reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o karmieniu dziecka

Black - trzymam za ciebie kciuki, też się boje takich kryzysłów.
labamba - mówisz, że smoczek pomaga? jestem zielona bo ostatnia moja laktacja to 3 odciaganie pokarmu bez problemow a synek po miesięcznym pobycie w szpitalu pił z butelki tylko :-(
 
reklama
Black - trzymam za ciebie kciuki, też się boje takich kryzysłów.
labamba - mówisz, że smoczek pomaga? jestem zielona bo ostatnia moja laktacja to 3 odciaganie pokarmu bez problemow a synek po miesięcznym pobycie w szpitalu pił z butelki tylko :-(
Chodzi mi o to aby brodawki miały czas na regenarację, bo jak mała cały czas ciągnie to kiepsko to widzę:sorry: Szymo po prostu lubił sobie possać i zasnąć, a moje zmasakrowane brodawki mi na to nie pozwalały, dlatego dałam smoka. I tak na 3godz nakładałam na nie jakieś specyfiki:tak: Poza tym dziecko kojarzy wtedy cyca z jedzeniem a nie z zachcianką na ssanie, tak mi się wydaje. Choć niektórzy uważają, że powinno sie dostawiac dziecko tyle ile chce i bądz tu mądrym:rofl2:
 
Black, smaruj brodawki maścią i mlekiem - tak jak już wcześniej któraś radziła. Smoka ja bym też nie dawała, ale zrozumiem, jeśli się złamiesz, bo można przy takim ssaku wyściąść. No i może warto podejść do jakiejś poradni laktacyjnej. Może mała za płytko łapie pierś? Z synkiem miałam ten sam problem. Prawie trzy miesiące bólu przy karmieniu.:-( Wiem, co to znaczy. Trzymam jednak za Ciebie kciuki. Mocno.
 
Black powodzenia w karmieniu niedługo wszystkie będziemy to przechodzić ;-)

ja akurat żadnych problemów nie miałam z karmieniem małej po tym jak załapała jak karmić lekki dyskomfort czułam z 2 dni i tak żadnych problemów i teraz się troszkę boję jak będzie inaczej :sorry:
 
Macy płytko piersi ona nie łapie, tylko ja mam chyba jakieś nadwrażliwe brodawki, bo przez około 2 tygodnie ze starszą córą miałam to samo.

Dziś już jest ciut lepiej, nie czuję aż takiego silnego bólu. Zobaczymy, może wszystko się unormuje.
 
Witam,
mam problem z karmieniem:
urodziłam 5 dni temu cc malucha, przystawiałam go od początku do piersi pomimo tego że nic nie miałam, najpierw do jednej potem do drugiej i ssał - a potem dawałam mu butelkę. Teraz mam dość dużo pokarmu bo po odcięgnięciu laktatorem wyszło mi 80ml z dwóch piersi , ale maluch ssie i ssie - godzinę, dwie a nawet trzy i jest dalej glodny a piersi prawie pełne. Doszłam do wniosku że on tylko żuje i czeka na ta swoją butlę.
Błagam pomóżcie co można zrobić żeby zaczoł połykać to mleko?
Bo jak go dokarmie butelką to spija conajmniej 40ml jeszcze i idzie spać na 2-3 godziny a tak to gryzie mnie po cyckach 3-4 godziny - kręgosłup i sutki mi odpadają i zasypia na 5-10 minut! - no bo głodny bo w rezultacie nic nie spił z cyca bo dalej prawie pełne są. Dziś protestuję i już mu butli nie dam, próbuję wpychać mu smoczki -ale też nie chętnie.
czy on jeszcze nauczy się ssać prawdziwie? i jak?
 
reklama
Do góry