reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o karmieniu maluszka

Dziewczyny ale są też takie parzone w torebkach i one nie są słodzone, albo nie czułam. Z hippa ta w granulkach jest strasznie słodka.
 
reklama
hmmmm nie słyszałam o herbatkach na laktacje w torebkach ... ja to sobie robiłam melise i koper na noc z woreczków

annaoj - jakby Ci się przypomniało jak się nazywają to wrzuć linka jak możesz
 
Bocianek z Medeli i jak pójdzie się do apteki to tam też kupowałam takie w torebkach. Czuć w nich mocno anyż i są gorzkie jak to zioła. Pije się tego 2 filiżanki dziennie. Ja się nie delektowałam (nienawidzę anyżu, ble) i po prostu czekałam aż ostygnie i piłam duszkiem :rofl2:

Co do karmi, to nie ma żadnych naukowych dowodów jakoby ciemne piwo wspomagało laktację, a jakąś tam ilość alkoholu ma. Nie wiem czy PL są takie specjalne papierki do sprawdzania zawartości alkoholu w odciągniętym mleku, bo to byłby miarodajny test- nie zawsze trzeba "czuć", że się coś wypiło a alkohol sobie we krwi krąży.

Bawarka to tak samo ściema- tak jakby krowy miały pić dużo mleka aby dawać mleko :eek: A mocna czarna herbata zawiera dużo teiny, która przenika do mleczka i dzidzia może mieć problemy ze snem (tak jak po kofeinie).

Ja bym dziewczyny wyluzowała, piła dużo wody ( z resztą przy wyłącznym karmieniu piersią i tak suszy niemiłosiernie) i w razie w miała w szafce opakowanie ziółek na laktację. Ewentualnie zapobiegawczo 1-2 filiżanki takich ziół dziennie i będzie wsio ok ;-)
 
co do bawarki to pisałam na wątku SR.... to jedna wielka ściema. położne i lekarze mówią to samo. nie ma znaczenia czy kobieta wypije 2 litry wody, 2 litry bawarki czy 2 litry herbatki. działa tak samo. do bawarki się nie przekonam - nie nawidzę od dziecka! fuj!
 
Ja lubię smak tej herbatki Hippa. Nie słodzę napojów więc smak ziół mi nie przeszkadza, wręcz przeciwnie:)
Bonusowa, monia- racja z bawarką, dodatkowo nie zamierzam stosować mleka krowiego w swojej diecie. Sama woda wystarczy - zresztą pamiętam momenty jak karmiłam małą i dopadało mnie mega pragnienie.... mała przyssana do mnie a ja do wielkiej butli z mineralną;-)
 
Ja generalnie pije te wszystkie rzeczy typu herbatka laktacyjna, bawarka, Karmi, co by dostarczać organizmowi płynów. Nie lubię niegazowanej mineralnej, teraz piję nisko gazowaną, ale jak będę karmić na początku nie da sie takiej, więc czymś muszę zastępować. Mineralna bez bąbelków średnio mi po prostu wchodzi.
 
reklama
Ja w pierwszej ciąży karmiłam bardzo krótko, i nie wiem czemu mała bardzo przy cycu płakała i próbowałam odciągać ale mojego mleka z butli też nie chciała, bardzo mi zależało ale za szybko się poddałam, teraz mam nadzieję karmić, ale zobaczymy jak to wyjdzie wiem że przy Natce miałam takie doły potem zwiazane z tym że nie karmie że za szybko odpuściłam, moze tym razem się uda :D Tylko faktycznie muszę się na niegazowaną wodę przerzucić.
 
Do góry