywiście skład jest ulepszony.A bebilon,to produkuje ta sama firma co bebiko,nie wiem jak tam składem się różnią,kiedyś to sprawdzę.
 
my z bebiko na nan zmienilismy :-D ale widac co dziecko to inaczej jest :D


tydz na butli i + 500g :-D

wiec dzieki komus kto wymyslil butle :sorry:
 
zmieniłam mleko na bebilon pepti i jestem zachwycona. problemy z brzuszkiem odeszły w niepamięć. dzidzius sie najada, robi 3 kupki dziennie , juz nie takie twarde. nawet puszczanie bąków nie sprawia mu wiekszego problemu. ja tez jestem juz spokojniejsza. widac żelazo zawarte w nanie szkodziło małemu
 
zmieniłam mleko na bebilon pepti i jestem zachwycona. problemy z brzuszkiem odeszły w niepamięć. dzidzius sie najada, robi 3 kupki dziennie , juz nie takie twarde. nawet puszczanie bąków nie sprawia mu wiekszego problemu. ja tez jestem juz spokojniejsza. widac żelazo zawarte w nanie szkodziło małemu

No własnie,tyle lat doświadczeń i w "nanie" nadal tyle żelaza,a wiadomo,że po tym mogą byc zaparcia,choc być może po jakimś czasie dzieci sie przyzwyczajają.Bebilon pepti na pewno jest dobry dla małego brzuszka i pomaga na te kupki.A ile u Ciebie kosztuje taka puszka tego mleczka i ile tam jest gram?Pytam z ciekawości,bo narazie i tak bym nie zmieniała tego bebiko,bo tak co chwilke to nie mozna zmieniać-to też źle wpływa
 
bez recepty za 450g 22 zł

To naprawdę niedrogo.
Na szczęście narazie synek akceptuje bebiko,kupki robi takie,jak na piersi-konsystencja,no i raz dziennie.A po "nanie" robił twarde i zielone - z ledwością. Zostaję więc przy bebiko,a w razie czego wiem,na co jeszcze mogę zmienić.Bo tak naprawdę choc zmiana mleka nie jest zalecana zbyt często-najlepiej wcale-chyba,że naprawdę dane mleczko mu nie służy,to czasem trzeba kilka razy zmieniać i obserwować jak maluszek reaguje i wybrać to,co dla jego brzuszka najlepsze.Wiadomo,najlepsze jest mleczko mamusi-ale życie pisze różne scenariusze
 
Wiemy,że karmienie piersią jest najlepsze dla naszych maluszków:tak:,ale kiedy z róznych przyczyn nie możemy karmić piersią i nie udało nam sie utrzymać laktacji:sorry2:,musimy zrobić wszystko,by karmienie sztuczne jak najlepiej służyło naszym maluszkom.Dlatego proponuję dzielcie się swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami na temat Waszych kroków w butelkowym świecie:tak:.
Ja nie karmię już swojego synka piersią,bo synek sam wybral butelke,która mu posmakowała juz w szpitalu,gdzie był dokarmiany,ponieważ dlugo nie miałam pokarmu po porodzie.Pokarm przyszedł w domu,ale wtedy mały Michaś już nie chciał ssać cycia,po trzech dobach prób przystawiania do piersi,męki,łez moich i synka zdecydowaliśy,że szkoda naszych nerwów i tak została butelka.Karmimy sie mlekiem "Nan".
u nas było podobnie,nie miałam wogle w szpitalu pokarmu mała dostawała mleko Nan z butelki było ok..jak wrociłysmy do domu,przystawiałam ją i ściągaczka próbowałam ściagac ale nic mi nie leciało,piersi wcale nie urosły i nie bolały,więc nie było problemu z zasuszaniem pokarmi itp. mleko zmieniłam po tygodniu ,bo mała co godzine wołała i połozna powiedziała żeby kupic Bebiko,no i teraz dziecko je 90 ml i śpi po 4h:]

U nas jest podobnie... W szpitalu mały Kuba jadł ładnie z cyca , gdy wróciliśmy do domu zaczeły sie problemy, płacz przy cycu nerwy, z czasem coraz częściej dostawał butle i pokarm zanikał. Od kilku dni w ogole nie chce ssac z cyca dlatego przestawiliśmy go na butle, pokarm jeszcze mam ale jest go strasznie mało dziennie odciagam ok 60ml na dobe wiec jest bardzo mało. My karmimy sie mleczkiem "Bebiko"
No i ja też jestem zadowolona z Bebiko:]a co najważniejsze córci też smakuje;):]
 
czesc dziewczyny.Mam pytanie.Otóz moja coreczka ma silna niedowage(2500 w 4 tygodniu zycia)i lekaz kazal karmic tylko i wylacznie piersia ale widocznie mam za malo pokarmu bo malutka nie moze nic przytyc a i jadla niewiele.wiec zaczelam dokarmiac ja BEBIKO wypija 60 ml a reszte dopajam pirsia.Possie ok 10 minut i zasypia.Nie wiem w sumie ile wypija ale na pewno wiecej niz karmienie sama piersia.zastanawiam sie teraz czy dobrze robie tak mieszajac?Moze powinnam karmic tylko sztucznym a dopiero za kilka godzin swoim pokarmem???kupki ma dosyc geste a steka zanim zrobi ,wczesniej nie bylo problemu z kupkami.
 
reklama
czesc dziewczyny.Mam pytanie.Otóz moja coreczka ma silna niedowage(2500 w 4 tygodniu zycia)i lekaz kazal karmic tylko i wylacznie piersia ale widocznie mam za malo pokarmu bo malutka nie moze nic przytyc a i jadla niewiele.wiec zaczelam dokarmiac ja BEBIKO wypija 60 ml a reszte dopajam pirsia.Possie ok 10 minut i zasypia.Nie wiem w sumie ile wypija ale na pewno wiecej niz karmienie sama piersia.zastanawiam sie teraz czy dobrze robie tak mieszajac?Moze powinnam karmic tylko sztucznym a dopiero za kilka godzin swoim pokarmem???kupki ma dosyc geste a steka zanim zrobi ,wczesniej nie bylo problemu z kupkami.
z tego,co wiem,nie przeszkadza mieszanie,można karmić i piersią i dokarmiać butlą.
A ja mam problem z brzuszkiem synka,bo placze już drugi dzień,nie zrobił tez kupki od wczoraj,strasznie go to męczy.Myslałam,że bebiko mu będzie służyć,tak było na początku po zmianie ,co teraz robić? znów zmieniać mleko?
 
Do góry